Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 21. században miért erőltetik...

21. században miért erőltetik a vallást? Ha valamit sokáig szajkóznak akkor az emberek hinni kezdenek? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem igazán értem,hogy a 21.században hogy a fenébe lehet sikeres,vagy hogy látja valaki,hogy sikeres lehet a fundamentalizmus,amikor az emberiség már régen túl van ezeken a dolgokon.

Szabad,nyitott életet élünk.Minden ember erre vágyik.


Erre nyomatják ezt a keresztény értékrendet,holott templomba gyakorlatilag már csak az idősek egy része jár.A fiatalokat egyáltalán nem érdekli a vallás.


Az emberek fele nem is hisz semmiféle istenségben.


Akkor mire jó ez?

Ha sokáig nyomják ezt a témát,akkor az emberek hinni fognak?

Szerintem a világ mindig egyenesen előre a felvilágosodás felé haladt.

Az emberek abban hisznek,amit látnak,az élet nem feltételezéseken,hanem bizonyításon alapszik.

Mind a jogrendszerben,mindennapi életben.


A jövő "vallása" a tudomány,kutatás,fejlődés.


2018. júl. 31. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Én nem igazán érzem ezt az erőltetést. Rád ki erőlteti?
2018. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindenki tudományos alkat, van, aki hívő alkat, van, aki mindkettő. Az a bajod, hogy nem tudsz róla, hogy nem mindenki olyan, mint te.
2018. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak nem a pap fog meggyógyítani,hanem az orvos.
2018. júl. 31. 16:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 de, valamelyik elit poltikai emberünk szerint a 10 parancsolat betartásával a betegségek 80%-a megelőzhető :D
2018. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Pontosan én is ezt akartam írni,utolsó!


Amire nincs válasz,vagy nem találják a gyógymódot,arra meg,azt mondják imádkozzál!:)

Nem azt,hogy adjunk több pénzt a kutatásokra!

2018. júl. 31. 16:48
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Keresztény értékrend nem jelent autómatikusan templomba járást. Inkább viszonylag normális életvitelt. Tanulsz dolgozol családot alapítasz mindenképp ellenkező neművel. Stb
2018. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Pufajkás csak nehogy kötelező legyen így élni,lehetőleg.

Csak tartsák is el magukat,lehetőleg.

2018. júl. 31. 17:20
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

'valamelyik elit poltikai emberünk szerint a 10 parancsolat betartásával a betegségek 80%-a megelőzhető'


Az a politikus nagy valószínűséggel hiányzott a biológia órákról.

2018. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"A jövő "vallása" a tudomány,kutatás,fejlődés."


Ki erőlteti rád a vallást? És a kettő miért zárná ki egymást?


A nobel díjasok 60% hívő volt. Még maga Charles Darwin is rendszeresen járt templomba (lelkésznek volt kitanulva)

2018. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Erre nyomatják ezt a keresztény értékrendet,holott templomba gyakorlatilag már csak az idősek egy része jár."

Nálunk több zömében a 30-as korosztály van, és több a fiatal, mint az idős. 28 éves vagyok, én is "járok templomba", de mondjuk a kereszténység nem merül ki ennyiben.

Ki erőlteti rád? Az zavar, hogy a pártunk és kormányunk ezt a szlogent nyomatja? Hiszed vagy sem, ez engem is zavar, mert az általuk hirdetett "politikai kereszténységnek" nem sok köze van a kereszténység valódi oldalához.


"A jövő "vallása" a tudomány,kutatás,fejlődés."

Az istenhittel és a kereszténységgel speciel ez a három egyáltalán nem ellentétes.

2018. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!