Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért erőlteti...

A kormány miért erőlteti ennyire a szakképzést?

Figyelt kérdés

[link]


A lényeg leginkább az "Az ajtók záródnak" bekezdés alatt van.


Vagyis, próbálják csökkenteni gimnáziumba, onnan pedig felsőoktatásba kerülő diákat.

Szerintem, meg a kormány az oktatáson akar spórolni, ugyanis egy diplomás kiképzése többszörösen többe kerül, mint egy szakmunkásé.



Egyébként, eredetileg én is szakmunkásnak tanultam (vendéglátóipar), de egy év eltöltött év után rájöttem, hogy én bizony nem akarok ugrabugrálni egész nap fos fizetésekért.Az összes hely, ahol dolgoztam, mind rugalmatlan volt, pedig komolynak hazudott és hitt étteremben is dolgoztam, az is olyan, volt, mint a Tescos alma, kívül csilli-villi, belül meg rohad.


Estin leérettségiztem és levelezőn lediplomáztam.

Az én esetem egyedi, nagyon sok szakmunkás választja, hogy inkább diplomás lesz és szellemi munkát végez normális fizetésért.


Jelenleg többet keresek, mint szakmunkásként kerestem, rugalmas munkaidőm van, van lehetőségem sportolni, művelődni,utazni, ugyanis a munkaidőmet nagyrészt én osztom be.A legtöbb diplomás munkahely a közszférát leszámítva ilyen.

Ja, meg jogom van élni a szabadságaimmal, gyakorlatilag akkor, amikor akarok.Vendéglátásban volt, amikor beírták a szabit,hogy "fogyjon", de közben dolgozni kellett.



A kormány részéről ez is felesleges erőfeszítés, aki nem akar szakmunkás, nem lehet ráerőltetni, hamar megtalálja a megoldást,hogy más utat járjon.



2018. júl. 3. 19:33
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
81%
Azert, mert egy-ket realszakot leszmaitva nem egyetemi hallgatokbol van hiany, hanem szakmunkasokbol.
2018. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

1#


Ennek ellenére a diplomások még mindig jelentősen többet keresnek, mint a szakmunkások.

Például a bolti eladók a havi 130-150 ezrükkel baromira sokra mennek.

2018. júl. 3. 19:47
 3/47 anonim ***** válasza:
28%

"Szerintem, meg a kormány az oktatáson akar spórolni, ugyanis egy diplomás kiképzése többszörösen többe kerül, mint egy szakmunkásé."


Ez az egyik ok.

A másik meg, h minél tanulatlanabb egy népesség, annál könnyebb irányítani. No offense, de a szakmunkásképzőkből nem épp az öntudatos állampolgárok szoktak kijönni.

2018. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

"Ennek ellenére a diplomások még mindig jelentősen többet keresnek, mint a szakmunkások.'


Erről beszélgethetnél azokkal, akik a diplomájukkal szakmunkát, vagy betanított munkát végeznek.

2018. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
10%
#4 tudsz mutatni ilyet? Nekem nincs egy ilyen diplomás ismerősöm sem.
2018. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

4#


Ilyen nagyon ritkán fordul elő.

Gazdasági,műszaki vonalon teljesen kizárt.



Nyilván vannak olyan diplomák,amik nem olyan értékesek.

2018. júl. 3. 19:56
 7/47 anonim ***** válasza:
90%

nekem van három is egy diplomás vegyész és két közgazdász

a vegyész már szakács és imádja

az egyik közgazdász egy raktárban dolgozik

a másik meg nap lopó :D

2018. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
89%

Mert nagy a szakmunkáshiány és a vállalkozók erős lobbitevékenysége miatt a kormány is felkarolta az ügyet.

A vállalkozók képzett, ügyes, de olcsó szakmunkásokat akarnak, nem szeretnének sokat fizetni nekik. A munkaerőhiány miatt viszont kénytelenek emelni. Ma már vannak területek, ahol a szakmunkások jobban keresnek, mint sok diplomás. Ha sok szakmunkást képeznének, akik belépnének a magyarországi munkaerőpiacra, csökkenne a hiány, béremelési nyomás és a fogyasztók számára is nyomasztó költségek, várakozási idők, ha valaki jó szakembert szeretne találni magának.

2018. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

8#


Rátapintottál a lényegre.

A vállalkozók hisztiznek,hogy nincs ember,de fizetni meg nem akarnak.Pedig ideje lesz hozzászokniuk,ha ember kell,akkor bele kell nyúlni a zsebbe.

2018. júl. 3. 20:10
 10/47 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt mert te vendéglátósként halálra dolgoztad magad éhbérért még ne általánosíts és írd le a szakmunkásokat. Egy jó gázszerelő v. villanyszerelő degeszre keresheti magát . Másik hogy olvasd el mégegyszer nem azt akarják hogy ne menjenek a felsőoktatásba. Hanem azt hogy az menjen gimnáziumba aki tovább is tanul. Mert sokan leéretségiznek gimnáziumba aztán annyi. Nem tanul tovább szakmája nincs az éretségivel meg kb kitörölheti. Tehát semmi értelme nem volt a gimnáziumnak. Inkább szakgimnázium. Éretségit és szakmát is ad. Azért ebben van logika. Már korábban is volt szó ilyenről hogy pl 4-es átlag alatt ne erőltesse senki a gimnáziumot. Inkább szakmát tanuljon. És sok diplomás áll gyártószalag mellett
2018. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!