Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos a félelmem, illetve más...

Árokpart kérdése:

Jogos a félelmem, illetve más is érzi úgy, mintha a Miniszterelnök úr kissé úgymond kezdene elgyurcsányosodni?

Figyelt kérdés
A következőt gondolom erről és megmondom, hogy mire alapozom ezt. Őszintén szólva a 2010-2018-ig mármint az idei évi választásokig egy egész jó kormányzásként láttam a tevékenységüket, függetlenül attól, hogy nem vagyok fideszpárti. Még azt is mondom, hogy 2010 után, mikor még benne voltunk a világválság utóhatásaiban, illetve az euróválság is azért megtépázott minket még akkor is úgy láttam a nehézségek ellenére, hogy igyekszik úgymond a lakosság "apókája"lenni. 2014 után meg különösen egy light-os, konszolidált kormányzást folytatott ami egy szociális biztonsági szinte kultuszt képezett. Ellenben kb. nem közvetlenül a választások után, hanem az idei nyár elejétől nekem olyan 2006 nyara körüli gyurcsányi stílusúnak kezd tűnni kissé a kormányzásuk. Miért történik ez , mikor messze sőt fényévekkel stabilabb a költségvetésünk mint 2006-ban, sőt még állítólag az első fidesz kormány ideje alatti gazdasági adatokat is megelőztük 2018 elején. Miért tűnt el akkor ez az emberközpontúsága a kormánynak. Őszintén sok kimondottan fidesz szimpatizánsok válaszait is várom.
2018. aug. 19. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan szerencsénk sajnos😔 Nála nem divat az őszinteség
2018. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
A nyári kormányzást nehezen lehet értékelni mivel szünetel a parlamenti munka szeptember 1-ig
2018. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2018. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%

Én ebből semmit nem érzékelek.


Amúgy én azt várom a kormánytól, hogy továbbra is minél inkább haladjunk a munkaalapú társadalom irányába. Azaz tovább csökkenjen a munkabér adózása, piacképes okatatást támogasson a kormány (no gender), ne növeljék a munka helyett otthon maradást pártoló segélyeket (pl ápolási díj), karcsúsítsák az államigazgatást, amennyire csak lehet, támogassák a versenyképes ipar megtelepedését (pl BMW), igyekezzenek a közmunkát a normál munkaerőpiacra átszoktató, és ne tartós eszközként alkalmazni, tehát annak díjazását tartsák alacsonyan.


És ne legyen több mentőakció semmiféle adósnak, most már lényegesen alacsonyabb a rezsi, magasabbak a bérek, könnyű munkát találni, tessék dolgozni, és törleszteni.

2018. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
"Magasak a bérek, könnyű munkát találni." Ez legfeljebb Budapest lehet, viszont mindenki nem élhet ott.
2018. aug. 19. 14:40
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
4es megkérdezhetem hogy melyik országban élsz? Mert Magyarországon nem könnyű munkát találni. A 3 hónapos kötelező közmunka nekem nem tartozik ebbe a kategóriába.
2018. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

mert már nem kapsz tőlük semmit, biztos azért

mert sosem volt ember központú maxa kegyeltjeinek.

2018. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Komolyan higgyük el neked, hogy a választásokig szerinted rendben volt a kormányzás, Orbán is jól csinálta a dolgát 8 évig, majd nyár elejétől - amikor nincs parlament, nincs törvénykezés, csak nyári szabadságok vannak és média habverés, neked hirtelen gyanús lett valami?

MITŐL?

Semmi nem volt az elmúlt 3 hónapban ami eltért volna a korábbitól, még a tusványosi Orbán beszéd sem volt olyan mint a korábbi években, hogy valami bombát robbantott volna vele. Akkor mi a fenétől lett neked gyurcsányszerű Orbán ez alatt a 2 hónap alatt?

Hogy ő is szabadságra ment?

2018. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

tudod #4 mi a munka alapú társadalom? a rabszolgatartás

amiket leirtál szép elképzelések, biztos azt hazudják neked, hogy így lesz, de önámítás

2018. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%
A rezsi az egész országban csökkent, a munkanélkliség az egész országban csökkent, a minimálbér az egész országban nőtt.
2018. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!