Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 80-as évek Magyarországa...

A 80-as évek Magyarországa szerintetek civilizáltabb és intelligensebb társadalom volt, mint a mai Magyarország? Főleg azok válaszát várom, akik már éltek akkoriban tiniként vagy felnőttként.

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 22:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy volt civilizáltabb.
2018. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Hat, én akkoriban voltam kamasz és őszintén szólva, úgy érzem, hogy igen. Persze, ilyesmiben csak a megérzéseire hagyatkozhat az ember, de néha úgy érzem, hogy a mai diplomák mögött, sokszor annyi tudás sincs, mint az akkori érettségi bizonyítványok mögött.
2018. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem.

Kevesebb volt az informáci, ezért nem tudtak annyit egymásról az emberek.

Akkoriban a kis közösségek voltak olyanok, hogy mindenki tudott mindenkiről mindent, mert csak egymást ismerték és a "városiak" egy külön népség volt. Tényleg 1 tévécsatorna volt és csak ellenőrzött hírek (lásd cenzúra) voltak a tévében, rádióban és az újságokban is.

Kevesebb ember, kevesebb autó, kevesebb utazás - kevésbé látszott, hogy milyen a társadalom.

Ami nagy különbség, hogy akkor aki informálódni, szórakozni akart az olvasott, mert nem volt internet, youtube, facebook meg a játékok és ezer tévécsatorna.

Ma azért látszik nagyobbnak a sötétség, mert a tévé egyenesben mutatja az emberek legosszabb arcát a valóságsókban, Izaurás sorozatokban meg mindenhol.

Több a pénz és több a lehetőség arra, hogy mindenki megmutassa mennyire kevéssé intelligensen is tud viselkedni, megnyilvánulni.

Az ember akkor is ugyanolyan ember volt, mint ma vagy 1000 éve.

2018. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Talán nyugodtabbnak tűntnek a mindennapok, nem látszott olyan rohanónak a világ mint most, de kár ebbe többet belelátni.
2018. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Én nem éltem sorozatokból láttam milyen mint a szomszédok szerintem elég nyugodtak voltak. Valahogy jobban voltak szocializálva. Nem kellett megölni egymást egy jó munkáért vagy egy nőért sokkal ráérősebbnek tűntek összehasonlítva az éjjel nappal suttyókkal.
2018. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

*5

Sorozatok annyira nem szokták lefedni a valós viszonyokat :)

2018. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 árokpart ***** válasza:
21%
Nemhogy akkor, de még a 2000-es évek eleje is sokkal jobb volt mint most. Akkoriban ki minek tanult evidens volt, hogy el tud a szakterületén helyezkedni. Az emberek is segítettek egymásnak ahol tudtak. Még nem optimista szemlélettel nézve a mai kort még azt mondom, hogy tavaly, tavaly előtt még láttam reményt, sőt úgy is látszott, hogy ez az ország talán újra helyreállt. Most viszont az elmúlt 1 hónapban a választások óta, hogy mit művel ez a kormány az őrület. Az emberekből a teljes szociális érzékenységet, empátiát valamiképpen kiöli. Szerintem jövő tavasszal simán előrehoozott választások lesznek, ha már nem ősszel.
2018. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
99%

A 80-as években még voltak emberi kapcsolatok, valahogy nyitottabbak, barátkozóbbak voltak, keresték egymás társaságát, de főleg jóindulatúbbak voltak, valahogy ártatlanabbak és tisztábbak voltak az emberek.

Őszintén szólva nekem ez hiányzik a legjobban.

2018. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a 90-es években voltam gyerek, de valahogy mintha akkor se lett volna divat ez a "mindenki hülye, aki mást gondol, mint én" dolog.
2018. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, igen. És ebben komoly szerepe van a médiának, internetnek is.
2018. jún. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!