Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban ilyenek lennének a...

Valóban ilyenek lennének a mai fiatalok? Nem akarnak és eszük ágában sem áll kirepülni otthonról? El lennének kényeztetve a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

[link]

Mi lehet az oka,hogy nem akarnak elköltözni ?



2017. jún. 23. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Amint megláttam, hogy RTL Klub meg Fókusz, úgy döntöttem inkább nem is válaszolok érdemben.
2017. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem nyitottam meg a linket.

A halálom, amikor olyan társadalmi kérdésekkel jönnek, amire a válasz egyértelmű, csak ki kéne nyitni a szemüket és lepillantani az elefántcsonttoronyból, megnézni, hogy az egyszeri pórnép hogy él.

Az egyszeri pórnép pedig úgy él, hogy mind az ingatlanárak, mind a bérleti díjak az egekben vannak az átlag fizetéshez képest. Ezek a tények. Tetszik, nem tetszik, nehezebb elköltözni, mint tíz vagy húsz éve.

Ilyen egyszerű a dolog. Aki ezt nem látja és ebből nem tud józan paraszti ésszel következtetni, az idióta.

2017. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért ha tv2 lett volna megnyitod ? :D Ne ,hogy azt hidd ,hogy az jobb csatorna meg többet ér lópikulát :) Politikát ne keverjük ide .
2017. jún. 23. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem nézem meg a videót.

De anélkül is elmondom, mi az oka.

1. Az albérlet árak felháborítóan magasak. Egy átlagos fizetés nem elég rá.

De néha kettő se.

2. A lakásárak is pofátlanul magasak. Ha kapna is hitelt szerencsétlen, akkor is 35 évig rámegy a fizetése fele.


Évek óta fizetek a gyerekeimnek lakás előtakarékossági számlát. Ha kis szerencsénk van, mikor lejár, elég lesz két havi kaucióra. :(

Sejtelmem sincs, hogy a mai fiatalok egyáltalán miből tudnának elköltözni.

Nem lennék a helyükben.

Nem vagyok sokkal idősebb (35 vagyok), de nekünk még sokkal könnyebb volt.

2017. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem vagyunk. 25 éves vagyok, nő, és csak nézek, hogy miket találnak ki a generációnkról. Én például csak hírből hallottam sound jegyert szexeloket, szüleiken SZÁNDÉKOSAN elősködőket. Tudod miért nem költözünk? Mert nem tudunk. Ha nem tudnak támogatni anyagilag, a jó életben nem lesz lakásom, mert ugyan honnan lenne?! 30%-os önerővel talán? Ahol én lakom, egy szoba konyha is 18-nal kezdődik. Egy normális albérlet 100-120 ezer. Egyedül.. palykezdokent. Menjek keletre, hogy ki tudjam fizetni? Ja, hogy ott meg munka nincs. Én még így is szerencsés vagyok, mert örököltem. Hidd el, hogy minsenkiben ott van az igény, hogy saját élete legyen, de nem tudjuk önerőből megvalósítani.
2017. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk a második válaszoló szebben leírta :D
2017. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Előző válaszolók gyönyörűen leírták :)

Kérdező drága szívem neked meg tényleg annyi, mielőtt elkezded fotel professzorként okosan b_sztatni a "mai fiatalokat", először nyisd ki a szemed, hogy milyen viszonyok vannak itthon és utána keresd az okokat, hogy "miért nem költöznek el a mai elkényeztetett fiatalok"...


De ha téged ennyire érdekel ez a téma, nyugodtan támogass meg pár misivel és már költözök is :)

Keress bizalommal.

2017. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
87%

Kezdjük ott, hogy mi az hogy a "mai fiatalok"?

Régen 2-3 generáció élt együtt, é még a sikeresebbek is otthon laktak 30+ éves korukig, hogy zsíros kenyéren élve spórolhassanak. Tulajdonképpen csak az elmúlt pár évtized társadalmi nyomása miatt alakult ki ez a "költözz el mert attól leszel önálló" "csak akkor vagy valaki ha van házad" hozzáállás.


Másrészt hova költözzenek? Miből költözzenek? A a szülő nem tud venni egy saját lakást, akkor vagy marad a hitel egész életre, vagy marad az albérlet. 20-on évesen inkább az utóbbi játszik, mert ki tudja hosszú távon hol találsz munkát, párt. Az albérlet meg irgalmatlanul drága dolog, soha nem is volt olcsó, de most az egekben az ára.


Mellette átlag fiatal még diplomával is csak napi 10 órában robotoló rabszolga lesz jó esetben 2-300 ezer forintokért, de még az is lóf..sz pénz. A többség meg a felét kapja.

2017. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Minden vágyam lenne elköltözni, de ha albérletbe megyek, akkor soha a büdös k..va életben nem tudok annyit összespórolni, hogy legyen egy saját lakásom, de tudod mit, még így is valszeg hitelt kell majd felvennem, mert a saját lakás manapság a vagyonosok kiváltsága.

Most nagyon sajnálom, hogy az rtles riporterek agya (meg a nézőiké) nem tudja magába fogadni azt, hogy az embernek huszonpár évesen még nincsenek milliói, meg a legtöbbünk alá nem is vesznek házat a szülők, mert nekik sincs annyi pénzük, de ugyan már, nem olyan hatalmas elmetorna ezt kiokoskodni...

2017. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Te... tisztában vagy az eldurvult albérlet árakkal?
2017. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!