Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért olyan alacsony a...

Nálunk miért olyan alacsony a halfogyasztás az EU-s átlaghoz képest?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a rendszerváltás óta jelentősen több halat fogyasztunk, de még így sem érjük el az EU-s országoknak az 1/3-át sem halfogyasztásban. A hal egészséges és sokkal inkább ösztönözni kéne az embereket a fogyasztására szerintem. Nálunk azért is van olyan sok beteg ember mert nem táplálkozunk egészségesen, nem törődünk az egészséges étkezéssel. Túl sok zsírosat eszünk és kevés halat és marhát fogyasztunk, amik sokkal egészségesebbek mint a sertéshús. Mi lehet az oka, hogy ennyire el vagyunk ebben maradva?

2018. jún. 13. 17:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Például mert nincs tengerünk. Ez egy. Kettő, hogy a hal relatív drága, amire sok embernek nincs pénze.


Nem hinném, hogy a marha lényegesen egészségesebb lenne mint a disznó, de abban egészen biztos vagyok, hogy a halhúsnak a közelébe sem ér.

2018. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2018. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
1 főre jutó GDP és halfogyasztás között szoros kapcsolat van.
2018. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A halfogyasztás egészséges, de ne tekintsünk rá csodaszerként. Ha a halfogyasztásunk elérné az eu átlagot, akkor sem csökkennének érzékelhetően a népbetegségeink gyakoriságai, mivel a többi ezer és egy befolyásoló tényező nem módosulna. Másrészt Magyarország haltermelő kapacitása szerintem kevés ahhoz, hogy mennyiségileg és minőségileg (ez alatt a változatosságot értem) elérjük az eu átlagot. Annak ellenére, hogy a magyar ponty exportra is megy.
2018. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Például mert nincs tengerünk. Ez egy. Kettő, hogy a hal relatív drága, amire sok embernek nincs pénze."


De nem értem, hogy ha valóban jól megy a gazdaságunk, akkor az embereknek miért nincs pénzük rá, hogy egészségesen táplálkozzanak? Ez szerintem minden jól teljesítő ország alaja, hogy az emebrekenek telik egy csomó mindenre, amitől jobb életük lesz, pl. egészséges ételekre, hogy csak az alapoknál kezdjük. Németeknél szinte a minden napos étrend része a hal. Nálunk rengeteg szívbeteg, magasvérnyomásos ember van, az érrendszeri betegségeknek is a legfőbb oka az egészségtelen táplálkozás!

2018. jún. 13. 17:41
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nézd meg németben a hal árat Meg itthon odakint a lazac van árilag akörül mint idehaza a ponty na mar most ha választhatok en is inkább lazacot veszek... a masik meg odakint jóval többet keresnek megtehetik hogy ne csak csirkét meg disznót egyenek
2018. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A németek nem egészen 3x annyi halat esznek mint mi, vagyis nem mondanám, hogy szinte a mindennapi konyha része.


A hal nem-evés, csak egy apró nüansz, teljes szemléletváltásra lenne szükség, de az nem megy hipp-hopp. Egészségesebb táplálkozás, mozgás kellene és kevesebb dohányzás és alkohol. Dehát ez van...

2018. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Forrás: [link]
2018. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Személyes tapasztalom szerint nekem nem elegendő még 2-3 haltörzs sem 12 órányi munkavégzéshez, hiába mondják olyan "okos emberek" hogy a tápanyagokért kell enni és nem a mennyiségért, igen ez működhet is olyanoknál akinek 8 órában a napi mozgása 2 lépcsősor az irodáig le-fel, az ilyen emberek csak 1 hónapig dolgozzanak mellettem 12 órát heti 4 napban, majd rá jön.


Egészség ide vagy oda, nekem 190 ezres nettóval nagyon nem mindegy autó/motor mellett ilyen benzinárakkal, és egy tágasabb alapterületű ház esetében, hogy mennyit költök kajára, és itt fokozottan igaz hogy a hasunkon lehet spórolni, ami nem zsíros kenyeret jelent, lecsóval.


Engem ebédig vagy még attól is tovább, tökéletesen kiszolgál 1 kisebb doboz tepertő, 2-3 paradicsommal paprikával, magvas kenyérrel, amitől bírok is dolgozni.


Előfordult hogy csajos kajával kellett beérnem 73 kg-osan, így egyszerre voltam éhes és legyengült, a szünet meg majd másfél óra múlva volt.. Több ilyet soha.


Akinek véges a pénzeszsák az megnézi milyen kaját vesz magához, lehet proliság de én jobban örülök ha a pénzemet kézzel fogható dolgokra költhetem, szórakoztató termékek, lapostévé és társai, a motoromra csak a nyitott rendszer bőven 200e ft felett volt gyáriról cserélve, én is örülök meg a rendőrök is.


Lehet majd 60-70 évesen megbánom a laktató ételek tulajdonságait, és ki tudja lehet amit most megspórolok a kaján, azt a gyógyszereken majd behozom, bár ne így legyen.

2018. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy adottság, olyan dolog, hogy az olasz meg több tésztát eszik.


Szerintem is jó lenne több halat enni. Csakhogy mi azt is másképp esszük. Halászlének, paprikásnak túrós csúszával stb.


Másként meg nem igazán laktató. Most két kis darab párolt lazaccal, hozzá párolt spárgával, attól nem megy falnak az ember.


Én pl. imádom a füstölt lazacot, hat évig Svédországba jártam, mindig volt a kompon ingyen. Abból én bevágok fél kilót. Azt megvenni már húzós lenne.

2018. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!