Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a Kadar-rendszer...

Az igaz, hogy a Kadar-rendszerben nehez volt bananhoz es narancshoz jutni? Ha igen miert? Mit artott volna arendszernek ha Afrikabol behoznak a boltokba eg ket banant meg narancsot

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 19:36
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

Látom itt már pörög a vikipédia a recski táborról meg gulág meg mi jön még koncentrációs kivégzőtábor?


Ilyen nem normálisak miért írhatnak ide? D: A nyolcvanas évekről tudok nyilatkozni semmi elnyomás nem volt, mindenki szabad volt, volt munka volt pénz. Nem sok de volt. Ha kellett vmi cucc kimentél érte ausztriába, ennyi. Most nagyobb elnyomás van, mert egy b*zivicc után már kb kirúgnak a munkahelyedről.

2018. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

41%-os mi van veled? :) Miért vagy ennyire frusztrált hmm? Rendesen süt belőled a harag meg a gyűlölet, ha nem változtatsz ezen hidd el, idővel felemészt majd teljesen.

Vagy ha csak simán trollkodsz, akkor abban viszont nagyon szar vagy :I

2018. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a banánra:


[link]

2018. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként meg volt hazai gyümölcs..."


Hogyne, mindig minden szezonálisan, tehát pl. eper, málna, cseresznye, meggy tavasszal, dinnye nyáron, szőlő és szilva ősszel. Meg alma és körte is, és a télálló változatok kitartottak a következő tavaszig. Elég egyhangú volt. Talán ezért is voltak népszerűbbek a befőttek és a fagyasztott gyümölcsök, de ezekből sem volt túl nagy választék, pl. befőttből alma, körte, szilva, meggy, vegyes.


Banán tényleg nagyon ritkán volt, narancs, grépfrút és mandarin azért gyakrabban. Ananász szerintem csak konzervben.

A többi déli gyümölcsnek még csak hírét sem hallottuk akkoriban (kiwi, maracuja, papaya, lime, licsi, mangó), ezek csak a '80-as évek legvégétől kezdtek el terjedni.


Egyébként meg amiket most lehet kapni egész éven át a "nem déli gyümölcs" kategóriából (pl. eper, szőlő), azok nagy részének nem sok köze van az igazi gyümölcsökhöz ízre, csak külsőleg néznek ki úgy...

2018. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
4%
Belőlem süt a gyűlölet, de agresszívan és mocskolódva támadtok nekem kicsi libsik. Milyen volt a prájd?
2018. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

"Belőlem süt a gyűlölet, de agresszívan és mocskolódva támadtok nekem kicsi libsik."

Döntsd már el, hogy mik vagyunk! Nácik vagy libsik!

2018. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

Én még dolgoztam a Hungarica módon - nál, kérdeztem erről az öreg kollégákat, miért nem volt banán.


Nos, volt, a cég szállította. A hajok hozták távoli országokból. Csak ha a külker rendelt, volt, ha nem, nem. Magyarul direkt csak karácsonykor lehetett kapni, alamizsa a dolgozóknak.

2018. júl. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

49.


Hungarocamion - nál. Vacak telefon.

2018. júl. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

tegnap 22:13


Nyilván, de vagy nem érted, amit mondok, vagy nem akarod. Kihegyezitek az akkori életet a banánra, mintha alapszükséglet lett volna. Nem volt az, örültünk, ha volt, nem foglalkoztunk vele, ha nem. Éveket kellett várni autóra, vezetékes telefonra, ha tovább akartál tanulni hátrány volt, ha értelmiségi családból jössz, előny, ha a szüleid aktív párttagok voltak,szakmai előrejutáshoz elengedhetetlen volt a marxista egyetem elvégzése. Anyámat, amikor beadta a válókeresetet, behívatta a pártbizalmi, hogy gondolja meg, hogy elvált asszony vagy középvezető akar-e lenni. Ehhez képest a banán léte vagy nem léte nem volt központi kérdés.

2018. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

#49

Tisztában vagyok azzal, a banán nemléte egy volt a számtalan hiányosság közül, de csak századrangú a többihez képest.

Megjegyzésemben kizárólag arra a témára kívántam reagálni :)

2018. júl. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!