Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a társadalmi...

Hogyan lehetne a társadalmi fusztrációt és agressziót megállítani? Mi az oka egyáltalán?

Figyelt kérdés

Részletezem:


Anyukám mesélte, hogy hallotta a tv-ben, hogy idén extrém magas a halálozások száma az utakon. Nemrégiben az egyik hétvégén HUSZAN haltak meg autóbalesetben, csak Magyarországon! HUSZAN! Egy hétvége alatt! És mondták, hogy az idei évben többen haltak meg idáig, mint előző években az egész évben, és a balesetek többségét a gyorshajtók okozzák. Anyukámmal ebből arra a következtetésre jutottunk, hogy idén sokkal több a gyorshajtó, sokkal több a fusztrált, esetleg agresszív ember. A kérdésem, hogy egy komplett társadalom pár év alatt mitől tud agresszívebbé válni, mint az előző években? Mik azok az események, amelyek fusztráltá teszik az embereket? Esetleg a tv műsorok sugároznak valami ilyesmit? Én nem érzékelek ebből semmit, de mégis kell, hogy történjen valami, amiért az emberek kezdenek "meghülyülni". Hogyan lehetne gátat szabni ennek? Én például mint egy senki, aki nem rendelkezik semmilyen hatalommal és befolyással, hogyan tudnám rendesebbé, felelősebbé tenni az embereket?


Köszönöm a válaszokat.


2018. szept. 13. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, ez az agresszív frusztráció valahogy alapból benne lehet a magyar kultúrába.

Nevezd ezt balkanizmusnak vagy kelet-európai sajátosságnak, de nagyon gyakori felénk a "tökös, faxagyerek megmutatja az egész világnak" gondolkodásmód.

Ebből kellene visszavenni, de sajnos egyszerűen nem lehet, mert a magyar emberek többsége ilyen és ilyenné neveli a gyerekét is. Nekik a nyugodt, kulturált és visszafogott viselkedés csak homokos, tejbetök, megalszik a tej a szájában hozzáállás és mélységesen lenézik, de pont ez lenne a kulcs egy 21. századi, modern társadalomhoz. A skandináv kultúrkör eléggé ilyen, már több emberrel beszéltem, akik éltek ott és az ő beszámolóik szerint az ottani emberek pont ilyenek. Sokkal kisebb is náluk a korrupció és az erőszak, sokkalta jobban a helyén van minden, nincs ügyeskedés és melldöngetés, mint itt.

Azt kell, hogy mondjam, a magyarok túl közel vannak a barbarizmushoz, pedig ha hajlandók lennének elhagyni, akkor sokkal élhetőbb országuk lenne és nem menekülne innen minden jóérzésű ember.

2018. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Hajtós, törtető a világ. Sok ember a sikertelenségét az utakon akarja "leverni" másokon. Csakhogy a rutinja nincs meg hozzá. Sajnos mint sofőr magam is látom minden nap.


Amúgy a statisztika csal, mert a relatív gyorshajtást is beleveszik ezekbe a tragikus esetekbe, ami pedig traffipax - szal nem mérhető.


Az emberek messze túlértékelik a vezetői tudásukat, a mai autók meg nagyon jók, csendesek és erősek. Marha nagy rutin/önismeret kell hozzá, ha kicsit "bűnözni" akar az ember. És ez a kettő ritkán van még.

2018. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a sok agymosott ellenzéki, aki elhitte a hazug kampányt, hogy most aztán leváltják Orbánt.
2018. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Sokrétű a probléma...


- Nincsen vezetési kúlturánk

- Mindenki tud venni akármilyen f*s kocsit pár százezerért

- Emberek nagy része nem is lenne képes vezetni

- A tipikus beképzelt barmok, akik azt hiszik hogy van egy x milliós kocsijuk akkor ők az istenek

- a rendőrség hasztalan, nem csinál semmit

2018. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Migránsok kiszorításával.
2018. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"de nagyon gyakori felénk a "tökös, faxagyerek megmutatja az egész világnak" gondolkodásmód."


Ez a német mentalitás alapja, nem csoda hogy ragadt ránk belőle, közel is vannak és a történelem során gyakran találkoztunk.

2018. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A magyar nép nagy része - tetszik vagy sem - iskolázatlan, műveletlen prolik leszármazottja, akinek gyerekkorában, ha nekidőlt a polcnak, nem Dante-kötet, hanem rozsdás fazékfedő esett a fejére. Ez önmagában nem probléma, hiszen a származásáról senki sem tehet. A probléma az, hogy a még határokon belül maradt népesség nagy része semmit sem tesz ellene.

Az elmúlt egy évszázadban legalább négyszer zavartuk vagy irtottuk ki a nép vezetőrétegét: az I. világháború végén a monarchistákat, a német megszálláskor Horthy Miklós híveit, a szovjet megszálláskor a nyilasokat, az ún. rendszerváltás során pedig a szocializmus során felemelkedett réteget. A proli számára tehát hiányzik a létfontosságú felsőbbrendű hatalom, ami megmondaná, hogyan kell élnie - önerőből ugyanis csak anyagcserélni és szaporodni tud. Az elmúlt évszázad dúlásainak köszönhetően minden szinten olyanok állnak, akik műveletlen, suttyó közegből származnak. Aki kicsit is ki akar törni, az már rég külföldön van, a maradék meg itthon éli a maga ideges, mindenért az államot hibáztató, "megóggyukokosba" életét. Mégis mit vársz?

2018. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A magyar egy kiemelkedő nép.
2018. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én elsősorban az USA az az állam, amin ezt látom. Iskolai lövöldözések, rengeteg gyilkosság, sokan érik el azt ott, hogy bekattanjanak, mert egyszerűen mindenki azt nézi, hogy mihez van joga és a végletekig vissza is él vele akár más kárára is mintegy "ezt kénytelen lesz tolerálni hoszen jogom van hozzá" alapon és ezzel a "megtehetem" elve érvényesül. Nem csoda, ha más is úgy gondolja, hogy ha ő megteheti én is megtehetem, ha ő magának vállogatja meg mit tehet meg én is magamnak mondhatom meg, mit engedek magamnak. Erről a magatartásformáról, hogy ha az ember lát valami antiszociálisat akkor egyre inkább úgy érzi, hogy megteheti ő is tanulmány is született:


[link]

2018. szept. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A gyorshajtás és az agresszió között nem igen van összefüggés.


Mellesleg amit írtál az főként USA-ra jellemző.Erről a folyamatról bővebben hogy hogyan válik egy társadalom flusztráltá és agresszívva akkor ajánlom figyelmedbe a


"Kóla puska sültkrumpli" című filme. Adok linket is hozzá

https://www.youtube.com/watch?v=P3HU5WsFOOk


Ha érdekel a téma érdemes megnézni ezt a filmet mert ezt a témát boncolgatja

2018. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!