Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Botka féle "fizessenek a...

A Botka féle "fizessenek a gazdagok" ha megvalósulna, lehet hogy a középosztály és a szegények adóztatását is magában fogja hordozni?

Figyelt kérdés

Nagyon ismerős nekem ez a szöveg, egész pontosan Bajnai hirdette ugyanezt.

Bajnai örökre véget vetett politikusi karrierjének, amikor a legszegényebbekre is kivetette az ingatlanadót. Magyar sajátosság ugyanis, hogy a legszegényebbek tömegei élnek nagy házakban, amelyet az előző rendszerben "kalákában" építettek fel. Egészen biztosan volt ebben ingatlan spekuláció is: " jól adóztassuk meg mindenki ingatlanját, hogy aztán a legszegényebbek feje fölül elvigyük a lakását".

Emlékezzünk, Bajnai is először csak a nagyon gazdagokra akart luxusadót kivetni, de aztán ebből váltott át arra, hogy a legszegényebbekre is kivesse az ingatlanadót.



2017. máj. 9. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pont azt akarja ezzel felszámolni akit mertek baloldalinak nevezni a Gyurcsany félék, és ami a Bajnai kabinetet jellemezte.(bár az más dolog). Valóban baloldali politikára törekszik.

Bár a szlogen az szar szerintem.

2017. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért hinnék neki, hogy ő nem ugyanazt fogja csinálni, mint a Bajnai? Hisz Botka annak az MSZP-nek ugyanúgy tagja volt és feltehetőleg ő is tudott róla, mi ment ott. Mellesleg Botka a rolex órájával meg a 25 milliós autójával, maldív-szigeteki nyaralásával stb. nyugodtan beállhat a milliárdos baloldali vezetők sorába, Gyurcsány és Bajnai mellé. Nem tűnik egy hiteles embernek. Nem bízom az MSZP-ben.
2017. máj. 9. 13:35
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem a középosztály és a szegények IS. Csak a középosztály és a szegények szívnának. Az igazán gazdag megtalálja a módját, hogy ne adóztassák meg.
2017. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell bízod benne ez egy szabad ország. Viszont az biztos hogy megértette hogy ezt fel kell számolni mert ez okozta a vesztüket. Ő ez első aki ezt nyíltan kimondta. És ez sokat számít. Ettől függetlenül az én szavazatom annál sztem becsesebb lesz hogy rá adjam.


Ui:

Kit izgat hogy miylen órája van? Ez egy politikai kérdés? Semmi köze a témához. Eleget röhögök amikor Puzsér majd felrobban ettől meg ezzel foglalkozik a sajtó.

2017. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Miért hinnék neki, hogy ő nem ugyanazt fogja csinálni, mint a Bajnai? Hisz Botka annak az MSZP-nek ugyanúgy tagja volt és feltehetőleg ő is tudott róla, mi ment ott."


Tagja volt, sőt meg is választották, mint polgármestert, szerintem azért nem volt olyan prominens tagja és csak azóta eltelt 8 év Más emberek és más a gazdasági helyzet is.


"Magyar sajátosság ugyanis, hogy a legszegényebbek tömegei élnek nagy házakban, amelyet az előző rendszerben "kalákában" építettek fel. "


Hát azért megnézném egy szegénynek hol van 100 milliós vagyona.


Amúgy pont arra irányul ez a program, hogy az alacsony jövedelműek adóterheit csökkentsék.


"Mellesleg Botka a rolex órájával meg a 25 milliós autójával, maldív-szigeteki nyaralásával stb. nyugodtan beállhat a milliárdos baloldali vezetők sorába"


Hát arról most nem tehet, hogy a felesége is sikeres, illetve a családi adókedvezmény miatt a fizetése növekedett.

2017. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem vannak olyan ismerőseim személy szerint, akiknek van néhány megörökölt jó környéki ingatlanjuk, de ez mindenük, nem keresnek jól.
2017. máj. 9. 14:06
 7/16 anonim ***** válasza:

"Nekem vannak olyan ismerőseim személy szerint, akiknek van néhány megörökölt jó környéki ingatlanjuk, de ez mindenük, nem keresnek jól."


Érnek azok 50 millió forintot?

2017. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem értek hozzá.

Csak abból gondolom, hogy sokat érnek, mert a II. kerületben vannak, ahol úgy tudom nagyon magasak az ingatlanárak.

2017. máj. 9. 14:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Most ránéztem egy honlapra és ott 6,8 milliótól 1 milliárdig vannak, szóval kerület alapján még nem lehet meghatározni.
2017. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy pont ez a vagyonérték meghatározás a legnehezebb és tűnik a legvalótlanabbnak.
2017. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!