Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt valaki aki akkoriban azt...

Volt valaki aki akkoriban azt hitte, a Kommunizmus tényleg működni fog?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom, és a korabeli képekről is virít, hogy a 70-es, 80-as években nem volt nagyon rossz élni. (De ez most nem is igazán ide tartozik, NE IS VITATKOZZUNK ERRŐL..)


Felvetődött bennem, hogy voltak akik akkoriban elhitték, hogy odáig fejlődik a szocializmus, hogy át tudunk lépni a kommunizmusba? És tényleg fizetőeszköz se kell, és mindenki annyit dolgozik amennyit szeretne, és annyit vesz el amennyit szeretne. Van aki ezt elhitte, hogy megvalósul?



2018. jún. 10. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
76%
Talán a nagyon elején némelyek elhitték. A '70 - es , '80 - as években kb. mindenki tudta, hogy Nyugaton jobban élnek az emberek.
2018. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
40%
Sok buta ember volt mindig, akkor is biztos sokan hittek ebben is, sok értelmiségi is. Ma is sokan azt állítják, hogy még csak nem is voltak kommunista rendszerek soha... Az emberi butaság határtalan.
2018. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
76%

Eleinte azért hittek benne sokan (habár nem annyian hogy TISZTESSÉGES eszközökkel átvegyék a hatalmat!).

Utána nem volt szabad nem hinni benne, utána meg nem foglalkozott az ember a politikával csak élte az életét. A vége felé azért fogytak a hithű elvtársak...

2018. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
93%
Akik akkor fiatalok voltak, nem gondolkodtak el ezen mélyrehatóan - egy-két kivételtől eltekintve . hanem úgy fogadták el ahogy volt. Mivel ebbe születtek bele, ez volt nekik a természetes.
2018. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
4%
Inkább kommunizmus volt mint szocializmus, de ezenkívül sokkal inkább államkapitalizmus.
2018. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
85%
A kommunizmus egy utópia, van több is. Elvileg mind működhetne, viszont van egy olyan tényező, ami ezt a működést erősen akadályozza. Nem más, mint maga az ember. Például gondolod, hogy arról a közös asztalról nem lenne olyan, aki szükségletén felül stikiben sokkal többet venne?
2018. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Tudomásom szerint a világon soha sehol nem volt kommunizmus, csupán szocializmus. (Bár nem vagyok politológus)


Ha most állítaná nekem valaki, hogy lehet élni fizetőeszköz nélkül, kiröhögném

2018. jún. 10. 21:50
 8/67 anonim ***** válasza:
16%
A világon számos országban volt kommunizmus, most is az van Kubában és Észak-Koreában, és talán máshol is. Más kérdés, hogy annyira, amennyire az megvalósulhat, mivel megvalósíthatatlan. Aki azt állítja, hogy sosem volt kommunizmus, az vagy h.lye, vagy kommunista, és védeni akarja ezt az ordas eszmét.
2018. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
71%

Most is elhiszi a fél ország, hogy a NER jó és működőképes...


Amúgy igen, a kommunizmus a 20. században valós alternatíva volt, főleg ha összeveted az azt megelőző rendszerekkel. Nem mellesleg kommunizmus nélkül a jóléti országok valószínűleg messze nem lennének ennyire jólétiek.


Valójában az 1960-as években jött el az a pont, ahol elkezdett elhúzni a nyugati típusú gazdasági berendezkedés a keleti blokktól, a fejlődő világban meg pl. még mindig elég keverten működnek ezek a dolgok.

2018. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
80%

A szüleim korosztálya örült, hogy vége a háborúnak, a fiatalok tömegével költöztek fel faluról a városba, ahol ha családot alapítottak, kaptak lakást folyóvizes fürdőszobával! Ez nagy szó volt akkoriban, anyám is és apám is falun nőtt fel nagycsaládban, kétszobás vályogházban, kút és budi a kertben.

Én már a városban születtem, nem éltem meg háborút, sose éheztem. Sokminden nem tetszett a rendszerben, és nem hittem, hogy valaha megvalósul a kommunizmus, de abban bíztam, hogy a szocializmus hibáit ki lehet javítani. A kapitalizmustól féltem, nem akartam, hogy munkanélküliség, létbizonytalanság legyen, milliárdosok és éhezők legyenek.

De beláttam, hogy a rendszer megbukott, most már én is azt mondom, hogy a kommunizmus szép eszme, de csak szentekkel lehetne megvalósítani, nem emberekkel.

2018. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!