Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz megint megpróbálkozik...

Tgt kérdése:

A Fidesz megint megpróbálkozik a vasárnapi boltzárral?

Figyelt kérdés
[link]

2018. szept. 3. 12:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%
Reméljük, netadó is lesz. :D
2018. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
Ezek szerint nem igen tanultak az előző esetből :)
2018. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Maguk a bolti alkalmazottak harcoltak utána meg azért, hogy ne legyen vasárnap nyitvatartás, annyira tetszett nekik az intézkedés.
2018. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
54%

Netadó nem lesz, épp ellenkezőleg, lecsökkentették a net áfáját, így az rekord olcsó lett.


Egy szakszervezeti levélből még nem következik, mi a Fidesz szándéka.

2018. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

Ez az ötlet csak addig fog tartani, míg meg nem lobogtatják a népszavazás lehetőségét.


„a családok, a keresztény nemzeti kultúra évezredes hagyományainak tiszteletét képviselné a vasárnapi boltzár visszavezetéséről szóló döntés."

Hagyjuk már az álkeresztény maszlagot. Attól, hogy egy intézkedéshez odabiggyesztenek egy "keresztény" vagy "nemzeti" szót, még nem lesz az.

1. Miért csak a bolti eladóknak járna ez a "évezredes hagyomány"?

2. Ha életedben kezedbe kaptál volna valaha egy Bibliát, akkor tudnád, hogy a szombat az eredeti nyugalmi nap, csupán az egyház átrakta vasárnapra, nehogy megegyezzen a zsidók hasonló pihenőnapjával.

3. Mi lenne, ha netán a munkavállaló dönthetné el, hogy ő be akar-e menni vasárnap is dolgozni (persze pótlékért)? Ez talán közelebb állna egy szakszervezeti munkához.


Megjegyzem én vasárnap is dolgozok, bár semmi köze az eladói munkához. De nem láttam még olyat, hogy valaki a hét minden napján dolgozna (legalábbis hivatalosan).

2018. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%

"Egy szakszervezeti levélből még nem következik, mi a Fidesz szándéka."


A nemzethy-keresztyén kultúrával indokolta az adott szakszervezet. :D Biztos semmi köze nincs hozzá a KDNP-nek.

2018. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
38%
Reméljük. Engem nagyon idegesít hogy nyitva vannak.
2018. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
22%

'hogy a szombat az eredeti nyugalmi nap,'


Nem ez az a bizonyos Sabbat?

2018. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem fognak próbálkozni. De engem nem zavarna, ha zárva lenne. Eddig sem vásároltam naponta, max. egy héten egyszer, de azt nem hétvégére időzítem.
2018. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Vasárnapi határzár is kellene, hogy legalább vasárnap ne lehessen külföldre költözni.
2018. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!