Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem próbálták meg kérni...

Miért nem próbálták meg kérni az adósság eltörlését?

Figyelt kérdés

Antall József miniszterelnök röviddel hatalomra jutása után bejelentette, hogy


„..a kormány a Kádár-rendszer által hátrahagyott államadósságot mindenképpen fizetni szándékozik, mert ellenkező esetben Magyarország hitelképessége kerülne veszélybe.

Teljesen alaptalan az Antall-kormány érvelése, hogy az államadósság nemfizetése országunk hitelképességét veszélyeztetné. A Világbank, a Nemzetközi Valutaalap és a nagy amerikai, japán és német bankok ismételten hajlandóak voltak bajbajutott nyugati országok - így pl. Brazília, Mexikó és más latin-amerikai országok - államadósságának jelentős részét törölni, a többit pedig igen kedvező feltételekkel átütemezték (a kamatot leszállították, a részletfizetést nagymértékben csökkentették stb.), és ennek ellenére ezek az országok igen komoly további hiteleket kaptak nemzetgazdaságuk átszervezéséhez és további fejlesztéséhez. Jelenleg is ez történik Lengyelország esetében.



A nyugati hitelezők nagyon jól tudják, hogy egy olyan törvénytelen rezsimnek adták a pénzüket, amelyet a szovjet tankok hoztak a magyar nép nyakára. Ezek elherdálták ezt a pénzt, hát most ne a magyar néptől követeljék... hosszú nyugati tapasztalatomra hivatkozva, állítom, hogy a nyugati közvélemény ezt az utóbbi érvet igen kedvezően fogadná, s mivel Nyugaton a politikusok és a pénzintézetek egyaránt rendkívül érzékenyen reagálnak a közvélemény nyomására, ez az érvünk döntő súllyal esne latba a magyar államadósság felfüggesztése esetén...



Botos Katalin pénzügyminiszteri államtitkár ajkáról elhangzott a hírhedt “ha belerokkan is az ország, fizetjük az államadósságot” kijelentés (bele is rokkantunk!), és az ország újra kezdett süllyedni az adósság mocsarában.


Idézetek egy könyvből amit nemrég találtam. Elég sok okosság van benne, szerintem.


2010. jún. 16. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy a lengyelekkel szemben mi azért nem tudtuk a hiteleink átütemezését kérni, mert mi a Világbanknál adósodtunk el, meg a többi hatalmas banknál, ők meg kisebb, német államok bankjainál. Így sokkal jobb alkupozícióban voltak (ha nem fizetnek, akkor a bank csődbe megy, vagy csak nagyon nagy bajban), nekünk viszont sokkal kisebb... Hogy ebben mennyi az igazság, nem tudom...
2010. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rácz Sándor kérelmezte az adósságunk átütemezését 100 évre, de nem igazán engedtek neki...
2010. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert a hitelezőt nem érdekli, hogy kinek ad pénzt, vissza akarja kapni. Itt nem 500 forintról van szó egy barátnak, hogy elengedhessék, hanem egy vagyonról egy országnak.
2010. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Minek is kérte volna?Antallék 4 év alatt kalapáltak össze annyi adósságot mint Kádárék 40 év alatt.Ennyit az antalli örökségről..
2010. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért, mert itt nem rendszerváltás, hanem módszerváltás volt. a pénzcsapokat pedig nehogy már elzárják...
2010. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

13:16: te meg miről beszélsz? Te tényleg ennyire h*lye vagy?!


Egyébként igen, ezt én se teljesen értem... ők is elkúrták.

2010. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a válasz igen egyszerű

ellentétben a lengyelekkel mi állampapírokat adtunk ki, amit magánszemélyek vettek meg, ergo mi magánszemélyek felé adósodtunk el, és nem bankok, vagy államok felé. így azok ezt nem is tudták nekünk elengedni

2010. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mert világos volt hogy nem engedik el!
2010. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!