Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Terelés a fizetős egészségügy...

Terelés a fizetős egészségügy felé?

Figyelt kérdés
A Forint bevezetése előtt a Pengőt lezüllesztették, millió milpengők léteztek, hogy tömegigény kielégítéseként lehessen beadni a népnek az új fizetőeszközre való átállást, a stabil Forintot. Ugyanez a hü...nek nézés zajlik ma a szocializmusból örökölt ingyenes egészségüggyel. Kimondani nem merik, hogy fizetőssé akarják tenni, mert akkor választókat veszítenének. Lezüllesztik, hogy majd tömegigényre adott vãlaszként lehessen eladni a stabil, gyors fizetős egészségügyi szolgáltatást. Nincs is ezzel csak egy bajom: miért vonjãk tőlem akkor az egészségügyi hozzájárulást?

#egészségügy #mellébeszélés #rövid nyugdíjas élet
2018. jún. 18. 12:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mit nem kapsz meg? Az utóbbi másfél évben két közeli hozzátartozómnak volt súlyos betegsége, nagy műtéti beavatkozást igényelt mindkettő. A műtétek tökéletesen, szövődménymentesen lezajlottak, igaz, nem egyágyas, plazmatévés szobában lábadoztak a rokonok, viszont meggyógyultak. Mindketten 3 hetes rehabilitációra mentek műtét után, ingyen, teljeskörű ellátással, világszínvonalú üdülőhelyeken található intézményekbe. Nem kellett hozzá se protekció, se egyéb, ez ugyanis jár, a tb által finanszírozva. A továbbiakban is rendszeresen mehetnek beutalóval, ingyen, több hetes utókezelésre, ha akarnak. Nézz utána, milyen biztosítást kéne ehhez kötnöd a magánszektorban.
2018. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
91%

#21

A múltkor egy hasonl kérdésnél kíváncsi lettem és megnéztem: Magyarországon nincs olyan biztosító amelyik vállalná havi fix összegért, hogy mindezeket megkapja egy magán intézményben az illető. Van egy limit, kisebb műtéti beavatkozás, normál szülés pl., amit még fedez a biztosítás, de az általad írt komoly beavatakozások egy ilyen biztosítás mellett is csak állími intézményben a tb terhére lennének ingyenesek - egyébként küldik a számlát tételesen.

Biztosan van olyan nagy biztosító társaság, amelyik Magyarországra is biztosít az ügyfelének teljes körű ellátást a biztosítássáért cserébe magán intézményben, de nem találtam. Így persze azt sem, hogy mennyibe kerülne.

2018. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a #21 és #22 hozzászólást is. Amint írtam, momentán hasi ultrahang és fogászat várólistán vagyok, egyik sem sürgős. Amivel elégedett vagyok, az a magán kardiológus, mindig fogad és max. átlag félórát kell várnom.
2018. júl. 26. 21:01
 24/24 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahangra másfél hónapra kaptam időpontot állami intézménybe, amikor odamentem, mindennel együtt negyedóra alatt lezajlott az egész, kézbe kaptam a leletet, teljesen elégedett vagyok a viselkedéssel és a vizsgálattal is. Nincs akut problémám, egy kivizsgálás részeként került sor erre is.
2018. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!