Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegények! Mit esztek? Illetve...

Szegények! Mit esztek? Illetve mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom a baloldali médiából, hogy magyarok milliói éheznek, nincs pénzük még kenyérre se.

Hogy csináljátok?

Olyan írjon, aki valóban így él, random balázska féle fantáziák nem érdekelnek.


2018. jún. 14. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Szegények, kenyérre sincs, gondolod netre van?? Nekik az már jó, ha egyáltalán áram van. Nem egy lepukkad helyen lakok. Közepes város, kertvárosi rész. Körülöttem, vagy 10 ház van, ahonnan már kikötötték. Hogy tudnának itt válaszolni???
2018. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Menj el az ország keleti részébe és nézd meg a legszegényebb falvakban hogy élnek. Akkor nem kell balázskák fantáziájára hagyadkoznod, hanem saját szemeddel láthatod majd.
2018. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeség a kérdés. Akinek nincs pénze kenyérre, az nem GYIK-ozik.


Amúgy májkrémes barna kenyeret ettem sajttal meg kolbásszal. Mellé Actimelt ittam.

2018. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a balázska?
2018. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem tudom!

Én laktam az ország legszegényebb részén, igaz csak munka miatt egy félévig és nemigen éhezett ott senki, de főleg nem a "mélyszegénységben" élő romák nem, pedig egyik sem dolgozott. Ráadásul csak húst ettek, mert ha nem azt főzött volna az asszony, hanem grízes tésztát, a falhoz is vágták volna a tányért. Mindegyiknek a legújabb telója volt, de segélyosztáskor ott álltak sorban, aztán mentek a boltba a sörért és a cigiért.

A magyar sem éhezett, mert az meg dolgozott, ha egyebet nem, akkor napszámba járt, közben tartotta a csirkéket, kacsát és a konyhakertjét ügyködte.

A városi szegénnyel nem tudom mi van, de a városokban alapban adott a munkalehetőség.

Ne beszéljetek nekem nyomorról, amikor falun a saját fűnyírómmal, saját benzinemmel nem találok embert a fűnyírásra a frissen műtött gerincemmel, vagy ha a tetőn leesik egy cserép, egy fickó sem megy fel 5ezrért helyretenni!

A helyzet az, hogy aki elvállalná, az dolgozik napközben, aki meg otthon van, az vagy maga is rokkant, vagy büdös neki a munka.

2018. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom kérdező de anyám életét is felmerem tenni arra hogy itt szegény embert nem találsz, tudod annak áramra se futja nem hogy internetre
2018. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Fejenként kb. fél minimálbér (meg ami csurran-cseppen) ér? Éhezés a fasorba se, le se tudunk fogyni.


Egészségtudatosan eszünk, de tippünk szerint nekünk nem árt a glutén. Úgyhogy kenyér is van (félig vagy totálisan teljes kiőrlésű tönköly), ma is az volt az ebéd, sült káposztával töltve, előtte zöldségleves, utána kinek mákos, kinek rizses süti mazsolával és csokival (házi, kókuszzsírral, xilittel és persze minőségi kakaóval, kis kesu, kis kávé... jó cucc, valami luxus kell).


Egyszer éheztem, friss diplomával, nem kellettem sehova. Akkor hagymalevest ettem, de elfogyott a tojás, majd az olaj. A vízben főtt, ecetes, sós hagyma valami borzalmas, egy egész hétig nem tudtam ránézni a hagymalevesre utána.


Más nem tudom, hogyan csinálja. Én olcsón veszem a dolgokat és olcsó elemekre fókuszálok, kivéve pár apróság. Nem kell szart enni, amikor van olcsó rizs, sárgaborsó, káposzta...

Az tény, hogy ételen és rezsin, benzinen kívül másra nem jut. Fél évig nem volt biciklim, mert defektet kaptam és nincs pénz szervízre. El van zárva a meleg vizes csap a konyhában, mert csöpög és nincs pénz szerelőre. Nem megyek fogorvoshoz és nem tudom, hogyan fogunk macskát ivartalanítani (etetni nem kell sok pénz, de azért most heten vannak, így kezd az is tétel lenni)... Tudnám még fokozni, de így is többet írtam, mint ami érdekel, nem?


Megjegyzem, akkor is neteztem, amikor nem volt pénzem kenyérre. Az összes pénzemet arra költöttem, álláskereséshez muszáj volt.

A Net baromi olcsó, az ételre sokkal, sokkal több kell. Szinte éheztem úgy is, hogy netfejlesztőként dolgoztam Budapesten, igaz, otthon mintha akkor még nem lett volna netem.


A szürreális élhetetlenségemre most ne térjünk ki.

2018. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ki neked a szegény?
2018. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fényt eszünk. (A valóban csórók meg nem fognak neked írni ide, mert nincs internet, sem villany meg gép.)
2018. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vegyél ki a bankszámládról 40 ezer forintot, és próbálj abból bevásárolni egy hónapra elegendő ételt, és akkor tudni fogod, mit.
2018. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!