Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem kérik ki...

Az emberek miért nem kérik ki jobban, hogy mire megy el az adójuk?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a passzív hozzáállást egyszerűen, hisz az állam a mi pénzünkből nem lát el egy csomó olyan funkciót, aminek az ellátására tartjuk. Egy példát mondok:


Van egy kellemetlen betegségem. Részleteket nem fogok írni. A lényeg az, hogy elmentem TB-s szakrendelésre, "A" orvoshoz, ahol ímmel-ámmal megvizsgáltak, majd közölték, hogy nem egyértelmű a helyzet, további vizsgálatok szükségesek. (Ezt az utat már ismerem.) Ezután elmentem egy jó drága magánrendelőbe, ahol a "B" orvos azzal kezdte, hogy negyedórán keresztül csak kérdezett, kifaggatott a legapróbb részletekről is, majd ugyanazt a vizsgálatot jóval alaposabban megismételve felállította az egyértelmű diagnózist, kidolgozott kezelési tervet és részletes leírást adott.


Később ugyanő elirányított egy másik szakértőhöz, egy spéci terápiára, magánrendelésre, akiről kiderült, hogy nem más, mint "A" orvos, aki korábban nem diagnosztizált alaposan. A történetet teljesen abszurdnak érzem: végülis az történik, hogy két lépcsőben eljutok ugyanahhoz a személyhez, aki méregdrágán hajlandó kezelni. Úgy gondolom, ez eléggé rávilágít a problémára; egy normálisan működő egészségügyi rendszerben annak kellett volna történnie, hogy az első orvos, akit találok, pontos diagnózist állít fel, és TB-alapon elvégzi a szükséges, máskülönben igen drága vizsgálatot.


De ez csak egy példa, millió másikat tudnék felhozni. Én pl. sosem járultam hozzá, se a szavazatommal, se máshogy, hogy a fejem felett eldöntsék, hogy a főváros legzöldebb területeit szétbarmolják, ahogy ahhoz sem, hogy méregdrága stadionokat építsenek a pénzemből mindenhova, miközben az utakat sehol nem tartják megfelelően karban, szükséges fejlesztések (pl. P+R parkolók) nem valósulnak meg, bicikliutak nem épülnek, gyaloghíd nem épül. Van például egy erős húszasom arra, hogy Bp. lakossága jobban örülne egy gyaloghídnak a kiemelten turisztikai Vigadó tér és Várkert Bazár között, mint a Római-parti mobilgátnak vagy a Városligeti múzeumnegyednek. Miért nem ez valósul meg? Hisz mi vagyunk a lakosság, a mi érdekeinkről, a mi adónkról van szó! Miért nem kérik ezeket számon az emberek? Vagy akkor miért nem tagadjuk meg az adó befizetését? Csak azért kérdezem, mert van köztünk az állammal egy társadalmi szerződés, amit az állam látványosan nem tart be. Akkor én miért kellene, hogy betartsam? Vagy nem jól gondolom? Nem értem az emberek közönyét és töketlenségét; kicsit az az érzésem, hogy vagy én őrültem meg, vagy mindenki körülöttem.


2018. máj. 31. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

A francnak hiányzik egy gyaloghíd, a gátak ezerszer hasznosabbak.


Na, mosz már talán érted, miért nem lehet soha úgy elkölteni a pénzt, hogy az mindenkinek tetsszen.

2018. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Gondolom, te is csak hallomásból ismered a Római-partot.
2018. máj. 31. 17:08
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Budapesten nincsenek lakossági fórumok, önkormányzati képviselőknek, polgármestereknek fogadóórái?:-)


Ne haragudj, de ha te soha semmilyen módon nem fejezed ki a véleményedet, csak itt ajvékolsz névtelenül, akkor mégis mit kérsz számon? Budapest nemcsak egy város a sok közül, hanem a fővárosunk, fontos része az országimázsnak. Én (már) nem ott élek, nekem egy gyaloghíd nem mond semmit (bár jártam már többször a Római-parton), azt viszont kifejezetten üdvözlendőnek tartom, hogy rendbeteszik a Városligetet. Ahogy most van, az szégyen, de láttam a terveket, csodálatos lesz, ha elkészül. Hosszútávon pedig a város és az ország is profitál belőle.

2018. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért,mert lekenyerezik őket a családi adókedvezménnyel és örötté bótóttá van..
2018. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Társadalmi.

Az állam nem köteles ezt betartani. Egy másik országban, talán...

2018. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"azt viszont kifejezetten üdvözlendőnek tartom, hogy rendbeteszik a Városligetet."


Ja, hogy szerinted az rendbetétel, hogy kivágják a fák harmadát, és csak mutatóba marad növényzet, foltokként a beton között? Jó fidesz-szavazó lehetsz.

2018. máj. 31. 19:45
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

kész a Városliget rekonstrukciója megmarad a Város.

Liget már nem nagyon marad.

a pesti ha erdőt akar majd kijár Budára

2018. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező!

Ezzel az ismeretlen nyavalyáddal nyugaton

1) Leszarnának, mert a biztosításod nem terjed ki rá

2) Nem tudnál privát orvost finanszírozni magadnak.

2018. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, hogy szerinted az rendbetétel, hogy kivágják a fák harmadát, és csak mutatóba marad növényzet, foltokként a beton között? Jó fidesz-szavazó lehetsz."


Ezek szerint úgy vernyákolsz a tervről, hogy meg se nézted. NAGYOBB lesz a zöldterület, mint most, a megmenthető fákat pedig átültették.

Amúgy itt a terv, ha érdekel egyáltalán:


https://www.youtube.com/watch?v=fFChXzvOX2c

2018. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Benyomsz egy propagandavideót (vajon miért vannak letiltva alatta a megjegyzések? Csak nem azért, hogy ne lehessen cáfolni?)? Képzeld, ilyet én is tudok, te meg nézd ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=wRKvTiI4lRs


Elhiszem, hogy a fidesz legyártatta a bérszakértőivel a tanulmányt, ami megmagyarázza, milyen hű, de jó lesz a park. Csak jut rá ezer cáfolat.

2018. máj. 31. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!