Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez igaz lesz, hogy valóban...

Ez igaz lesz, hogy valóban csak az állami és a keresztény tankönyvek közül lehet majd választani?

Figyelt kérdés

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, válaszotokat előre is köszönöm!


[link]



2018. aug. 10. 18:31
1 2 3
 1/21 tgt ***** válasza:
70%
Hát ez érdekes lesz. Mi lesz a különbség? Például az evolúció másképp lesz leírva a keresztény tankönyvben?
2018. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
#1, tudtommal a történelmi egyházak elfogadják az evolúciót, legalábbis a katolikusok biztosan. :)
2018. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Milyen egy "keresztény" tankönyv?

Honnan vetted ezt hogy ilyen választásról szó lenne?

2018. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

ma 20:21


Elolvastad a cikket?

Fogadni merek, hogy NEM!!!

2018. aug. 10. 20:32
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Elolvastam. Továbbra sem tudom mit értesz TE azon, hogy "keresztény tankönyvek".

A cikkben nincs megjelölve honnan vették, csak hogy "értesülései szerint", kíváncsi voltam neked van-e konkrétumod, mert ott csak azt írják, hogy a tankönyvekkel a készülő alaptanterv nem foglalkozik, ráadásul még most kerül vitára az egész tervezet.

2018. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nekem???

Én azt honnan tudjam?

Erről kérdezd meg a 168órát, ők majd többet tudnak neked mondani, ha valami nem kapis!!

2018. aug. 10. 20:44
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Azért tőled kérdeztem, mert te írtad a "keresztény tankönyvek"-et.

A cikkben nem ez van, hanem:

"Az új Nemzeti alaptanterv (NAT) bevezetésével párhuzamosan a kormány két típusú tankönyvet vezetne be az állami iskolarendszerben: egy állami és egy egyházi, keresztény szemléletűt – értesült a Népszava. "

A keresztény tankönyv és a keresztény SZEMLÉLETŰ tankönyv pedig nem azonos. Ezért lettem volna kíváncsi mit jelent számodra.

De akkor ezek szerint csak nem megfelelően nézted meg a cikket.

2018. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A keresztény nem egyenlő szerinted az egyházival, okoska? :D
2018. aug. 10. 21:29
 9/21 A kérdező kommentje:

Meg amúgyis, nem csak én írtam, hogy keresztény, hanem ott szerepel a cikkben is!

Szóval ne forgasd ki a szavaimat és ne provokálj!

2018. aug. 10. 21:30
 10/21 tgt ***** válasza:
36%

Takács, szerintem a kérdés teljesen érthető, csak számodra okoz problémát azt értelmezi.


Amúgy fogalmam sincs, hogyan lehet mondjuk matematikából, történelemből, földrajzból biológiából keresztény szemléletű tankönyvet írni. Persze azok után, hogy Kásler Miklós szerint az Einstein-féle tömeg-energia ekvivalencia képletet (E=mc²) már megcáfolták, meg hogy az izotópokra érvényes kvantummechanikai bizonytalanság bizonyítja Isten létezését, és a halálos betegségek 70-80%-a a Tízparancsolat betartásával elkerülhető, nekem fenntartásaim vannak, hogy mik lesznek azokban a keresztény szemléletű tankönyvekben.

2018. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!