Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért ilyen hülye...

A kormány miért ilyen hülye módszerekkel akarja bővíteni a szakképzést?

Figyelt kérdés

"Több szaki kell"Erre elkezdik a felsőoktatást leépíteni,meg csökkenteni az állami helyeket.


Igen több kell,de előbb az okokat kellene vizsgálni,hogy miért van kevés.

A dolog egyik része a fizetés,természetesen.Bár, az egyéni vállalkozók nem keresnek olyan rosszul.


A másik része pedig a munka jellege.Egy kőműves vagy tetőács fizikai munkát végez, ebből adódóan, hamarabb leépül a testük, mint mondjuk egy ügyvédnek vagy egy pénzügyi elemzőnek.


A nyugdíjrendszer nem tesz különbséget a szellemi és a fizikai munkát végzettek között.

60+ évesen egy ácsnak ugyanúgy a tetőkön kellene ugrabugrálnia, mint egy 20+ évesnek.És itt a probléma.


A fizikai dolgozókat korábban kellene nyugdíjba küldeni, egyfajta életpályamodellt is alkotni kellene.

Ezután, szerintem népszerűbb lenne a szakképzést, mert tudnák a benne dolgozók,hogy nem kell parkinzon kórosan, öregen is a falat glettelni meg hasonlók.


2017. okt. 15. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

Hát ha sok a diplomás munkanélküliség, a maradék sem a szakmájában helyezkedik el és közben hatalmas összegek mennek ezeknek a képzésére, akkor nem lenne jobb az adófizetőknek is, ha nem erre menne el a pénzünk?


Inkább szakképzésbe menjenek az emberek, mint büfés diplomásnak. Utána egyéni vállalkozónak kell lenni, ahogy mondtad, ott nem keresnek rosszul az emberek.

2017. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Egyetertek veled, viszont azert keves a szakmunkas mert mindenki felső oktatasban gondolkodik. Kerdezd meg fiatalokat 10 eve meg auto szerelő stb nek készültek a gyerekek most meg mindenki jogasz mérnök stb gondolkozik
2017. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
A 80-90-es években a szocializmusban minden kisfiú tűzoltó, vonatvezető meg katona akart lenni a lányok meg ápolónők vagy takarítónők. Ma meg mindenki cégvezető, mérnök meg banki szakember akar lenni. Mit tett a világgal a kapitalizmus :(
2017. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hiába képezne az ország több szakmunkást,ha utána egyből külföldre húznak dolgozni.
2017. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Hiába akarja bővíteni a szakképzést, ha az nem megfelelő színvonalú. Egy szakmát nem lehet megtanulni tanműhelyben, munkahelyi gyakorlat nélkül.
2017. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én például azért nem lettem mentős, mert 12-24 óráznak, nagyon fárasztó, lelkileg és fizikailag megterhelő munkát végeznek és bruttó 160-170 ezer forinttal szúrják ki a szemüket.

Elmentem mérnöknek, ugyan még egyetemi hallgató vagyok de felsőbbéves csoporttársaim már egyetem mellett megkeresnek nettó 250-280-at ( Budapesten tanulok, ezek a felsőbbévesek pedig már MSC hallgatók, tehát végzett mérnökök ).

A garantált bérminimum ( "szakmunkás minimálbér" ) növelése és a fizikai dolgozók nyugdíj korkedvezménye egy jó lépés lenne a hiány csökkentése érdekében.

2017. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha havi 1 milliót fizetnének sem lennék szakmunkás.

10-12 órázás,hétvégén is dolgozz!

Ugyanúgy 65 év a nyugdíjkorhatár,a nagy részük meg sem éli,de szedik be tőlük ugyanúgy a nyugdíjjárulékot,mint attól az éretelmiségitől,aki 85 éves koráig és,20 évig nyugdíjasként.

2017. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért ezt úgy mondod, mintha egy szellemi dolgozó kevésbé megterhelő munkát végezne hosszútávon..

Lehet Béla bácsinak tönkre megy a dereka és az ízületei, de én meg megvakultok, elhízok, tönkre megy a hátam és idegbeteg leszek, ami a közvetlen és közvetett környezetemre is kihat..

Béla bácsit meg 60 évesen már nem szokták felzavarni a tetőre, találnak neki más feladatot..

2017. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert ebben az országban mindenki elmebeteg, így a kormány is.
2017. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd most meg az lesz hogy átesünk a ló túloldalára lesz egy csomó szakmunkásunk a fele lelép úgyis külföldre a maradék meg itthon lesz munkanélküli ha bedől ez a kormány (márpedig befog) vagy jön megint egy nagy világválság akkor megállnak az építkezések, jobban járnak az emberek még mindig ha tanulnak és nem egy építkezésen szakadnak meg, van aki ezt szereti én megértem, ok csinálja de ne akarják egy csomó emberre ráerőltetni vagy egyszerűen olyan helyzetbe hozni hogy ne legyen más választása csak az hogy szakmunkás lehet és minden más lehetőség kilőve. Tökéletesen igaza van a kérdezőnek, az életpályamodellel kapcsolatosan (amúgy is tolódik ki a nyugdíjkorhatár) én szakmunkásként dolgoztam 10 évig az idősebb kollégák akik alkalmazottként gürizték végig az életüket mind kínlódtak valami betegséggel gyógyszereken meg egy nagy részük pián élt már öregkorára, már aki valóban megérte. Nem mondom fiatalon el lehet lenni egy darabig így, de gyorsan gondolkozni kell a váltáson mert tanulni is csak egyre nehezebb ugyanúgy ahogyan hétfő reggel -10 fokban nekiállni fizikai munkát végezni. 30f exvillanyszerelő voltam.
2017. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!