Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Működhetne ez a Békemeneten?

Működhetne ez a Békemeneten?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kellene egy új induló a Békemenetre, és szerintem az István, a király legismertebb dala működhetne, mivel eléggé fennkölt, de azért kifejezi az alázatot. Biztos ismeritek a dalt: "Felkelt a napunk, István a mi urunk..." Szóval szerintem ugyanerre a dallamra lehetne énekelni a következő szöveget:


Viktorra szavazunk

Viktor a mi urunk

Brüsszeltől, Sorostól

Óvja hazánk.


Viktoré a szívünk

Viktor az örömünk

Ha fázunk vagy éhezünk

Ő vigyáz reánk.


Mit szóltok hozzá?



2018. jún. 5. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Gyenge provokációs kísérlet. Lapozzunk.
2018. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem provokáció, Vikidál Gyula annak idején próbálkozott hasonlóval: [link]


Az a baj, hogy szerintem a szövegre nem fordított elég gondot, meg egy ilyen himnusz amúgy is sokkal jobban illik a Békemenet szellemiségéhez, nem?

2018. jún. 5. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Komolyan elgondolkozok, hogy az ellenzéki szavazók miért ilyen butaságokon törik a fejüket, ahelyett, hogy az életüket építenének, párt keresnének, elvinnék moziba, étterembe, gondolkoznának a közös jövőn, gyereken, lakás-házvásárláson, a mindennapi teendőikről.

Ehelyett, szinte mindennapos nem csak itt gyakorin, hanem más oldalakon is, hogy más nem megy a kedves ellenzék részéről, csak a mocskolódás, a szapulás, a lejáratási kísérletek. Nálatok Orbán már minden évben megbukott 3x, minden választást elvesztett 2010 óta. A Fidesz szavazók a leghülyébbek a világon, a legnagyobb birkák, ti meg a nagy okosak vagytok. És már tényleg nem tudom eldönteni, hogy én miért válaszolok ezekre a kérdésekre, miért nem hallgatok (és nem állok le veletek vitázni), mint a többi fideszes. :)

2018. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, bár azért alighanem lennének olyanok a menetben, akik még ezt is bevállalnák.
2018. jún. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!