Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a szakiskolák oktatóinak több bért akar adni a kormány, mint a többi tanárnak?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem abszurd, már az is,hogy ennyire erőlködnek a szakiskolákkal.

Bár, oda inkább veszélyességi pótlék kellene a tanároknak, ezek az intézmények bővelkednek kisebbségekben.



Magyarországon eddig sem volt probléma a képzettek mennyiségével.A problémák inkább a képzés után kezdődik, márpedig a probléma a bérszínvonal, ami egy szóval lehet jellemezni sz_r.


Akkor ha 3x annyi pincért meg szakácsot képeznénk, mint eddig,akkor 3x annyi menne külföldre dolgozni, egyszerű matek.

Nem fognak ennyi pénzért és ilyen körülmények között Magyarországon dolgozni.


Múlthéten mentem ki Salzburgba, meg vissza.Két benzinkúton álltam meg útközben, és mindegyikben az összes alkalmazott magyar volt, a takarítótól az eladóig.



A magyar vállalkozók kilobbizták,hogy képezzenek több szakmunkást, mert azt hiszik,hogy akkor fognak nekik dolgozni.Hiú ábrándjaik vannak.


2018. júl. 28. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Na látod, szerinted a bérszínvonallal van a baj, a kormány pont most emeli a béreket, akkor mi a bajod? És igenis, dolgoznak Magyarországon pincérek meg szakácsok, mégha ezt te nem is vetted észre.


Szerintem meg egyáltalán nem abszurd a szakképzésbe pénzt fektetni, szerencsére a kormányzat szerint sem.

2018. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A problémák inkább a képzés után kezdődik, márpedig a probléma a bérszínvonal, ami egy szóval lehet jellemezni sz_r.:"


egyes szakmákban már akkora hiány van hogy hasonló a bérszínvonal az osztrákhoz. A gond nem ezzel van hanem azzal ami sok diplomás szaknál is hogy nincs életpálya modell. Mindenhová 3-5 év tapasztalatot kérnek amit egy frissen végzett embernek szinte lehetetlen megszereznie ha csak nem megy ki külföldre a szakmájával de akkor az ott is marad, nem jön haza

2018. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 2#-nek igaza van. Minek jönne haza, ha úgyis ki kell mennie?

1#: a kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy a szakmunkásoknak emelik a fizetésüket, hanem a szakiskolák tanárainak, de nincs igaza. Ezt ő is leírja (veszélyességi pótlék).

2018. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, küldjünk inkább mindenkit diplomásnak, amivel ugyanazért a bért és ugyan azt a munkát fogják végezni, mintha szakmát végeztek volna, de legalább kiválóan elpalástoltuk a fiatalok munkanélküliségét

gyakorlatilag csak a komoly mérnöki szakok azok, amik megőriztek valamit a régi egyetemek színvonalából, az meg "nem népszerű, mert nehéz" :)...

azért az egyetem sem csodaszer, el lehet ott tölteni kellemes éveket anélkül, hogy bármiféle teljesítményt le kellene rakni az asztalra, a munka világában meg csak pislognak a gazdászok meg a bölcsészek

(ezek a habidiplomák egyébként nyugaton is problémát jelentenek, görögországban, olaszországban, spanyolországban 20% a munkanélküliség, ami nálunk csak 3% (de a közmunkások nélkül is csak 7%)

ráadásul itt ez az őrület, hogy "tanulni a könyvtárban kell", az átlag egyetemistának van két szabadnapja, meg 3 "húzós", amikor bent van 8tól 1-ig, de a 8 órás előadást úgyis kihagyja, mert nehéz felkelni :(

és hát nyilván mindenki rohan utána könyvtárazni meg tanulni, mint az állat :DD na persze... nem ám sorozatot nézni meg lábat lógatni egész nap

én is voltam egyetemista, azért ne nézzük már egymást hülyének, hogy itt másról sem szól az élet csak az állandó tanulásról

2018. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4,

tévedésben élsz, a műszaki, gazdasági szakok igenis népszerűek.


Nekem van egy közlekedésmérnöki meg egy gazdasági diplomám.De, mindig a gazdaságival tudtam jó és jól fizető pozíciókat kifogni.


Szerintem inkább a felsőoktatást kellene javítani, illetve minél több szellemi munkakör kellene, ugyanis Magyarországon erre van igény.


A cikkben is olvashatod, hogy nem csak szakiskolai tanár van kevés, hanem az odajelentkező diákok száma is csökken.

2018. júl. 28. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A közlekedésmérnöki tipikusan olyan, hogy van egy db jól fizetett magas felelősséggel járó pozíció, és sok lótifuti.

Te is nagyon jól tudod, hogy én itt a gépészetről és a villamosiparról, meg ITról beszéltem.


És akkor vannak ezek a futottak még gazdasági papírok : turizmus-vendéglátás és társai.

2018. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

A cikkben szakKÖZÉPiskolákról van szó, ez azért kicsit más, mint a szakiskola.


"Szerintem inkább a felsőoktatást kellene javítani, illetve minél több szellemi munkakör kellene, ugyanis Magyarországon erre van igény."


Azért nem volna rossz, ha egy normális kőművesre, ácsra, vízvezetékszerelőre, villanyszerelőre, festőre, autószerelőre nem hónapokat kellene várni. Nyilván nem lesz minden végzett szajmunkásból normális, a munkáját rendesen elvégző szakmunkás, de a nagy számok törvénye alapján minél több a végzett, annál több a jó szakember. Valamiért a jó szakember itthon is elég jól megél, sőt jobban, mint sok "diplomás".

2018. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#Koplárovics Béci:


Nem más. Egyszerűen átnevezték a szakiskolákat 2016-ban szakközépiskolának. Ezt elolvashatod (más érdekességekkel együtt) akár az Eduline-os cikkben is, amire a 444 hivatkozik:

[link]


#Kérdező:


1. De, van probléma a képzettek mennyiségével. Lásd a saját linkedet, vagy a hivatkozott Eduline-t.

2. Igen, lehet, hogy veszélyességi pótlékot kellene adni a tanároknak/oktatóknak, de nem kell mindent a kisebbségekre fogni.

Nálunk többek között működik egy szakközépiskola (volt szakmunkásképző), a városban 3%-nál alacsonyabb a romák aránya, a környező települések többségén még ennél is alacsonyabb, egyetlen kistelepülésen jelentős csak. Az iskola tanulóinak jelentős része kulturálatlan suttyó, tapasztalom nap mint nap, és buták is, mint a sötét éjszaka. Két várossal arrébb egy hasonló intézményben dettó. Pedig nagyon alacsony óraszámban tanulnak közismereti tantárgyakat, és a tananyag is szinte nevetséges, és mégis...

2018. júl. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!