Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A miskolci görögkatolikus...

A miskolci görögkatolikus püspök Orosz Atanáz többször felszólalt a fidesz ellen. Egy egyházi vezető miért politizál?

Figyelt kérdés
Szerinte gyűlöletkeltő amit a fidesz csinál, és rendszeresen kiáll a cigányság mellett.
2018. aug. 2. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Össze kellene törni a kezét-lábát az ilyen felségsértegetőnek!
2018. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Khmm...


[link]

2018. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a papok arra buzdítanak, hogy "szavazzá' Orbánra", akkor nincs ilyen problémád?
2018. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Egy papnak minden körülmények között képviselnie kell az evangélium üzenetét.


Elég szégyen egy pártra vagy politikusára nézve ha ezen közben azonosíthatóvá válik erkölcsileg kifogásolható viselkedése. Egy papnak ki kell állnia a rasszizmus, idegengyűlölet, félelem és hangulatkeltés ellen.


Amit egy papnak nem szabadna tennie az az, hogy megmondja kire szavazz, de azt meg kell mondania. ha egy politikus tettei vagy szavai Jézus Krisztus tanításaival és az emberszeretet parancsolatával ellentétesek.


Én ha pap lennék, kiközösíteném az egyházból és anatéma bilincsével megkötném azt a politikust aki gyűlöletkeltő viselkedést mutat; akár miniszterelnök az illető akár ellenzési párt elnöke, viszont pártot nem neveznék meg csak személyt és kampányidőszakban feltűnően csendben lennék.

2018. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Jó olvasni, hogy van még igazi keresztény püspök az országban :) Köszönöm kérdező, hogy visszaadtad a hitemet egyházunk vezetőségében! :)
2018. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Igaza van a Fideszt illetően. De nem helyes hogy az Egyházak politizálnak a politikusok meg papolnak.
2018. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy kifejezi, miszerint gyűlöletkeltő, amit a Fidesz csinál, egyszerű ténymegállapítás, ez szerintem simán belefér. Az is, hogy kiáll az üldözöttek, elnyomottak, szegények mellett, Jézus is így tesz. Jézus is kijelenti, hogy mit csinálnak a farizeusok, vámszedők (korrupt kormánytisztviselők). Ezzel nincs semmi gond.


Azt mondja, hogy ennek ellenére add meg Istennek, ami az Istené, és a Császárnak, ami a császáré.



Amit nem szabad: nyíltan vagy burkoltan megmondani, hogy kire szavazz, kire ne szavaz, és presszionálni a híveket és nem híveket az egyházi tekintélyt felhasználva.


Úgy mint: "MSZP-s vagy? Akkor nem oldozlak fel, mert hazaárulókat nem oldozok fel!"


[link]


Egyébként azzal mi van, hogy képviselő lelkész?

Ráadásul nyiltan antiszemita nézeteket valló lelkész, gondolok itt többek között Hegedüs Lórántra, de egyáltalán nincs egyedül.


A kispesti katolikus templomban még a fideszes papírzászlkócskák is kint voltak, amikor én ott voltam egyszer, és mivel a bátyám családja rendszeresen odajár, tudom, hogy mennyit politizál ott a pap. Még a gyerekhittanra is belevette erősen a bábozásaiba.


Engem majdnem meglincseltek, mert egy templom előtt egy ötperces kisfilmet akartam forgatni egy (tízdekás kamerával) koldusról, ami egy magyar, abszolút politikamentes novelláról szólt, és anélkül, hogy kérdeztek volna, jöttek azzal az ökörséggel, lejáratófilmet készítek a hazáról a "külföldnek", és hogy ügynök vagyok. Ezt szerinted honnan szedték össze?

2019. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!