Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ADÓSSÁG TÖRLÉS? Miért nem...

Jozsi2011 kérdése:

ADÓSSÁG TÖRLÉS? Miért nem törli a kormány az állampolgárok adósságát? Állítólag volt már ilyenre példa. és most is a Görögöknél.

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 21:18
1 2 3
 1/23 Argloss ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért nem kap mindenki havi 100 000 ft összeget azért, mert magyar állampolgár... Ki fizetné azt ki?
2011. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert szerintem nem lehet. Hogy törlik el? Kifizetik vagy mi?

Ez nem olyan, hogy most adok (én mint bank) valakinek kölcsön (adósnak) erre valaki (az állam) azt mondja, hogy már nem tartozol én meg nem kapom meg a pénzem.

Mert ugye a bankok abból a pénzből adnak kölcsönt amit te beraksz kamatozni. Viszont ha eltörölnék az adósságot a bank nem kapná vissza azt a pénzt amit kiadott. Végül azok akik berakták a pénzüket jönnek érte, de viszont nem tudják őket visszafizetni. Így szarul jár a bank.

2011. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Miért törölné? Hány éves vagy, hogy ilyen ötleted támadt?

Aki felvette, tudta, hogy mit jelent az, hogy kölcsön.

Spórolni kellett volna, nem kölcsönt felvenni.

2011. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 bix ***** válasza:
80%
mert nem oldana meg semmit, rengetegen akik megszakadnak most rohannának újabb hitelekért... plazmatv hitel, meg laptophitel... a lakás és kocsihiteleknél meg tudni lehetett a kockázatot, aki devizában vette fel, az tudta hogy rizikó is lehet benne. vagy jól is járhat. most nem jártak jól. ennyi. én 5 éve forintban vettem fel, jelenleg kiszámoltam, ha most minden egyenesbe kerülne akkor is jobban jártam mintha megszivattam volna magam...
2011. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkinek aki hitelt vett fel, állnia kell a részleteket, ezt nem fizetheti ki az állam. Mindenkinek tisztában kell lennie amikor hitelt vesz fel, hogy nem a két szép szeméért kapja, és vállalnia kell az esetleges ingadozásokat is. Sokan el is túlozták feleslegesen ezeket a hitelfelvételeket, jó része az embereknek már akkor túlvállalta magát, sokan teljesen felesleges hitelekbe mentek bele. Meg azért eltörölni az adósságot nem lenne tisztességes azon emberekkel szemben akik rendesen fizetnek, vagy hitelt sem vettek fel, ilyenek is vagyunk azért jó néhányan. És az sem volt véletlen hogy kedvezőnek tűnhetett elsőre a deviza alapú hitel, pontosan azért mert bármikor változhatott is. Azért a Görögök helyzetét gondolom ismered jelen pillanatban......................
2011. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

"Miért nem törli a kormány az állampolgárok adósságát?"


Kölcsönadsz nekem előtte egymillió Forintot? És utána?

2011. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Sz1u ***** válasza:
87%

21:37 Kolopele


Talán az első alkalom, hogy zöld kezet nyomtam Neked. Ritka pillanat, hogy egyetértek Veled.

Teljesen igazságtalan volna, ha eltörölné (vagy átvállalná) bárki (pl. az állam) is ez egyének (esetleg felelőtlen) tartozását azzal szemben, aki a törlesztőrészletet pontosan rendezi. Ugyanis az adósságtörlés újabb (felelőtlen) hitelfelvételre ösztönözné azokat, akik eddig sem fizettek rendesen. És akkor -ugye- megint csak az adósságtörlésben reménykednek.


Hát nem... és ne is legyen adósságtörlés! (megjegyzem, nekem is van hiteltörlesztésem!)

2011. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
Első alkalom? Az is valami. Pedig tudtommal neked soha nem írtam semmi sértőt. Meg persze másoknak sem szándékosan, legalábbis az elején még. Csak utána kezdtem, amikor már én lettem a közellenség, csak mert bizonyítani akartam hogy mire lehet képes valaki ha tehetsége van, és mire akinek nincs. A Fidesz pártolása meg egyenesen bűntény volt. De ez van.
2011. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Sz1u ***** válasza:
72%

00:56 Kolopele!


Hát az, hogy nem írtál semmi sértőt, még nem jelenti azt, hogy olyat írtál, amivel egyetértenék. Nem, nem írtál sértőt!

"Közellenség" pedig a hencegéseddel lettél, no meg persze a Fidesz feltétel(!) nélküli imádatával...

2011. júl. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Hencegés sem volt az elején. Azt is kihozták belőlem a gyűlölködő hangnemükkel, főként a jobbikosok. Azért már nem feltétel nélkül értek a Fidesszel sem mindenben egyet, de még midig ők a befutók. Priviben cseveghetünk még, ha akarod, elmondom neked szívesen miért is állok a Fidesz mellett, és akár küldök linket is arról amit csinálok. Ezt pár emberrel már eljátszottam, elég nagyot változott a rólam alkotott képük. Persze nem az anyázó emberekkel tettem ezt meg.
2011. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!