Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta (az...

A rendszerváltás óta (az elmúlt 28 évben) mikor voltak a legerősebbek és mikor a leggyengébbek a szakszervezetek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Most, hogy kijöttem én is külföldre, döbbenten látom (kellemes meglepetés), hogy mennyire érezhető, mennyire komoly dolog az, hogy van a munkavállalók mögött egy erős szakszervezet. A munkát és a munkavállalókat becsülik, vannak bérigényeik, vannak munkakörülmény igényeik, vannak jogaik, egyszerűen alapjaiban más. Főleg nekem ennyire feltűnő, mert én ugye otthon abban nőttem fel, hogy a munkavállalóval úgy lehet bánni mint egy kutyával, bármiért ki lehet rúgni és a bérek is nagyon alacsonyak, ráadásul a belét is kitapossák és sokszor még a jogaikat is áthágják rendesen.


A kérdés az, hogy ez még régen (régebben) is így volt, vagy csak az utóbbi időben van így? Az MSZP vagy a Fidesz idején volt erősebb vagy gyengébb?


2018. jún. 3. 04:04
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom, hogy mikor voltak a legerősebbek, de azt igen, hogy 2012-ben az új szrájktörvénnyel és munka törvénykönyvvel lényegében minden hatékony érdekérvényesítő eszköztöl megfosztotta a szakszervezeteket a fidesz.
2018. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Másrészről nemrég beszéltem egy amerikai menedzserrel, aki ezért záratta be nyugat-európai gyárait, mert elege lett a szakszervezetekből, inkább Magyarországon termelnek most.
2018. jún. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a fidesz addig-addig módosítgatta a törvényeket hogy nem is létezik már olyan hogy szakszervezet.


Persze papíron még vannak de konkrétan semmit nem tehetnek mert a demokrácia leépítése közben a szak és civil szervezeteket megfolytja a diktatorikus orbántörvénykezés.


Már sztrájkolni se lehet, sőt gyülekezni se nagyon.

2018. jún. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!