Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valóban az újpogány mozgalmak...

Szimeon kérdése:

Valóban az újpogány mozgalmak jelentik a legnagyobb veszélyt a magyarországi keresztény egyházakra?

Figyelt kérdés
Több helyen is hallottam már, hogy a hagyományos keresztény közösségek vezetői az újpogány mozgalmakat az ateistáknál is veszélyesebbnek tartják. Ez furcsa, mivel szerintem nem sok újpogány van az országban.

2017. ápr. 5. 06:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Először azt kellene tisztázni, hogy mit értünk pogány alatt. Aztán, hogy mit újpogány alatt.
2017. ápr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 szántóvető ***** válasza:
62%

a kapitalizmus sajátossága az ellenségkép keresése,ezáltal az átlagember rettegésben tartása.már vagy fél évszázada tart a hidegháború melynek során rendszeresen terítékre kerül a 3.vh. de úgy látszik hogy ennyi sem elég,már a vallás van soron.

mesélj kérdező(vagy valaki más) ezekről az újpogány mozgalmakról.nem a kdnp rettegéspolitikájáról van szó inkább?

2017. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

#6


Az a judaista vallásnak az alapja.

A keresztény vallás Jézus tanításain alapszik.

2017. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, én látom rosszul, de saját magukra a legveszélyesebbek. Voltam keresztény, jártam templomba, de, megutáltam, mert 45 perces miséből, 30 perc azzal telt, mire gyűjtünk, mire adakozzatok.
2017. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

"30 perc azzal telt, mire gyűjtünk, mire adakozzatok."


Hazudsz, gazember.

2017. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 aikiboxer ***** válasza:
76%
Az egyházra jelenleg a legnagyobb veszélyt az Orbán kormánnyal és a pénzzel, hatalommal való szerelmes kokettálás jelenti.
2017. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Az újpogányság főleg a 2006-2010 közötti időben ment nagyon, ekkor volt egy nagyon erős nemzeti radikális szubkultúra, tudjátok Justice for Hungary-s pólók, nagy-magyarországos matricák mindenütt, Kárpátia koncertek, Magyar sziget stb. ahogy a politológusok mondják a Jobbik nem csak egy párt volt, hanem egy életmód is, aztán 2010-ben a jurtát a parlamentre cserélték, és ez a nemzeti magyarkodó szubkultúra, aminek része volt az ősmagyar vallás, ősmagyar életmód, ősmagyar harcművészet szép lassan elkezdett zsugorodni, és teret veszteni, vele együtt az újpogányság is. Félreértés ne legyen, ma is vannak ilyen wiccás meg sásmánista, sólyomröptető paneltáltos emberek, csak ma jóval kevesebben, épp emiatt nem igazán érzem veszélyesnek őket, lehet, hogy akik azt gondolják, hogy veszélyesek még ebben a korban szereztek róluk tapasztalatokat, mikor, hogy úgy mondjam nagyon ment még nekik.
2017. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 homo ludensz ***** válasza:
37%

A judaizmusból "hajtott" ki a kereszténység is.Jézus maga is zsidó volt a Biblia is az Ó Szövetségből és az Új Szövetségből áll.

A kapitalizmus a hidegháború alatt nem okozott annyi kárt a keresztény egyházaknak mint a másik oldalon a kommunizmusnak vagy szocializmusnak csúfolt eszmerendszer.

A kereszténység pogánynak sorolja be az öt világvallásból a másik négyet amelyik tőle eltér. Gondolom azok meg a keresztény embert tartják pogánynak. Azt hogy mitől újpogány valaki azt én sem tudom.

2017. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az újpogányság a wiki szerint:


[link]

2017. ápr. 5. 09:53
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos egyik "modern világnézet" sem okozott elég kárt a kereszténységben (és más vallásokban), mert még mindig a világ lakosságának legaláb 80%-a ilyen vagy olyan vallásúnak tartja magát. A "klasszikus értelemben vett pogány az az ember, aki nincs megkeresztelve. Én magamat se pogánynak se ateistának nem tartom. Pogány nem lehetek, mivel meg lettem keresztelve (akaratomon kívül, lehettem kb 2-3 éves), de ateista sem vagyok, mert az is egy körbehatárolt, mások által lefektetett irányzat. Vallástalannak tartom magam, aki az anyagi világban "hisz", mindent lehetőleg a tudomány, az ész érvek segítségével igyekszem megmagyarázni, nem tudom le azzal, hogy valami felsőbbrendű lény műve/akarat, stb. Hiszem, hogy az életemet én irányítom, ha elcseszek valamit, azért magamat (ill. a körülményeket) okolhatom, nem pedig "isten akarata". Amikor túléltem a két motorbalesetemet, azt se "isten akarta", meg nem "az őrangyalom vigyázott rám", hanem egyszerűen nem sérültem meg annyira, hogy ott maradjak (a fizikai törvényszerűségek miatt oda estem, ahova, úgy ahogy, stb...)

Arról nem beszélve, hogy csak vegyük példának a kereszténységet:

1. több ember haláláért felelős közvetve, vagy közvetlenül, mint a 20. század háborúi összesen (keresztes hadjáratok, hittérítés, eretneknek és boszorkánynak titulált emberek kivégzése, stb)

2. kb a 18-19. századig teljes technológiai stagnálásba taszította a nyugati világot, mert bárki, aki újítani mert, esetleg az egyház véleményével szembeszállva nem annak tanait híresztelte, az eretnek volt, és nagy valószínűséggel ki is végezték (így az 1. és 2. érvem össze is ér)

3. a liberális gondolkodásnak még csak a csíráját se tartalmazta


Ugyanezt csinálja ma több szélsőséges vallás, világnézet, illetve egyes, amúgy ártalmatlan vallások szélsőséges művelői, értelmezői (pl nem kell bemutatni a szélsőséges iszlám eredményeit), amit ugyebár a nyugati ember elítél.


Bárki hihet bármit, de ez a magánügye.


Nálunk az, hogy az egyházat támogatja így-úgy az állam, az főleg annak fényében szégyen, és fölösleges pénzkidobás (sok egyéb mellett persze), hogy a kórházaink katasztrofális állapotban vannak (hullik a vakolat, elavultak a gépek, sorra jönnek a hírek a kórházi fertőzésekről és következményeikről, a kaját már ne is említsük), ha valami bajod van, nem kapsz rendes ellátást, csak ha fizetsz (még akkor se biztos), illetve normális bérekre nem hajndók áldozni, de lehetne még sorolni.


Az pedig ismét csak hab a tortán, hogy mivel a "vezérünk" keresztény (hogy valóban hívő és gyakorolja is, vagy csak egy nagyon jó PR fogás a nép felé, azt nyilván nem lehet tudni), így KÖTELEZŐVÉ tette a hittérítést a gyerekek körében (kötelező hittan vagy erkölcstan óra az iskolákban), ami már csak abból a szempontból is gusztustalan, hogy nem biztos, hogy csak keresztény hátterű gyerekek járnak az iskolákba, illetve a vallását azt mindenkinek szíve joga önmagának megválasztani.


Szóval az egyházakra sajnos nem jelent semmi akkora veszélyt, amekkorát kellene, ellenben a keresztény egyház, amíg a világ a jelen formájában létezik, mindig is veszélyt fog jelenteni az emberek személyes szabadságára, főleg ha valami címeres barom megpróbálja kiforgatni (Hitler is kvázi a kereszténység mőgé bújva mészároltatott le milliókat, úgy, hogy ezt akkor senki nem kifogásokta, ma meg elítéljük a tetteit, de ezt ne ragozzuk)

2017. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!