Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalt a Rákosi, Kádár...

A baloldalt a Rákosi, Kádár és a 8 év mszp kormányzás miatt utálják olyan sokan?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a hazai baloldalt ezek az álbaloldali korszakok és kormányok tették tönkre. Se a Rákosi korszak se a Kádár korszak és az mszp se volt rendes baloldali párt. Tiszta baloldaliság még nem is volt itt csak ez a bolsevik massza.

A tiszta baloldali ideológia az antibolsevista és kapitalizmus kritikát hírdet. Ilyenek, hogy megszűnjön a hierarchia, akik szegény körülmények között születtek esélyt kapjanak, hogy verseny helyzetbe kerüljenek, minőségi és ingyenes egészségügy biztosítása, oktatás teljes megújítása stb.


Na most amit sokan szocializmusnak neveznek nem létezett és egyáltalán nem volt baloldali, hanem egy államkapitalizmus volt, ami nem volt működőképes, hitelből élt és összeomlott.


Aztán ott volt a "szocializmusban" a munkakerülés büntetése, hogy aki nem dolgozott azt lecsukták. Na most Marx egyáltalán nem írt erről ő pont a kényszermunkák ellen írt, hogy az ember ne legyen rákényszerítve rabszolga munkákra és szabadon éljen és alkosson. Ez lett volna a szocializmusnak a lényege, de ez nem történt meg csak arra a szarra rátették a szocializmus megbélyegzést, mert propagandaként használták és azzal hülyítették az embereket, hogy nem soká elérik a kommunizmust és nem lett belőle semmi.


Tehát nagyon örülnék annak, ha lenne egy rendes antibolsevik, antisztálinista szocializmus és ne kelljen senkinek kényszerből dolgoznia, szabad lenne, kiélheti a kreativitását és nem lenne elidegenült, mert valójában a baloldal ezt a célt szolgálja, de nincs ilyen baloldali párt és ez a szomorú.


Ti is azt látjátok, hogy az álbaloldaliság tette tönkre a baloldalt, ezért utálják ilyen sokan? Szerintem szükség van egy tiszta baloldali pártra, pláne a jelenlegi gazdasági helyzet miatt és az óriási egyenlőtlenség miatt is.


2018. júl. 4. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

"Úgy érzem, hogy a hazai baloldalt ezek az álbaloldali korszakok és kormányok tették tönkre."


Az a baj, hogy a mostani baloldali pártok sem hitelesek. Kb. az akkori baloldali politikusok gyermekei alapították őket. Szerinted mennyiben lesznek mások, mint a szüleik? Nem értem, hogy miért csak a politikusok gyermekei tudnak pártot alapítani. Más egyetemisták miért nem képesek erre?

2018. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik párt se hiteles ez a baj. Egyik se tud újító dolgokat ajánlani csak üres ígéretekkel szédíteni. De szerintem nem az a megoldás, hogy temetni kell a baloldalt, mert önmagában sokkal emberségesebb és progresszívebb, mint a jobb csak akarni kell a változást a fejlődést és a valódi szabadságot.
2018. júl. 4. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Sok mindennel nem értek egyet.


A baloldal renoméját nem Rákosi, és pláne nem Kádár rombolta odáig, ahol most van. Erre elég egzakt bizonyítékunk van: háromszor is kormányra került a rendszerváltás óta az MSZMP utódpártja. Az emberek többsége nem jobb- és baloldalban gondolkozik, hanem a primer érzeteire hagyatkozva választ. Semmit nem jelent számukra a "baloldaliság", ennek megfelelően ez a fogalom ki is üresedett, populizmust, gátlástalan ígérgetést jelent.


A Rákosi-korszak megítélése valóban negatív, de a Kádár-rendszer iránt a 40 év fölöttiek zömében nosztalgia alakult ki. Senkit nem érdekel, hogy Marx eszméit mennyire köpték arcon akkor, nem erről szól ez.


Az meg elég erőltetett terminológiai ferdítés, hogy a baloldalt arra szűkíted le, ami neked tetszik. Rákosiék is baloldaliak voltak, ahogy Szálasiék is jobboldaliak. Minden eszmének, irányzatnak vannak mocskai, ez így van rendjén. (Kádár baloldalisága már valóban kétségbe vonható, de a társadalmi mobilitás például sokkal nagyobb volt akkortájt, nem volt ilyen kasztszerűen zárt az egész).

2018. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ti is azt látjátok, hogy az álbaloldaliság tette tönkre a baloldalt, ezért utálják ilyen sokan? Szerintem szükség van egy tiszta baloldali pártra, pláne a jelenlegi gazdasági helyzet miatt és az óriási egyenlőtlenség miatt is."


Szerintem kezdhetnénk inkább azzal, hogy Magyarországon a politikai oldalhatározások teljesen eltérnek az európaitól, sőt szerintem a világtól, mert itt nem a gazdasági, hanem világnézeti dolgok az elsődlegesek.


Azt, hogy ez ki miatt alakult így ki, nem tudom megmondani.

2018. júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a fene ez a nagy Marx méltatás itt? Olvastatok ti egyáltalán Marxot, amikor még kellett? Vagy bevettétek a rózsaszín propagandát? Ott van a könyvtárakban, meg lehet nézni miket írt, a többi mákvirággal egyetemben.


Az biztos, hogy ő szabadon élt és alkotott, és ez elég is volt neki, nem zavarta, hogy a családja éhezik, és mások kenyerét eszi(k).


Igen, a "szocializmus" kapitalizmus volt egyeseknek, és állami is, mert állami cégek fedezékéből lopták-csalták ki nyugatra a MI pénzünket, a köztulajdont. Kiélték a kreativitásukat, ahogy írod.


Mit csinálna a tiszta baloldali párt a gazdasági helyzettel vagy az egyenlőtlenséggel JOBBAN, mint a jobboldali pártok?

2018. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A baloldal még a Rákosi meg a Kádár kormányoktól sem igyekszik vehemensen és élesen elhatárolódni, a 8 év mszp-t meg még valami eredmények is tekintik. Hát akkor miért kellene a nem baloldali tömegeknek tisztára mosni őket? Miért kellene azt gondolnom, hogy ők már biztosan jobbak, biztosan nem úgy csinálnák (főleg a 2002-10 közötti időszakra értem)? Ameddig ezeket a dolgokat nem teszik ők maguk rendbe, addig én nem tartom őket sem kompetensnek, sem kormányképesnek, és még csak szimpatikusnak sem.
2018. júl. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnálni őket.
2018. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!