Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosult vagyok szociális...

Jogosult vagyok szociális segélyre?

Figyelt kérdés

Beadtam a kérelmem szoc.segélyre.Közölte velem a körjegyző asszony,hogy oké,de júli 1.-től behívnak dolgozni a faluba!

Ezzel nem is lenne semmi baj,de csak szeptembertől tudnám elfogadni,mert van 2 kiskorú gyermekem akiket egyedül nevelek és nem tudom őket sehova elhelyezni!(ezért nem tudott a munkaügy sem állást biztosítani)

Első reakció az volt,hogy akkor megvonják tőlem a segélyt,ha nem fogadom el az állást!

Második meg az,hogy ha megítéli nekem a bíróság a hónap végén az 50000ft.-os gyermektartást,akkor úgysem jár a segély,mert meghaladja az 1 főre jutó minimál összeget a bevételem!(családi pótlékot kapok ami 26000ft)

Miért 25000ft-tal számolják az egy főre jutó összeget?

Tudtommal a mindenkori öregségi nyugdíj 120%-a!

Vagy a családi pótlékot miért számolják keresetnek?

Egyszer hallottam,hogy az alkotmány ellenes,mert azt nem lehet keresetként figyelembe venni!

Vagy tévedek?


2010. jún. 21. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Aktív korúak szociális segélyét igényelted?

Az egy főre eső jövedelem nem haladhatja meg az öregségi nyugdíjminimum 90%-át (25650ft). -az egyik feltétel

A családi pótlék is bevételnek számít.- nem alkotmányellenes.

Az, hogy behívnak dolgozni, az általad aláírt szerződés egyik feltétele.

A jogszabály -sajnos- nem veszi figyelembe, hogy te otthon hogyan oldod meg a gyerekeid felügyeletét. :(

2010. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Sajnálom!Akkor így jártam!

;-(

2010. jún. 21. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is nemrég érdeklődtem ezzel kapcsolatban az önkormányzatnál, mert megözvegyültem, és csak a csp és a gyed van. Kb. 57.000 Ft (öregségi nyugdíj duplája) egy főre jutó jövedelem alatt lehet igényelni lakhatási támogatást, 6.000 Ft/hó, valamint 3 havonta egyszeri gyorssegélyt, ez 20.000 Ft. Közmunkáról nem beszéltek, csak annyit mondtak, hogy be kell jelentenem, ha az összeghatár fölé emelkedik a jövedelmem. Később számíthatok árvaellátásra, de amíg nem kapom, igényelhetek segélyt, és nem is kell visszafizetni még úgy sem, hogy az árvaellátást visszamenőleg is megkapom. Azt nem tudom, hogy a támogatási rendszer egységes-e vagy önkormányzatonként változik, de nálunk így van, ahogy leírtam.
2010. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de én az aktív korúaknak járó szoc.segélyt igényeltem!
2010. jún. 21. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

23:09 ez nem szerelem kérdése, hanem a szükségé. :( Bár én nem igényelem, de tudom miről van szó, hisz az asztal másik oldalán ültem sok éven át.

Első válaszoló voltam.

2010. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szégyen és gyalázat hogy ma a xxi. században a magyar embereknek segélyből kell tengetniük életüket.


Szavazzatok az Anticionista Frontra, kiűzzük a rablókapitalizmust, a gazdasági oligarchiákat, felszámoljuk a bűnözést, erős és gazdag Magyarországot építünk !

2010. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy így jártál de nincs egy nagyi, rokon barát aki ellválalná a gyerekeket, a családi meg ha úgy veszük fizetés az államtól azért hogy egy jövöbeli állampolgárt nevelsz.
2010. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Főleg neked,kedves 23:09

Nem tudom mit szólnál,ha a helyzetemben lennél????

Van 2 gyönyörű gyermekem akiket szeretnék eltartani,megadni nekik mindent!

DE:a várostól 35km.-re lakom és mikor meghallják,hogy milyen messze lakom és hogy van 2 kicsi gyerekem nem vesznek fel sehova!(pedig van egy érettségim és 2 szakmám,felsőfokú nyelv vizsgám)és úgy érzem,hogy nem az én hibám,hogy segélyre szorulok!Nagymama nincs meghalt 6 éve!Nagypapa 150km-re lakik tőlünk és szívbeteg.Apuka a szomszéd utcában,de nem hajlandó a gyerekekkel foglalkozni,mivel az új asszonynál jön az új baba!!!!!


Örülök,hogy ilyen jó rendszerben élünk!!!!!


Ja,és ne gondold,hogy egész nap csak itthon ülök és nézegetek ki a fejemből!Csemetét ültetek és nő létemre motoros kaszával füvet nyírok németeknek,mert valamiből enni kell adnom a gyerekeimnek!!!!!!

2010. jún. 22. 11:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor apukát meg kéne csapkodni szívlapáttal.


Mi az, hogy lesz@rja a saját gyerekeit?


Sajnállak...

2010. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én már megszoktam,de a gyerekeken még látszik,hogy bántja őket!
2010. jún. 24. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!