Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy a Kadar-rendszer...

Az igaz, hogy a Kadar-rendszerben nehez volt bananhoz es narancshoz jutni? Ha igen miert? Mit artott volna arendszernek ha Afrikabol behoznak a boltokba eg ket banant meg narancsot

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 19:36
1 2 3 4 5 6
 51/58 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Robgros!


Alapvetően nem is veled vitatkoztam, hanem azzal a hozzászólóval, aki szerint szánalmas volt akkor a világ, ha még banán sem volt. Mondjuk most is elég szánalmas, mert hiába mentem be a zöldségesbe, nem volt licsi, de majd az unokáim ezt megtárgyalják úgy 30 év múlva.

2018. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
21%

Úgy értettem a szánalmas,hogy mai szemmel elképzelhetetlen az ilyesmi,amikor belemegyek a boltba banán hegyeket látok,és bármilyen egzotikus gyümölcs elérhető.


Sajnos az a szánalmas,hogy vannak,akik visszamennének abba az időbe,és inkább beérnék az olcsó sörrel.


Sajnos valahol értem ezeket az embereket,az a legnagyobb baj,hogy rabszolgamentalitással nem is nagyon jó a kapitalizmus.

Ha a nép nem követeli ki magának a jogokat,a munkavégzésre,hanem képes nyalni inkább 50 ezer Ft-ért csak legyen közmunka,akkor azzal a néppel baj van.


Igen,nyugaton megkövetelik a színvonalat a munkában,de jár is érte valami.Nem csak az olcsó sör.

Létbiztonság,nem csak a megélhetés,erős szociális háló.

De sajnos a magyar egy ilyen szociáldarwinista nézeteket vall,megelégszik a kevesebbel,és nem tartja értékesnek az embert.

Erre szokták mondani,"gyáva népnek nincs hazája".

2018. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
0%

Nekem több ismerősöm mondta,aki Németországban dolgozik,hogy ott pl nem szokták "főnöknek" hívni a tulajdonost,nem nyaliznak neki,nem hízelegnek,hanem a munkájukkal,tehetségükkel vívják a tiszteletet.

A magyar meg mindent a fenéknyalással akar megoldani.

Ha van ismerős,akkor minden van.

2018. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, szabad-e még a kérdésre válaszolni. Ha igen, megtenném.

A rendszernek semmit sem ártott volna, ha hoznak a boltokba banánt és narancsot. Csak éppen a külföldi vásárláshoz valuta kellett volna, az meg nem nagyon volt az országban. Valutához úgy lehetett jutni, hogy külföldön adtunk el valamit. A KGST-n belül még ment is a dolog, kaptuk a konvertibilis rubelt, de abból nem nagyon lett déligyümölcs. Nyugati valutához úgy tudtunk jutni, hogy valamit nyugatra kellett exportálnunk és annak az árát kaptuk meg valutában. Na, ilyenből nem sok akadt, ezért arra a kevés valutára, ami érkezett, nagyon vigyázott a nemzeti bank és sokkal fontosabb dolgokra tartalékolta. Abból lettek gyógyszerek, termelőeszközök és egyebek, amik jobban kellettek, mint a déligyümölcs a boltokba.

Ráadásul ha volt is déligyümölcs, hamar elfogyott, mert sok volt a protekciós pártfunkci, osztályvezető, szakszervezeti bizalmi, esetleg Eladó Mancika barátnője - ja, és el kellett látni a pártüdülőket, a Kútvölgyi kórházat meg a többi kiemelten fontos létesítményt. A dolgozó népnek csak az jutott, amire a pártállam egyenlőnél is egyenlőbb élcsapatának már nem volt szüksége.

2018. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
71%

# 54!

Szépen összeszedted!

És ezt sírják vissza egyesek?

2018. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
71%

#55

Egyesek akkor voltak fiatalok :)

2018. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem hozták Kubából déligyümölcsöt? Vagy némely déli szovjet köztársaságból?
2018. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
70%
57. válaszadó. De igenis hoztak be ilyesmit. Itt a bizonyíték: [link]
2018. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!