Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztény Fideszesek és...

Keresztény Fideszesek és KDNP-sek: mi a véleményetek Beer Miklósról és Fabiny Tamásról?

Figyelt kérdés

Miután nemrégiben nagy port kavart, hogy a pápa őszentségét hülyének, illeltve liberális, genderben hívő marhának nevezte Orbán Viktor jóbarátja, a rezsim által lovagkereszttel is kitüntetett Fidesz-alapító Bayer Zsolt, most újabb botrány borzolja a kedélyeket a keresztényeket szidalmazó fideszesek kapcsán.


Főtisztelendő Dr. Beer Miklós római katolikus váci megyéspüspök és Nagytiszteletű Dr. Fabiny Tamás evangélikus püspök, a Lutheránus Világszövetség elnöke hasonló szidalmakat kapott fideszes gyűlölködőktől, mint a pápa is.


Beer Miklós elmondása szerint többek között lehazaárulózták őket, illetve "Ferenc pápa majmának" nevezték őt a fidesz-hívek, amiért az aktuális pártpropaganda helyett az Evangélium tanítását hirdették az elesettek, köztük a valóban háború elől menekülő szegények esetében is.


A kérdés politikailag annyiban releváns, hogy egy deklaráltan kereszténydemokrata értékeket is valló politikai erő és egy nevében is kereszténydemokrata párt szimpatizánsai teszik ezt, meggyőződésük szerint a kereszténység védelmében.


Szerintetek meg lehet védeni a kereszténységet az Evangéliumtól? Meg lehet védeni egy deklaráltan keresztény pártnak a kereszténységet saját tanításaitól? A jámborságtól, az irgalmasságtól, a másik orcád odafordításától, a kő helyett kenyérrel való hadakozástól, a "ki kardot ragad, kard által vész el" teológiájától? Egyáltalán kereszténység-e még az a kereszténység, aminek épp az alapértékeit próbálják elnyomni, háttérbe szorítani, zárójelbe tenni, vagy ahogy itt a Gyiken is mondta egy fidesz-szektáns: Coelho-idézetek szintjére silányítani, puszta mesebeszédként kezelni?


Meg lehet-e védeni a kereszténységet Krisztus tanításai ellenében bármitől is?

Van-e egyáltalán még mit megvédeni akkor, amikor a leginkább mellveregető keresztények jobban hallgatnak politikusokra, mint a hitük eredeti tanítása szerint Szentlélektől vezérelt, felkent pásztoraikra?


Kereszténység-e még az, amit védelmeztek, vagy annak valami halovány árnyéka, utórengése, párlata, muzeális tárgyi maradványa?


És nem lehetséges-e, hogy a hitetlen kereszténységet épp emiatt a viszonyulás miatt fogja elsöpörni a hívő iszlám: mert álszentté, farizeussá és bálványimádóvá vált? Mert a mai "keresztények" sokszor többet adnak egy többször is köpönyeget forgatott kisstílű politikus szavára, mint a szentatyáéra, püspökökére, az Evangélium betűjére, Krisztus szavára együttvéve?


És mert több pártpropagandát olvasnak, mint Szentírást ma már...


Mióta fordult akkorát a világ, hogy Orbán Viktor lett a legszentebb szentség sokak szemében, akik kereszténynek vallják magukat, míg Krisztus Coelho szintjére süllyedt, az igaz keresztény tanítás követői pedig hülyékké, marhákká, majmokká és hazaárulókká torzultak a szemükben?


Ti hogy látjátok mindezt? Lehet még a XXI. században keresztény szellemben politizálni egyáltalán? Ha igen, a pártjaitok és rajongott vezetőitek szerintetek ezt teszik?


És mi a véleményetek a püspök urakról és a pápa őszentségéről? Szerintetek is hülyék, marhák és majmok? Helyeslitek, hogy Fideszes, KDNP-s társaitok így beszélnek róluk?


Milyen az a fajta új fidesz-kereszténység, amely már nem ismeri és nem ismeri el az irgalmas samaritánus példázatának tanulságát, a hegyi beszéd tanításait és az Evangélium egész teológiáját? És ehhez mérten mit jelent a kereszténydemokrácia, a kereszténydemokrata politika a ti világotokban? Kereszteshadjáratokat, boszorkány- és eretneküldözést, inkvizíciót és máglyahalált, mint a sötét középkorban, amikor az írástudatlan emberek úgy eltávolodtak a kereszténységnek az Evangéliumban foglalt alapvetéseitől?


Hogyan képzelitek azt a kereszténységet és azt a kereszténydemokrata politikát, amely Orbán tanításaira épül a Krisztusé helyett, és amelyben bármely fideszes politikus szava többet ér, mint egy akármikor, visszkézből lehülyézhető, lemarházható, lemajmozható pápáé, püspöké, akik a keresztény teológia doktorai, és egész életüket Istennek és a keresztény tanítások és értékek tanulmányozásának és szolgálatának szentelték?


Milyen a ti kereszténydemokrata világotok mindezek tükrében, és milyen kereszténydemokrata politikát szorgalmaztok?



2017. aug. 18. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

János evangéliumából:

"A jó pásztor

10 1„Bizony, bizony, mondom néktek: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló; 2de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora. 3Ennek ajtót nyit az ajtóőr, és a juhok hallgatnak a hangjára, a maga juhait pedig nevükön szólítja és kivezeti. 4Amikor a maga juhait mind kivezeti, előttük jár, és a juhok követik, mert ismerik a hangját. 5Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak tőle, mert az idegenek hangját nem ismerik.” 6Ezt a példázatot mondta nekik Jézus, de ők nem értették, mit jelent, amit mondott nekik. 7Jézus tehát így szólt hozzájuk: „Bizony, bizony, mondom néktek: én vagyok a juhok ajtaja. 8Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk. 9Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál. 10A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek.” 11„Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. 12Aki béres és nem pásztor, akinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jönni, elhagyja a juhokat, és elfut, a farkas pedig elragadja és elszéleszti őket. 13A béres azért fut el, mert csak béres, és nem törődik a juhokkal. 14Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, 15ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát: és én életemet adom a juhokért."


Ferenc béres.

Beer és Fabiny is béresek.

2017. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1-es. Nagyon szép idézet arról, miért Jézus a pásztor, akit követnie kell a keresztényeknek, azok helyett a béresek helyett, akik másfelé terelnék a nyájat.


A végére dobott kinyilatkoztatásodat viszont nem értem, talán mert nem is érvelted meg. Hol következik az idézett ígéből, hogy a szentatya és a püspökök béresek volnának? Megindokolnád ezt?


Nekem épp úgy tűnik, ők azok, akik a jó pásztor szavait idézik, és a fideszesek azok a béresek, akik nem az Evangélium hangján szólnak a nyájhoz (az Evangélium ismeretében mondom ezt, természetesen).


Ha te máshogy látod, megosztanád, hogy miért? Mi alapján volnának a példázat szerinti béresek ezek a püspökök? Ellenkezik valahol a tanításuk vagy az életpéldájuk az Evangéliummal? Hol? Miben?


Légy szíves, indokold is meg a válaszod, mert így puszta kinyilatkoztatásnak tűnik! Nem pontosan érthető, mire alapozod. Köszönöm!

2017. aug. 19. 00:20
 3/5 A kérdező kommentje:

Érdemes lehet végignézni az alábbi interjút, különösen a hegyi beszédre vonatkozó részeket...


[link]

2017. aug. 19. 00:34
 4/5 Helota ***** válasza:
40%
Lesújtó a véleményem róluk.
2017. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tgt ***** válasza:
56%
Az említett urak Jézus Krisztust követik.
2017. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!