Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert ekkorak a tarsadalmi...

Miert ekkorak a tarsadalmi egyenlotlensegek?

Figyelt kérdés
Van egy baratom, aki nem kimondottan mondhato gazdagnak, megis 150 ezerert berel pl egyedul lakast es emellett tok jol el, konnyu munkat vegez, egyaltalan nem szakad meg az irodaban, uj ruhak, uj mobil, nyaralasok, felre is tud tenni rendesen, stb. En 150 nettot keresek, egy kis szobat berlek nehez fizikai munkat vegzek, nagyon meg kell neznem mire koltok. Miert ennyire igazsagtalan a rendszer? A sracnak bolcsesz diplomaja van, nekem csak erettsegim, ennyit szamit ez?
2018. szept. 10. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de a haverod még semmi ahhoz képest, amilyen ténylegesen gazdagok vannak.
2018. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy nem gazdag. De rettentően jól él, simán vesz hamarosan egy lakást is, az alsóbb osztály meg csak tengődik.
2018. szept. 10. 19:30
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Ennyit. Ő seggelt amíg te semmit, őrülj neki h nettó 150 keresel érettségivel
2018. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
64%
Ha rettentően jól él és lakást vesz jó állása van akkor miért bizonygatod hogy nem gazdag? Igen is gazdag.
2018. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés növekedésével hatványozottan növekszik a "jólét" is. Persze nem minden a fizetés, az sem mindegy, mit kapsz meg "előre".


Vannak velem egykorú munkatársaim. Autót, lakást kaptak, innentől a fizetésük nagy részét költhetik bármire. Én ugyanabból a fizetésből 5 évig kell spóroljak hogy hitellel tudjak lakást venni addig meg bérelem a kis szobámat.


Viszont dolgozó, tanult emberként, de akár szakmunkásként is el lehet érni havi 3-400 ezres fizetést. Persze nem mindegy hogy 8 vagy 12 órában szedi össze valaki.

2018. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk azért szeretem mikor megkapom én is a "te csak irodában ülsz" "nem csinálsz semmit" és hasonló beszólásokat. Persze ha az én helyemre kellene ülnie akkor 5 perc után azt mondaná hogy viszlát ő ezt nem bírja.
2018. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom jöttél fényezni a bölcsészeket, azért emeled ezt ki. A szomorú valóság hogy a bölcsész haverod menne a mekibe :D
2018. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez miféle kérdés? Ha csak ekkora különbségek lennének, akkor egy nagyon kiegyensúlyozott társadalomban élnénk.

Szerinted ez a durva? Akkor mi lenne ha tudnád valójában mekkora különbségek vannak :O

2018. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Ha többet tanultál volna, egyrészt jobban értnéd a társadalom és a piac működését, másrészt többet keresnél.


Amúgy Magyarországon a nyugatinél kisebbek a jövedelmi és vagyoni különbségek.

2018. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerezz te is bölcsész diplomát.
2018. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!