Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig demokrácia van...

Még mindig demokrácia van Magyarországon? Mikor lesz hivatalosan is diktatúra, ha lesz egyáltalán?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 11:30
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Fizetett politikai hirdetesunket olvastak.

Koszonjuk


Fidesz ( "Fiatal" "Demokratak" "Szovetsege" )

2018. júl. 18. 20:20
 22/29 A kérdező kommentje:
Marmint a 16-os nak irtam.
2018. júl. 18. 20:21
 23/29 anonim ***** válasza:
47%

Az ötödik kategóriáról ma már múlt időben kell beszélnünk, de emlékezzünk meg rájuk kegyeleti okokból, mert ők képviselték a Fidesz normális, emberi arcát, gyakorlatilag minden jót, ami a Fideszt valaha értékorientált politikai közösséggé tette a mai maffia jellegű szervezet helyett, amivé züllött.


Ők azok az európai gondolkodású, valóban keresztény, polgári értékrendű (és legtöbbször hátterű) jobbközép emberek, akiknek a maradékait is folyamatosan veti ki magából a Fidesz, vagy akik maguk fordulnak el tőle, sokszor szép csendben, nem is tüntetően - nem akarván megtagadni saját múltjukat.


Ők azok, akiket a véresszájú fideszes maffiózók elvakult bértollnokai ma már ugyanúgy listázgatnak és ócsárolnak, mintha nem az egész életüket a jobboldali értékrend szolgálatában töltötték volna el: a Sólyom Lászlók, a Pálinkás Józsefek, a Pokorni Zoltánok, Prőhle Gergelyek, Jeszenszky Gézák...


Ma már csak mutatóban akad belőlük a Fideszben, azokat is igyekeznek jó messzire kilőni Brüsszelbe (lásd a komplett európai parlamenti Fidesz-delegációt), nyugdíjba küldeni (mint Pálinkás Józsefet), vagy marginalizálni itthon, belföldön...


A Fidesz kinyírta a saját szellemi elitjét szép csendben, akik gerincet adtak a pártnak, és politikai oppurtunisták maffiabandájává züllesztették a saját táborukat.


Ezért mondom, hogy mára már ötödik kategória nincs (vagy nem a Fideszben van, aki létezik)... És ez az igazán szomorú!

2018. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
4%

20 éves vagyok és demokrata is egyben, nem tudom ezt miért kell kifigurázni. Nem értem, hogy a magát demokratikusnak, meg liberálisnak nevező oldal miért nem tudja tiszteletben tartani a sajátjától eltérő véleményt. Én azt hittem, szerintetek a sokszínű gondolkodás érték, ezzel szemben a szerintem normális hangnemben megfogalmazott álláspontomért csak gyűlölködést és gúnyt kapok a nyakamba.

Talán el kéne gondolkodni, hogy mi vezetett ehhez a választási eredményhez, esetleg véletlenül nem ez a fajta hozzáállás és a valós alternatíva hiánya-e a fő ok...

2018. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
45%

# 20-as, mire kikérted magadnak, én már elkezdtem írni az utolsó hozzászólásomat az ötödik kategóriáról, amelyről lassan már csak kegyelettel szólhatunk.


Elhiszem neked, hogy te is ebbe a - teljesen eltűnőben levő - kategóriába tartozol, de ki kell ábrándítsalak, ez a kategória lassan csak műlt időben tárgyalható...


Ha te valóban klasszikus polgári konzervatív értékrendű, európai értelemben vett jobboldali ember vagy, akkor ÉBREDJ FEL, és vedd észre, hogy nem velem van vitád, pláne nem az ellenzékkel!


Az ellenzék dolga, hogy ellenzéki értékeket képviseljen. A Fidesz dolga volna, hogy polgári, konzervatív, nemzeti, keresztény, európai jobboldali politikát folytasson, ahelyett, hogy ezeket az értékeket üres lózungok szintjére züllesztve egy alig leplezett autokratikus, illiberális, antidemokratikus és jogállamellenes ámokfutást végezzen minden valódi keresztény, polgári, európai, nemzeti és normális jobbközép értékrend ELLEN.


Ne haragudj, nem akarlak személyedben megbántani, nem is személyesen gondolom a felelősségednek a dolgot, de mégiscsak a te kategóriád felelőssége, hogy a Fidesz oda züllött, ahova züllött, és aminek egy egész ország vált az áldozatává!


Nektek kellene számonkérni a saját pártotokon és önjelölt messiásán a keresztény értékeket, a jobboldali konzervativizmust, az európaiságot és a valódi nemzeti értékeket (mert az például rohadtul nagy gáz, hogy egyes elvakult vérebeitek a Petőfi Irodalmi Múzeum vagy a Magyar Tudományos Akadémia értékeit támadja, annak fideszközeli, jobboldali vezetőivel együtt, egy gázszerelő lapjában - miközben minden, amit a magyar nemzeti értékekről, jobboldaliságról, konzervativizmusról gondolnak a stadionépítésekben és a focimeccseken való szotyolázásban merül ki!!!).


Ti hagytátok a Fidesz polgári értékeit semmibe veszni, mert azt gondoltátok, hogy jobb lesz, ha jófiúk lesztek és mindenhez bólogattok "EGY A TÁBOR, EGY A ZÁSZLÓ" alapon.


Most meg néztek nagyokat, amikor a bunkó, fanatikus, szélsőséges pribékek a saját táborotokból - hoppá! - titeket is elkezdenek listázgatni, leváltani, száműzni, nyugdíjazni, mert még ti sem vagytok elég "hithűek" nekik (hithű alatt értsd: érzéketlen, empátia nélküli, gátlástalan, opportunista, köpönyegforgató bunkók).


Ti voltatok a vétkesekkel cinkos némák, akik folyton az ellenzék maradékán kértetek számon mindent (holott nem az ellenzék dolga, hogy jobboldali, konzervatív, keresztény értékeket képviseljen, hanem a Fideszé volna!), ahelyett, hogy a sajátjaitok körében követeljétek meg a normális konzervatív jobboldaliságot és a valódi keresztény értékrendet!


Sajnálom, hogy ezt kell tudatnom veled, de a ti nagyszerű táborotokban már rég a gázszerelőké és focidrukkereké a hatalom, akik abban a magyar nemzetben és abban a magyar társadalomban hisznek, amelyben a kultúra legfőbb letéteményese a Magyar Tudományos Akadémia helyett a Puskás Akadémia, amiben konzervativizmusnak nevezik a radikalizmust, nemzetinek a nemzetárulást, értéknek az értéktelenséget (és hogy keresztény értékrend címszó alatt milyen portékát árulnak, azt hagyjuk is inkább, míg ránk nem szakad az ég)!


Ezt ti tűrtétek el, ti hagytátok kialakulni. Ti akik lassan már alig maradtatok a saját táborotokban, dögkeselyűknek és hiénáknak engedtétek át az egészet, úgy, ahogy van!

2018. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ők azok, akiket a véresszájú fideszes maffiózók elvakult bértollnokai ma már ugyanúgy listázgatnak és ócsárolnak, mintha nem az egész életüket a jobboldali értékrend szolgálatában töltötték volna el: a Sólyom Lászlók, a Pálinkás Józsefek, a Pokorni Zoltánok, Prőhle Gergelyek, Jeszenszky Gézák..."


És akiket ugyanolyan mocskos görénymódon támadott ugyanaz a banda, mint a párt más prominens személyiségeit, akkor és ma is.


Nem gondolnám, hogy a te kompetenciád kategorizálni a Fidesz szavazóit, 64%-os. Sem kellő tudásod, sem objektivitásod nincs hozzá.

2018. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

#25-ös, de te honnét veszed ezeket a vádakat, meg hogy a kormánypártok Európa-ellenesek, jogállamellenesek, stb? Tényleg tudni szeretném, hogy mi korbácsolta fel a gyűlöletet irányunkba az ellenzék részéről, mert nem értem... Én belülről annyit látok a Fideszből, hogy egy nagyszerű közösség, egy nagy jobboldali néppárt, amelyben igenis vannak viták, vannak nézeteltérések és valódi párbeszédek. Én magam is fogalmaztam már meg kritikát befelé a Soros-kampány idején, többen egyet is értettek velem és senki nem esett nekem az eltérő álláspontom miatt.

A külsősök talán azért gondolják, hogy a Fidesz tekintélyelvű, felülről vezérelt párt, mert nem visszük ki a vitáinkat a nagy nyilvánosság elé és nem a médiában üzengetünk egymásnak, ahogy az ellenzéknél szokás. Én eddig szinte csak olyan fideszessel találkoztam, aki amúgy tisztességes, mérsékelt jobboldali hazafi, természetesen nálunk is van egy (többnyire idősebbekből álló) fanatikusnak mondható Orbán-rajongó szűk kisebbség, de erre a többségünk legyint csupán, elvégre ők is jószándékú emberek, csak kicsit álomvilágban élnek. :)

2018. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Hat nagyon eltertunk a tematol.


Nem provokacio vagy egymas sertegetese volt a celom.


Hanem az, hogy mas is erzi azt, hogy a diktatura fele haladunk.


Egyreszt a 16-osnak mondom, hogy fogalma sincs semmirol. Valamifele allomvilagban el, de barcsak igaza lenne.


Masreszt meg nem az volt a kerdes hogy most jogosan nyert e a fidesz vagy hogy mekkora aranyban.

Tolem aztan 3%-kal vagy 95%-kal is hatalomra kerulhet. Hanem maga a rendszer amit epit.

2018. júl. 18. 21:22
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves rádióhallgatók, Magyarországon holnaptól, azaz Augusztus 8.-tól már hivatalosan is diktatúra lesz.


...és végül a várható időjárásról..

2018. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!