Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne javítani a...

Hogy lehetne javítani a gyerekvállalásról alkotott képen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yFqZuRw_oDI


Sokan láttuk tegnap óta ezt a videót.

Egyrészt tényleg felháborító a kioktató hangneme, és a hihetetlenül tuskó stílusa, de nekem legalább annyira nem tetszenek a hisztérikus reakciók sem (lásd kommentek alatta). Miért kell (szó szerint) kiönteni a fürdővízzel a gyereket is? Tényleg nem tetszik, amikor úgy állunk hozzá a (majdani) gyerekhez, mint valami szörnyű teherhez, ami elveszi a szabadságunkat, nem tudjuk tőle "kiélni magukat". És tényleg egyre többen érzik úgy, hogy kiüresedett az életünk, amit mindig ideig-óráig töltünk ki valamivel. Más is érzi úgy, hogy valamit tenni kéne azért, hogy kicsit értékeljük jobban az emberi életet? A sajátunkét és másokét egyaránt. És becsüljük meg kicsit jobban azt, aki felelősséget vállal (bármilyen téren). Szerintem a mentalitásra kell hatni valahogy, és ez tényleg segítene valamit a demográfiai helyzetünkön - amivel márpedig foglalkozni kell, nemcsak nekünk, hanem egész Európának.

(Tudom, hogy sokaknál csak egzisztenciális akadálya van, nem róluk beszélek.)

21 éves vagyok amúgy. Felőlem mondhatjátok, hogy nincs jogom erről beszélni, amíg nincs személyes tapasztalatom gyerekvállalással, de engem érdekel, hogy mi lesz Magyarországgal, sőt, általában a nyugati civilizációval. De akinek már van gyereke, vagy esetleg vállalt fel konfliktust ez ügyben (pl. szülőkkel, párotokkal) - hogy éltétek meg mindezt, mit tudtok tanácsolni, hogy többen kövessék a példátokat?

Minden választ köszönök, különösen a leginkább érintett korosztálytól, késő húszasoktól-harmincasoktól :)


(Direkt nem a Politika kategóriába tettem, mert ez jóval több annál.)


2018. máj. 26. 13:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Ha a Fidesz végre eltakarodna, rögtön hazajönnének egy csomóan, és a gyermekvállalási kedv is nagyobb lenne.
2018. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy.

Amíg ilyen gazdasági rendszerben élünk,addig nekem senki nem mondja meg hány gyereket vállaljak.


Nem ad senki egy árva vasat sem.Fillérekért dolgoznak az emberek.

Arra nincs lehetőséged,hogy saját otthonod legyen,másoknak meg BMW,meg 30 lakása van kiadva feketén.


Ha valaki úgy dönt,hogy ő azzal spórol,hogy nem lesz gyereke,ugyanúgy joga van ahhoz,mint annak,akinek 10 autója,meg 20 lakása van,és sosem használja őket.


Majd,ha a társadalom valóban az emberek érdekeit fogja nézni,nem a gazdagok érdekét,akkor papoljanak ezek az agyalágyultak.

Felőlem szüljön annyi gyereket,amennyit akar,de tartsa is el!Egyéni döntés.Nincs szocializmus,mindenki magáért felelős!

2018. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

Hát mindenki döntse el maga. Én összekapartam még nősületlenül egy tehermentes házat, megnősültem, akartunk 2 gyereket, sikeresen felneveltük, elindultak az életben. Nem kaptam szocpolt, csokot, ingyen étkezést, ingyen könyvet.

Mindenki döntse el mit akar. Mindenesetre ez a szaporodási támogatás elég gusztustalan...

2018. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%

Miért, első, 2010 előtt talán olyan remek volt a demográfiai helyzet? Menj a politika kategóriába mocskolódni.


Kérdező, ez a kisfilm nekem sem tetszik, holott sok igazság van benne. A parttalan individualizmus, a személyes szabadságjogok előtérbe helyezése a közösség érdekeivel szemben, és nem utolsósorban az, hogy a virtuális világ, az abban való érvényesülés lassan fontosabbá válik, mint a realitás, iszonyatosan romboló hatású. Nehéz a közösségi oldalakon sikeresnek tűnni terhességi striákkal, lógó hajjal, kialvatlanságtól bedagadt szemekkel. A gyermekszülés, -nevelés, családi élet nem érték azoknak, akikre folyamatosan az zúdul, hogy légy hibátlan alakú, szexi, dögös, trendi hajjal, outfittel, mert ha nem posztolsz naponta 3-4 szelfit, ami ezt mutatja, és nem gyűjtesz lájkokat, akkor nem is érsz semmit. Vonatkozik ez a fiúkra és a lányokra egyaránt. Nekem, aki fontosnak tartom a női egyenjogúságot, szomorú felismerés, hogy az emancipációban kicsit túllendült az inga: a hál'istennek már számunkra is elérhető tanulás, karrierépítés, szexuális szabadság, anyagi függetlenség kiélvezése mellett sokan elfelejtették, hogy létezésünk óta van egy különleges adottságunk: mi, nők életet tudunk adni, saját testünkben hordozva azt, ami még mindig a legnagyobb érték kéne, hogy legyen: egy új kis embert. Nem hiszem, hogy azok a nagyszerű asszonyok, akik annak idején a nők választójogáért, egyetemi oktatásáért, egyenlő bérezéséért stb. küzdöttek, ezt akarták volna.

2018. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Valójában Magyarországon nem kell promótálni a gyerekvállalást, itt az egyik legmagasabb a hajlandóság.


Nem a hajlandósággal van baj, egyszerűen csak az emberek tudatosak és nem vállalnak többet annál, mint amennyit képesek elbírni. Ez így van minden fejlett országban.

2018. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"(Tudom, hogy sokaknál csak egzisztenciális akadálya van, nem róluk beszélek.)"


Tehát most azokról a dolgokról kérdezel főként, amik nem anyagiak?

2018. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%

A 2011-es népszámlálás szerint a fővárosi diplomás nők 25%-a, vagyis egynegyede nem vállal gyermeket. A KSH 2015-ös tanulmánya azt vetíti előre, hogy az 1975-ös születésű nők 17-18%-a véglegesen gyermektelen lesz. Ezt nem nevezném huj, de jó gyermekvállalási hajlandóságnak, ahogy annak is ellentmond az első adat, hogy mindenki tudatosan annyit vállal, amennyit elbír.


[link]

2018. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%
#7: Persze, inkább dugjunk mint a nyulak és szüljünk a semmire, mint egy bizonyos népcsoport, igazad van.
2018. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy fővárosi diplomás nők a semmire szülnének. Mármint ha akarnának.


Egyébként szintén diplomás vagyok, dolgozom, és nem a semmire szültem 3 gyereket. Sikeres vagyok a munkámban, toronymagasan átlag felett keresek, de büszkébb vagyok a gyerekeim versenyeredményeire, többet nyújt számomra egy családi nyaralás, mint bármelyik díjam a polcon sorakozók közül.

2018. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

" Ezt nem nevezném huj, de jó gyermekvállalási hajlandóságnak"


A hajlandóság alatt azt kell érteni, hogy az emberek nagy családban képzelik el a boldogságukat jellemzően, családcentrikusak. Az más kérdés, hogy nem csinálnak több gyereket különböző okok miatt. De ettől függetlenül Magyarországon az egyik legjobb a gyerekvállalási hajlandóság.

2018. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!