Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs pedagógushiány. Ezt...

Nincs pedagógushiány. Ezt kontra politikailag korábban ki akarták használni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, amit régen tudok, de nem lehetett talán a politikai légkör miatt kimondani. Ne mondják az ellenzékiek, hogy kormánypárti portált linkelek. [link]


Régóta hallom, hogy pedagógushiány van, de igazán nem éreztem sosem, csak egyfajta politikai ideológia próbálta ezt a mesterséges látszatot kelteni. A kivándrolással hozák összeföggésbe, aminek az okai nem is igazán a kormányban keresendők, hisz a nyugat mindígis évszázadok óta fejlettebb volt és a statisztikák szerint hazánkban a legkevesebb a kivándorlás.


Valamiért csak most lehetett ezt kimondani. Évek óta folyamatosan tudjuk iskolánkat feltőlteni pedagógusokkal. Nem is volt ez sosem probléma. Csak olyan kevés óraszámú természettudományi tanárokkal, mint fizika voltak gondok egy rövid ideig, mert nem tudtak egy egész állást kitőlteni óraszámmal és az óraadói állás nem igazán fizet még egy közmunkás szintján sem. Magával fizika tanárból sincs hiány, csak így ugye nem vállalják el.


Összességében nem érzem magam sem a pedagógushiányt. Miért csak most lehetett kimondani? Te hogy érzed?


2018. aug. 23. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Olvasgasd a kommenteket.
2018. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Szerencsés helyzetben vagytok, nálunk mindegyik iskolában van betöltetlen pedagógus állás.

De az sem lenne jó, ha most hirtelen ezerszám kerülnének ki az egyetemről, mert néhány év alatt meg hatalmas létszámtöbblet lenne. A vidéki kisiskolákban biztosan nehezebben találnak pedagógusokat, főleg az általad is írt kevés óraszámú tátgyakhoz, de a természettudományos tárgyakhoz nagyvárosokban is nehéz jó szakembert találni. Tényleg van pedagógushiány. De nincs világvége, nem lesznek tömegesen elmaradó órák vagy tanító nélkül maradt osztályok. Csak a tantestületeknek nehezebb a dolga és sokan kell vállaljanak óraadóként is oktatást más iskolában bizonyos szaktárgyakból.

2018. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tgt ***** válasza:
72%
Hát persze, hogy nincs pedagógushiány. Orvoshiány sincs. És nővérhiány sincs. És a tízparancsolat gyógyítja a rákot.
2018. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Mindig meghat, amikor a témához elemi szinten sem konyítók tesznek megfellebbezhetetlen kijelentéseket. És amíg ők ezt büntetlenül tehetik, semmi nem számít. Én megoldom a problémát, mert képes vagyok rá. Aki nem képes, majd szól, hogy tenni kéne valamit, ő tudja adni a munkáját, hitét, támogatását, csak szervezze valaki. És ha elég sokan szólnak, történni fog, ami szükséges. Addig meg mindenki nyalogassa a saját sebét - meg amit akar.
2018. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Kérdésed alapján már akkor pedagogushiány volt amikor te jártál iskolába.
2018. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 1/5 Olvasgasd a kommenteket."


Olvastam. Reagáltam is rá, de a 444 nem jelentette meg szokásosan -.-


Nem tudok mit írni a mocskolódásokra. Az hogy van a közigen álláshirdetés, önmagában semmit sem jelent. A legtöbb helyen meg lehet oldani házon belül a hiányt. Van ahol még nem biztos, hogy az új kollega tud jönni, nem biztos hogy megjönnek a kilépő papírok, ilyen esetre tartalékra jó meghirdetni. Olyan is van, ahol nem vették le. Az hogy mennyi iskola van az országban ahhoz képest ennyi igazán semmiség, ráadásul még el sem kezdődött az iskola mit vársz?


„…. A vidéki kisiskolákban biztosan nehezebben találnak pedagógusokat, főleg az általad is írt kevés óraszámú tátgyakhoz, de a természettudományos tárgyakhoz nagyvárosokban is nehéz jó szakembert találni”


Igaz, hogy Bp-iek vagyunk,de nem panaszkodhatunk. Jó szakembert találni minden területen nehéz, még a nívósabb versenyszférákban is. De megfelelő szakembert lehet találni.


# 5/5 Kérdésed alapján már akkor pedagogushiány volt amikor te jártál iskolába.”


Ilyet mint te is meg tudtunk tanítani valamire nem igaz ?

Komoly bajok nem lehetnek...

2018. aug. 23. 17:03
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"amit régen tudok, de nem lehetett talán a politikai légkör miatt kimondani."


Mi változott az elmúlt 8 évben a politikai légkört illetően?

2018. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

"Az hogy van a közigen álláshirdetés, önmagában semmit sem jelent. A legtöbb helyen meg lehet oldani házon belül a hiányt."


Mégis hogyan? Csak nem arra gondolsz, hogy helyettesítéssel? Csodás megoldás, tényleg, amikor egy alsós osztálynak egy délelőttös vagy egy délutános tanító helyett óránkénti vagy naponkénti váltásban mindig más tartja az óráit... A tantestület létszámától függően ez fejenként x számú túlóra, amit persze nem fizetnek, mert "belefér a 32-be"; a gyerekek oldaláról meg a pszichológiai hátteret kéne tanulmányoznod egy kicsit.

Felsőben meg amikor egy tantárgyat nem szakos tanárok visznek akár csak hetekig, szintén nem optimális.


"Van ahol még nem biztos, hogy az új kollega tud jönni"


Ettől még van egy üres hely; és ha az új kolléga majd tud jönni, akkor ott lesz üres hely, ahonnan eljött.


"nem biztos hogy megjönnek a kilépő papírok"


Az nem akadálya a munkakezdésnek. Nem egyszer kezdtem már úgy dolgozni, hogy a kilépő papírok csak hetek múlva jöttek meg, mert "a magasságos KLIK" tojik betartani a törvényi előírást, miszerint a kinevezés megszűnésétől számított 5 napon belül minden papírt ki kell adni, továbbá az összes járandóságot kifizetni.


"ilyen esetre tartalékra jó meghirdetni."


Nincs "ilyen eset", mint fentebb vázoltam; vagy legfeljebb néhány.

Konkrétan tudok két iskolát is a környékben, amelyekben az augusztus elején lejáró pályázatokra nem jelentkeztek megfelelő számban (esetleg minőségben), így most új pályázatokat írtak ki két-két állás betöltésére.

Plusz olyanokat is tudok, ahol meg se hirdették, hanem megpróbálják gyorsan megoldani pályázaton kívül (az igazgatók át szokták küldeni egymásnak a hozzájuk beérkezett önéletrajzokat, ha kéri valamelyik; engem is többször hívtak már így telefonon az elmúlt években, utoljára pár nappal ezelőtt...)

És ez nem Mucsaröcsöge, hanem Bp. agglomeráció.


"Az hogy mennyi iskola van az országban ahhoz képest ennyi igazán semmiség"


Direkt "a kedvedért" megnéztem: jelenleg még mindig közel 1200 pályázat fut.

És baromira nem érdekes, hogy hány iskola van.


"ráadásul még el sem kezdődött az iskola"


Tényleg. Amikor kiírtad a kérdést, még volt egy bő hét. Most még három munkanap. Annyi idő alatt hátha csoda történik...

2018. aug. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!