Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Újabb kötelezettségszegési...

Újabb kötelezettségszegési eljárás indul Magyarország ellen. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A már folyamatban levő három kötelezettségszegési eljárás után (melyek közül egy már a második szakaszába lépett), az Európai Unió most újabb kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen, a kormány Stop Soros fantázianevet viselő törvénycsomagja és az ehhez kapcsolódó alkotmánymódosítások miatt.


Lassan Magyarország ellen folyik a legtöbb kötelezettségszegési eljárás az Európai Unióban. Nektek mi a véleményetek erről? Büszkeség vagy szégyen, hogy a kormányunk politikája miatt Európa feketebárányai lettünk?



2018. júl. 18. 12:50
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Az EU ellenőrző és végrehajtó testületének értékelése szerint a jogszabálycsomag több uniós előírásba ütközik, ezért felszólító levélben kér választ kérdéseire a magyar kormánytól. Frans Timmermans bizottsági alelnök a múlt hónapban egy európai parlamenti meghallgatáson már jelezte, hogy a jogszabállyal lehetnek problémák...


Linkek a hírről:


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. júl. 18. 12:53
 2/44 anonim ***** válasza:
35%
Miféle vélemény legyen egy totalitásra törekvő hatalommal kapcsolatosan, ha ez sokadszor történik, és mindannyiszor elfogadja (sőt ünnepli) a társadalom. Annyi mondható, ilyen a magyar nép szemlélete (ilyenné tehető volt), most csak az történik,ami természetes velejárója. Újdonság nincs benne.
2018. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
43%

Teszek rá. Forduljanak fel, Drunckerrestül, Sargentinistül, Gay Verhofstadtostul.


Majd széthulikk már végre ez a gittegylet.

2018. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
40%

Én úgy tudom, hogy 4 eljárás kb semmi.

Tudsz mutatni egy listát erről?

2018. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelműen szégyen. De áldjuk az eget hogy beléptünk az EU-ba, legalább így egy kicsit kordában tartják ezt az ámokfutást. Képzeld mi lenne ha nem ellenőrizne senki. Ez a sorosozás önmagában a világ szégyene, szerintem ezen még a Fideszesek is jót röhögnek. De persze azért ennyi eljárás zajlik sem Viktorka a hibás, az egész világ a hülye hogy bírálni merik, ő mindent tökéletesen csinál. Inkább végig visz minden marhaságot de a világért be nem látná hogy hibázott. Komolyan, a pofámról ég a bőr ha megjelenik bármilyen külföldi sajtóban.
2018. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
47%

"egy kicsit kordában tartják ezt az ámokfutást."


Azt ugye tudod, hogy az EU-nak semmilyen beleszólása nincs a tagországok belpolitikájába, így nem tartják kordában azt? :)


"ő mindent tökéletesen csinál."


Miért is van ez az eljárás ellenünk? Oké, stop soros, de tudsz mást is említeni, hogy azon belül miért? Vagy általános szövegeket legépelsz ide, a többiről fogalmad sincs? :)


"Komolyan, a pofámról ég a bőr ha megjelenik bármilyen külföldi sajtóban."


A te véleményed is meg lett kérdezve április 8-án, lett volna az ellenzéknek lehetősége, hogy egy normális pártot építsen. Ideje lenne már belátnotok, hogy a hiba bennetek és mint olyan elsősorban a politikusaitokban van. De ti zsinórban a 3. bukásotok után is csak Orbánoztok. Hát hajrá, úgy látszik nem csak 3 a "magyar igazság" :))

2018. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

# 4-es, az eddigi három:


1. 2017 júniusában indult egy az Európai Unió Tanácsának az olasz és görög menekültügyi helyzet enyhítését célzó kötelező kvótáról szóló kötelező érvényű határozatának be nem tartása miatt.


2. 2017 júliusában indult egy kötelezettségszegési eljárás a civil szervezetekről szóló törvénymódosítások miatt (mert az EB szerint a jogszabály indokolatlan beavatkozást jelent az uniós alapjogi chartában garantált jogokba, különösen az egyesülési szabadság terén, illetve a magánélet és a személyes adatok védelmét illetően is aggályokat vet fel. Továbbá a törvény indokolatlanul és aránytalanul korlátozza a tőke szabad mozgását, azáltal, hogy Brüsszel szerint az új nyilvántartásba vételi, bejelentési és nyilvánosságra hozatali követelmények diszkriminatívak, és komoly adminisztratív terhet jelentenek az érintett szervezetek számára.)


3. Nem tudom, mikor indult, de 2017 júliusában lépett második szakaszába a felsőoktatási törvény módosítása miatt indított kötelezettségszegési eljárás (Az uniós jog végrehajtása felett őrködő szervezet indokolással ellátott véleményt küldött az ügyben a kormánynak, ami az eljárás második szakaszát jelenti. A magyar kormány hiába módosította az eredeti törvényt, az ellentétes az uniós joggal: kérdések merültek fel a letelepedés és a szolgáltatásnyújtás szabadságával, valamint a tudományos, az oktatási és a vállalkozási szabadsággal kapcsolatban.)


Én itt voltam elmaradva, de most rákerestem, és kiderült, hogy korábban egyébként rosszul írtam: mostanra mindhárom eljárás elérte a harmadik szakaszát: az EU egyszerre mind a három eljárást perre vitte 2017 decemberében.


Tehát ezek már nemcsak kötelezettségszegési eljárások, hanem folyamatban levő perek Magyarország ellen.

2018. júl. 18. 13:15
 8/44 anonim ***** válasza:
42%

Én nem erre gondoltam.

Hanem a tagországok ellen indított eljárásokkal kapcsolatban.

Hogy Magyarország hanyadik a sorban.

2018. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
50%
Mit gondoljak róla? Semmit. Hozzá vagyok szokva, már az lenne a meglepő, ha minden szabályosan csinálnának és nem mindenbe lehetne jogosan belekötni kismilliószor. Majd az lesz a vége, hogy megunják és bekeményítenek. Utána meg jön majd a ,,köcsög EU, gonosz EU, nem akar pénzt adni, mert nem akarunk menekülteket, stb" kampányszöveg. A népnek meg ez kell, itt nálunk is a faluba vannak olyanok, hogy örülnek, mert Orbán megállította a csúnya migráncsokat, csak azt nem nézi, hogy majd minden rokona külföldön dolgozik már, mert a környéken nem találtak normális munkahelyet.
2018. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok tőle boldog, de sajnos meglepve sem vagyok.

Azzal meg már kicsot tele a bakancs, hogy ebben az istenverte világban akárhány figyelmeztetés, szankció, vagy bármi hátrány éri ezt az országot a tisztelt kormány politikája miatt, mindig rázendít a papagájkommandó a szokásos hárító kommunikációra. Lassan mindenki hibás és rossz, csak mi vagyunk a tökèletesek, akikkel szórakozik a gonosz EU, meg Soros, meg az ENSZ...kihagytam valamit?

2018. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!