Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert nem ertik meg egyesek,...

Miert nem ertik meg egyesek, hogy tökeletes es aranyos valasztasi rendszer nincs? Minden valasztasi rendszer mellett es ellen lehet mondani ellenerveket es melette szolo erveket.

Figyelt kérdés
A magyar valasztasi rendszer vegyes a rendszervaltas ota, a fidesz modositott rajta 2011-ben,de a rendszer alappillerei ugyanazok maradtak. Egy tisztan partlistas rendszer, a kisebb megyekben lehetetlenne tenne, hogy független jelöltek vagy helyi kisebb szervezetek, partok bejussanak a parlamentbe. De a tisztan kepviseleti egynei amndatumos rednszer sem lenne jo, mert akkor meg azok maradnanak kepvselet nelkül, akik nem arra partra vagy független jelöltre szavztak aki nyert a körzetben, es ezt kompenzalja valamennyira az orszagos lista. Tehat meg mindig a vegyes rendszer a legaranyosabb, mega kkor is ha persze abba is bele lehet kötni, mint mindenfajta valasztasi rendszerbe.
2018. jún. 13. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Akármilyen választási rendszer lenne, mindig sírna az aki nem nyert.
2018. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor hol vannak azok a mondatok, hogy nem másoljuk a külföldet, hanem saját utat járunk? Ha nincs akkor miért nem csináljuk meg? Emelkedjük felül a hanyatló Nyugaton.
2018. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Saját utunkat járjuk, nagyon jó ez a rendzser. Nincsenek olyan kínos kormányalakítási szenvedések, mint Németországban, Olaszországban, Csehországban, Hollandiában.
2018. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

De van. A tökéletesen arányos választási rendszer. Akire az emberek 17%-a szavazott, az 17%-ot kap, akire 41% szavazott az meg 41%-ot. Nekem tökéletesen arányosnak tűnik.


"Egy tisztan partlistas rendszer, a kisebb megyekben lehetetlenne tenne, hogy független jelöltek vagy helyi kisebb szervezetek, partok bejussanak a parlamentbe."


Hát ha nem szavazott rájuk az emberek 5%-a se, akkor mit akarnak a parlamentben? Amúgy meg, most van bármi jelentősége ennek? Nincs. DE akkor is jó, hogy a Fidesz kap extra 25%-ot a semmire, mert elméletben egy kitalált világban lehetne akár egy minimális előnye is!

2018. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a kétfordulós rendszer lenne a legigazságosabb, szemben ezzel a versenyalapúval.


Mert ha egy körzetben pl.: 70% a baloldali érzelmű emberek aránya, de a különböző pártok miatt ez megoszlik és jobboldali mandátumnyerés és vezetés jön létre, az a nyertes semmiképp sem mondhatja el magáról, hogy a többség támogatta. Ellenben egy második fordulóban tudnak tovább orientálódni a szavazók és a jelöltek is megegyezni, valami közös érdek mentén.


De erről kár vitatkozni. Aki győz, annak nem számít a hogyanja, lásd.: fidesz

2018. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól, hogy valami nem lehet tökéletes, még nem kell megelégedni a hulladékkal és különösen nem szabad eltűrni a több száz választási csalást, amit idén is elkövetett a maffiakormánypárt.
2018. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyanítom, te összekevered egy választási rendszer arányosságát és azt, erről ki mit gondol. Mivel ilyesmiről 10 millió gondol, és ez majdnem 10 millió féle gondolat, ezért az nyilvánvalóan igaz, hogy nincs olyan rendszer, ami mindenkinek tetszene. De hogy olyan nincs, ami nem arányos, vagy nem megfelelő szakmailag, az óriási tévedés. Van. Mégpedig akár többféle is. A miénk nem tartozik közéjük.
2018. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Hát ha nem szavazott rájuk az emberek 5%-a se, akkor mit akarnak a parlamentben?" itt arrol va sz amit ritam, pl, ha egy A part Pesten 90%ot kapna, mas megyben 1%ot, leeve 20% körül kap az osrazgos lisan, de pl, ha Nograd meygeben egy part 99%-ot kap az orszagos litas, mondjuk egy heyli part, akkor az be se jutna a paralmentbe, mert nem eri el az 5%-ot az levö valasztok szama, igy ök kepvsiler nelkül maradnank. "DE akkor is jó, hogy a Fidesz kap extra 25%-ot a semmire, mert elméletben egy kitalált világban lehetne akár egy minimális előnye is" Nem tudom mire gondolsz, pontsona,d e ha a kompenzacios mandatumokra, összesen 3-4 db kompenzacios amndatumot kapotta fdiesz, az emssze nem 25%, ha mas part ert volna el annyit azt kapta volna
2018. jún. 14. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

"itt arrol va sz amit ritam, pl, ha egy A part Pesten 90%ot kapna, mas megyben 1%ot, leeve 20% körül kap az osrazgos lisan, de pl, ha Nograd meygeben egy part 99%-ot kap az orszagos litas, mondjuk egy heyli part, akkor az be se jutna a paralmentbe, mert nem eri el az 5%-ot az levö valasztok szama, igy ök kepvsiler nelkül maradnank."


Felfogtam.

1) Ez nem történik meg. ELMÉLETILEG megtörténhetne, de Magyarországon nincsenek jelentős helyi pártok.

2) Ezt nevezik arányosnak. Ha egy 2 milliós csoport 90%-a szavaz valakire, az több, mintha egy 200.000 fős csoport 90%-a szavaz valakire, ami több, mintha egy 2000 fős csoport 90%-a szavazna valakire, és így tovább.


"Nem tudom mire gondolsz, pontsona,d e ha a kompenzacios mandatumokra, összesen 3-4 db kompenzacios amndatumot kapotta fdiesz, az emssze nem 25%, ha mas part ert volna el annyit azt kapta volna"


49% szavazott rájuk, 67%-uk van. Az 28% különbség, amit egyszerűen a rendszer alapján kaptak, nem támogatók alapján. Ezt becsültem 25%-ra gyorsban.

2018. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*18% különbség, nem mennek ma ezek a számok.
2018. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!