Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a 300 ezer magyar fiatal...

Az a 300 ezer magyar fiatal aki London-ba költözött ki, az valóban csak kalandvágyból ment ki?

Figyelt kérdés

Csak azokra vonatkozik a kérdés, akik speciel London city-be költöztek, a többiekre nem!

London nem csak Anglia, nem csak az Egyesült Királyság, de még nem is csak Európa, de egy kicsit a világ fővárosa is. Épp ezért ott kiemelkedően rohadt magasak is a lakhatásárak, amellett hogy a bérek is magasak. Arányaiban ha így nézzük, a külföldi viszonyok között ott lehet a legnehezebben megélni:

[link]


Amint láthatni, ott sem túl rózsás a helyzet, a bér/ár arányokban. Na persze, még mindig sokkal jobb a helyzet mint Budapesten, de a külföldi városokhoz viszonyítva viszont nem jó az arány.

Tehát ha így nézzük, mégse hülyeség az, hogy a fiatalok egy jelentős része kalandvágyból ment ki? Mert ha megélhetés és jólét miatt ment volna, nem Londonba ment volna az imént kifejtett okok miatt. Akik oda mentek, azoknak egyszerűen "London fétise" van, vagy világfőváros fétise, szeretnének a világ (egyik) központjában élni kalandvágyból?



2018. jún. 2. 03:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Kit érdekel, jól tették.
2018. jún. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Nemcsak oda mentek ki. A "londoni magyar fiatal" inkább amolyan média-sztereotípia, mint létező jelenség. Legalább ennyien vannak Németországban és Ausztriában is.


Azért mentek oda, mert elegük van, hogy Magyarországon még szarni is csak vigyázzállásban lehet, és mindenki be akarja csicskítani a másikat. Elegük van abból, hogy egy portás vagy jegyellenőr is mindjárt élet-halál ura, és idegenek pillanatnyi szeszélyétől függ a sorsod. Azért mentek oda, mert ott nem az a felütés, hogy mindenki bűnöző, adócsaló, és minden meg van tiltva, és mindenki okosabb nálad, te csak kussolj és robotolj éhbérért.

2018. jún. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%

en london city-ben (london belvarosa) eltem , dolgoztam 2 evet


ez amit a numbeo ir igaz , de hozza kell tennem hogy ott egy atlag fizubol NEM KIJONNi muveszet

2500 font korul van, szobaberlese a belvarosban egy nagyon szep lakasban 7-800 font minden rezsivel egyutt

az elelmiszer OLCSOBB (meglepo , de igy van) mint budapesten



budapesten egy atlag fizubol kijonni a muveszet


ha az arakat ugy veszem hogy felszorzom lathatod a logikat ..

ha itt keres valaki 250e forintot (nem hiszem, hogy atlag, de mondjuk hogy az) hol kap a deak ter kornyeken rezsivel egyutt egy szobat 70-80e forintert?

hol tud megebedelni 600 forintbol?

melyik cukraszdaban kap egy jo minosegu peksutit 50-100 forintert?

sehol

2018. jún. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Na igen, én is elkövettem azt a hibát pár éve, hogy azt hittem, külföldön kolbászból van a kerítés. Hanyatt-homlok menekültem haza a mocskos, átb.szós osztrákoktól, és elértem, hogy itthon jóval többet keresek, mint amit ott kapnék. Ráadásul olyan munkám van, amit imádok, nem kizsigerelős rabszolgarobot.

Annyira dicsőítitek a többi országot, pedig itt is lehet ám érvényesülni, csak sokan csicskák hozzá, és inkább kimennek rabszolgának, meg tizesével lakni egy szobában... Mert az aztán lájf...

2018. jún. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
A több pénzért megy mindenki,háromszázezer túlzás,egész Angliában 98 ezer magyar van.
2018. jún. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Aki Londonba megy mosogatni az meg is érdemli. Jó drága, de sötét, lerohadt albérletében zabálhatja a teszkós párizsit a tizenkét fős paki migráns család szomszédságában, a bangladesi, lengyel és nigériai szobatársaival. Esténként néz egy kis letöltött Barátok Köztöt, hogy ragadjon rá némi magyar. Éjszakánként Túró Rudival álmodik. Ez ám az élet, érdemes volt kimenni. Hiszen így megszabadult a gonosz Zorbántól.
2018. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os, persze, Londonba mindenki kivétel nélkül alantas kulimunkát megy ki végezni, és esténként n1ggerek zaklatják análisan, te csak tudod, hiszen te már jártál a lakótelep szélén túl is! Én sem mosogatni vagyok kint, és senkit nem ismerek, aki ilyesmit végezne. A legközelebb hozzá az a barátom áll, aki egy meseszép skót kastélyszállóban dolgozik séfként. Annyi pénzt keres, amennyit te látni sem fogsz soha.
2018. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Nem! De sokkal tobb van kint
2018. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Seemiféle adat nem támasztja alá ezt a 300 ezres kamu számot.
2018. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

"Londonba mindenki kivétel nélkül alantas kulimunkát megy ki végezni"


Nem, de 80%-a csak az lesz kinn.

2018. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!