Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Beer Miklós váci...

Tgt kérdése:

Mit szóltok Beer Miklós váci püspök véleményéhez a keresztény országról?

Figyelt kérdés

„A vallásszabadság eszménye nagy dolog. Milyen alapon mondjuk mi azt, hogy ez egy keresztény ország? (…) Szóval, nem jó ez. Ne a politikai vezetők mondják meg, mi jó nekünk, hívő embereknek. Az egyház és az állam szétválasztása fontos alapelv. Rengeteg területen együtt kell működnünk, örülünk a templomtatarozásnak, de a túlhangsúlyozott keresztény program nem jó. Már csak azért sem, mert vannak zsidó barátaim is, ők mit szólnak ehhez? A zsidó-keresztény gyökerek említése talán jobb lett volna, de akkor mit szóltak volna a muszlimok? Egy politikus szájából a keresztény szó mást jelent, mint egy hívő ember szájából, devalvál. Már gondolkoztam is, hogy kitalálom, hogy akkor én nem keresztény vagyok, hanem „názáretikövető”. Szóval, nem örülök a kereszténység kötelező védelmének.”


[link]



#FIDESZ #kormány #Beer Miklós #Keresztény ország
2018. aug. 29. 08:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ha ... keresztény ... akkor zsidó ..."

Én nem így látom. A zsidó papság megölette Jézust, aki egyáltalán nem a zsidó vallást vallotta és "fejlesztette tovább", és a zsidó papok nem látták benne a Messiást. A mai naig nem fogadják el Őt Messiásnak. Akkor milyen zsidó gyökerekről beszélünk?

2018. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jézus, mint engesztelő áldozat - vagyis hogy egy ártatlannak meg kell halnia mások bűneiért – az Ószövetségből vezethető le. Ha nem ismerjük az Ószövetséget, akkor ez teljesen értelmetlen cselekedet.

Az Ószövetség előképe az Újszövetségnek, Jézust az ószövetségi próféciák beteljesítőjének tartják a keresztények, és Jézus is annak tartotta magát. Nem tagadta meg az Ószövetséget, sőt tökéletesíteni akarta.

Jézus is és az apostolok is számtalanszor hivatkoznak ószövetségi szövegekre. Szóval nem lehet szétválasztani.

Ahogy Jézus története megjelent a művészetünkben, úgy ott van Noé, Mózes, Jónás, és az Ószövetség többi szereplője is. Akár tetszik, akár nem, a kultúránk része lett.

2018. aug. 30. 09:16
 13/15 anonim ***** válasza:

Az "engesztelő áldozat" mitológiája senkit nem jogosít fel másnak a megölésére. Tudom, hogy ez a próbálkozás - de nem! Mások megölése nemhogy teljesen értelmetlen, de jogtalan, Istentelen cselekedet. A gyilkosságot semmivel nem lehet kimagyarázni. Még akkor sem, ha az áldozat aláveti magát annak.

Jézus nem a próféciák beteljesítőjének tartotta magát. Tarthatta volna magát annak, ha közönséges ember lett volna. Jézus Isten fia volt, maga Isten. Rá nem vonatkoznak emberi fantazmagóriák, besorolások, beskatulyázások - teljesen mindegy ki minek tartotta, ez nem meghatározó. Az istenit nem lehet emberi kategóriákba gyömöszölni. Látom, hogy ez a próbálkozás - de sikertelen.

Jézus a mondanivalója érthetőségének a kedvéért hivatkozott a hallgatóság által ismert szövegekre, nem azért, mintha azok lekötelezettje, hívője lett volna. Isten nem emberi szövegeknek hisz vagy nem hisz, nem azok szerint cselekszik. Mindezek fölött áll. Megértetni próbálta magát, de ez nem, illetve nagyon kevesekkel sikerült. A mondanivalója nem az ószövetségnek mintegy folytatása volt, az csupán segédanyag volt számára, a megértés puszta eszköze. Rosszul tette, hogy használta, mert félreértették.

A Világosság eljött közénk, de a sötétség nem fogadta be Őt.

2018. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az engesztelő áldozat mitológiája szerintem sem jogosít fel senkit a gyilkosságra, ebben egyetértünk. Ma már számomra elképesztő az az ószövetségi szokás, hogy a zsidók a bűneiket ráolvasták egy ártatlan állatra, aztán megölték, és ettől megtisztulást reméltek.

De akkor ebben hittek, és ebbe a hitrendszerbe illeszkedett a jézusi áldozat, vagyis hogy ő, mint ártatlan bárány magára vette a világ bűneit és az áldoztával megtisztított minket.


Jézus pedig az ószövetségi próféciák beteljesítőjének gondolta magát. Ezt ő mondta.

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik. Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában.”

2018. aug. 30. 10:23
 15/15 anonim ***** válasza:
Tartom magam a #13-as válaszhoz, részemről lezártam.
2018. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!