Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért maradtak abba a revizion...

Miért maradtak abba a revizionista törekvések a 2. vh után?

Figyelt kérdés
Az első vh után köztudott, hogy Magyarország azon volt, hogy hogyan szerezhetné vissza elvesztett területeit, mely a második világháború során részben sikerült is. Ennek elvesztése után miért nem voltak már ilyen törekvések, miért nem volt rá politikai akarat? Sokan mondhatják hogy az embereknek elegük lett a háborúkból, de ugyanez fennálhatott volna az első vh előtt is.

2018. jún. 13. 16:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, senki nem hitte volna el.
2018. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 ede1219 ***** válasza:
23%

"amennyiben megtámadjuk a legsebezhetőbbet."


Oszt mivel, mert az akkori Magyar Néphadsereg csak arra volt jó, hogy megadja magát?!

2018. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 ede1219 ***** válasza:
10%
Amúgy nem elég, hogy néhány éve egész Europát Magyarországhoz csatolták?
2018. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla hogy Európát Magyarországhoz csatolták volna.
2018. jún. 13. 17:50
 15/31 anonim ***** válasza:
68%
Ha az lett volna a cél, hogy az ország területe közép-, illetve hosszútávon még tovább csökkenjen, illetve a teljes megsemmisülés, akkor lett volna értelme tovább folytatni. Szerencsére ebben a kérdésben még azelőtt meghozták a politikusok a helyes döntés, mielőtt az összes többit kipróbálták volna.
2018. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#15: Igen ez is benne volt a pakliban hogy mi húzzuk a rövidebbet, de az szerintem nem jelenthető ki hogy amennyiben hasonló próbálkozás vagy terv van, akkor Magyarország mesemmisül vagy területe tovább csökken
2018. jún. 13. 17:55
 17/31 anonim ***** válasza:
38%

#14

EU-tagság mond valamit?

2018. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
#17: Igen, 2004-ben beléptünk egy politikai és gazdasági unióba. De ettől még nem csatolták Európát Magyarországhoz. Pláne nem az egészet, amikor az EU-nak nem tagja az összes európai állam. Például a szomszédos Ukrajna sem. Ha nagyon erőltetni akarjuk akkor esetleg mondhatjuk hogy Magyarországot Európához csatolták, de ez sem igaz
2018. jún. 13. 18:03
 19/31 anonim ***** válasza:
38%

"Igen ez is benne volt a pakliban hogy mi húzzuk a rövidebbet, de az szerintem nem jelenthető ki hogy amennyiben hasonló próbálkozás vagy terv van, akkor Magyarország mesemmisül vagy területe tovább csökken"


Azt hiszem a Jugoszláviában történt népírtások eléggé jól bemutatják, hogy mi várt volna az ott élő magyarokra.

2018. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig nem mondtam egy szóval sem hogy meg kellett volna támadni a szomszédos országokat, de egyes válaszokból azt látom hogy egyből "na megint egy nagymagyarkodó hülyegyerek" jön le. De azért az sem jó, hogy amint feljön egy hasonló kérdés, sokan egyből tamadóan lépnek fel. Pedig ez csak egy semleges kérdés volt, szerettem volna megérteni az okokat. Illetve eddig is volt egy gondolatom erről, de gondoltam hátha megtudok valami újat ami esetleg elkerülte a figyelmemet
2018. jún. 13. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!