Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok béremeléséről...

A politikusok béremeléséről miért nem népszavazás dönt?

Figyelt kérdés
Milyen dolog már hogy ezt saját maguknak szabályozhatják?
2018. júl. 15. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Mert akkor nem csak ennyyi pénz menne el a fizetésemelésre, hanem még 4 milliárd magára a népszavazásra is.

Amúgy népszavazást csak egyértelmű krdésben lehet tartani, nincs A, B, C, D válasz, hogy beixeld, egyetértesz-e 50 ezer, 200 ezer vagy 400 ezer fizetésemeléssel vagy nem akarod emelni.

Majd a népszavazás után ismét a parlementben kellene megszaazni a béremelést, ugyanis csak ők vannak rá felhatalmazva.

Tényleg ennyire nehéz elfogadni, hogy az országot vezető 199 embernek is emelkedjen a fizetése 4 évente?

2018. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Takácsnak igaza van. A népszavazás árából kijön a fizetésemelés 4 évre... Utána meg mindenki olyat választ, amilyet akar...
2018. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem dönt erről a népszavazás (az 1.-nek és 2.- nek igaza van, csak tréfásan kibővítem), mert a vasutasok, katonák, pedagógusok, egészségügyiek béremeléséről sem népszavazás dönt. Miért? Az előttem szólók megírták.
2018. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Az viszont nem lenne rossz, ha konkrét pontokban le lenne fektetve, hogy minek kell teljesülnie, hogy járjon emelés (vagy egyáltalán fizetés). Ilyenekre gondolok, mint hogy mekkora a költségvetési hiány, hol tart a forint árfolyama, stb. És nem teljesítik a normatívát, akkor nincs emelés, mert nincs rá keret.

Esetleg lehetne egy plafon is, pl. a mindenkori minimálbér négyszerese. Egyből motivàltabbak lennének, hogy emelkedjen.

2018. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene népszavazás. Elég lenne az inflacióhoz kötni a béremelésüket, mint a nyugdíjaknál.
2018. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Elég sok gyalázkodást kell elviselniük mindegyik oldalról, én nem sajnálom tőlük.
2018. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem a béremelkedésük hozzá van kötve egy igen fontos kritériumhoz: meg kell nyerniük a következő parlamenti választást.

Mert ők azok, akik az öt és félmillió választópolgár döntése alapján dönthetnek a következő négy évben az életünk alakulásáról. Elvileg ők a legjobbak erre a posztra a 8 milliós felnőtt lakosságból. Szerintem ennén erősebb szűrő a béremeléshez nem kell. Ha minden évben megszavaznának maguknak egy jó nagy béremelést, miközben az ország dolgai nem javulnak, az megint más dolog lenne. De 2008 óta nem volt ilyen, változás a bérezésükben csak a választásokat követően történt. Vagyis azoknak lett nagyobb a fizetése akik a választók szerint megérdemlik. Még ha nem is volt arról szó, hogy mennyit.

Nem tudom mi más módja lenne annak, hogy az ország teljesítőképessége függyvényében változzon a javadalmazásuk, mint hogy eddig is a köztisztviselői (?) illetményalaphoz v. mihez volt kötve.

2018. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Elvileg ők a legjobbak erre a posztra a 8 milliós felnőtt lakosságból"


Ezt kijavítanám: Ők voltak a legnépszerűbb jelöltek az adott képviselői posztokra. Ez nem egyenlő az alkalmassággal sajnos.


Egyébként támogatom az inflációhoz való mérést, mindennek az alapja a fékek és ellensúlyok rendszere, és úgy tűnik ez a képviselők fizetésénél most nincs meg.

2018. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Politikusok fizetéséhez mérve a minimálbér 1/4-e kellene legyen, a tanári fizetés 3/4-e, az orvosi meg 5/4-e (+2/4-nyi mozgástér beosztástól függően). Vagy valami hasonló.
2018. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"vasutasok, katonák, pedagógusok, egészségügyiek béremeléséről sem népszavazás dönt"


Más sem. A közalkalmazotti bértábla 10 éve be van fagyasztva.

2018. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!