Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolákban, oktatási...

Az iskolákban, oktatási intézményekben miért olyan agyonszabályozott az étkezés?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, nem az államnak a dolga ebbe beleszólni.


Sokkal egyszerűbb lenne, ha kiírnának pályázatokat, amikre éttermek pályázhatnának.Nyilván nem a McDonald's vagy a Burger King, hanem "normál" éttermek.


Én például mindennap menüt eszem, ahova járok van A,B,C,D,E menü ezek közül lehet választani.

Az érzékenyebb szervezetű emberekre is gondoltak, ugyanis mindig van glutén és laktózmentes is.


A diákok előre 1 hétre kiválasztanák,hogy mit szeretnének enni és az lenne megrendelve.



Én is voltam menzás, már akkor elkezdték az agyonszabályozást, ma meg még rosszabb a helyzet.Miért ne lehetne néha hamburger vagy kebab ebédre?


2018. szept. 13. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

"Miért ne lehetne néha hamburger"

"Nyilván nem a McDonald's vagy a Burger King, hanem "normál" éttermek."


Csak én érzek ellentmondást?


"Én például mindennap menüt eszem"


De jó világ van akkor nálad.

2018. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Mert csórók az iskolák.
2018. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Ez a német mentalitás. Amúgy én is utálom.
2018. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erre van pénz. Szerintem nem az a baj hogy 1 féle menü van, hanem annak a minőségével. Azonkívül kérdés hogy mennyire van értelme etetni a gyerekeket adókból, nem kéne-e inkább a szülőkkel kifizettetni közvetlenül. Én dolgoztam ugyanis menzán gimiben és a "moslék" mindig tele volt megkezdetlen rántott húsokkal, gyümölcsökkel amiknek neki sem kezdtek stb.
2018. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert ez Magyarország. Itt mindenki nagyon meg tudja mondani a másiknak, hogy mit hogy kell csinálni, az állami posztokon pedig kimondottan ilyenek ülnek.
2018. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mivel a gyermekétkeztetés tetemes része államilag van finanszírozva, szépen is néznénk ki ha éttermek etetnék azt a több százezer gyereket naponta.

vagy talán étterem bizniszben akarsz adóforintokból meggazdagodni?

mert amúgy semmi értelme a kérdésednek, ha nem erről van szó.

2018. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"mivel a gyermekétkeztetés tetemes része államilag van finanszírozva, szépen is néznénk ki ha éttermek etetnék azt a több százezer gyereket naponta."


Akkor ki etesse, a hidegburkolók céhe?

2018. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem mondd hülyeséget a kérdező, vannak cégek, amik kiszállítanak ebédet minden nap meghatározott menü alapján az embernek. Nálunk gimiben ez ment, egy csomó tanár és diák nem volt befizetve menzára, hanem jött a futár és a portán leadta az aznapi adagot, aztán az illető ment a szünetben átvenni. Most meg nem mondom, mi volt a cég neve, mert lassan 10 éve érettségiztem. Annyi a hátránya, hogy nyilván drágább, mint a menza, de legalább ehető.
2018. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tgt ***** válasza:
Gondolom, megpályáztatják a konyhákat, és az iskolák a legolcsóbb ajánlatot választják ki.
2018. szept. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A KÖZétkeztetésnek az a lényege, hogy a KÖZ étkezhessen. Vagyis nem csak azok, akiknek nem gond ha naponta drága pénzen ebédel a gyerekük, hanem azok is, akiknek bizony az a 250 vagy 500 forint is sokat számít a gyerek ebédjéért cserébe.

Jelenleg egy iskolai ebéd általánosban 335Ft, a középiskolában 365Ft. Keress olyan éttermet, szolgáltatót, amelyik ennyi pénzből jobbat, változatosabbat és egészségesebbet tud kínálni!

A közétkeztetés feladata nem csak az, hogy legyen valami kajája a gyereknek napközben, a szülő meg majd megoldja a többit, mert akkor kapnának egy szendvicset és kész. A lényege, hogy azok a gyerekek is rendes ebédet kapjanak, akik otthon vagy azért nem esznek normálisan mert nincs rá pénz vagy mert a szülők nem törődnek az egészséges étkezéssel. És mivel kötelező ott lenni az iskolában, ezért az étkezésüket is kötelező megoldania az államnak.

Szép elképzelés ez a "diákok előre 1 hétre kiválasztanák,hogy mit szeretnének enni és az lenne megrendelve" csak éppen működésképtelen. Szerinted mit ennének az általános iskolások akkor minden nap? Halrudacskát, pizzát, spagettit és tejbegrízt.

A mostani menzakaja nagyon változatos, rengeteg olyan fajta étellel ismerteti meg a gyerekeket amivel otthon nem találkozik a többség. Mi nagyon sokféle nemzet ételét szoktuk magunk is főzni itthon, ennek ellenére bulgurt vagy hajdinát nem. Ahogyan ritkán főzünk főzeléket, pedig az is fontos lenne. Csak mi is azt készítjük el ami a leginkább kedvünkre való, a megszokott ízvilág.

Az ételek íze mindig másmilyen ha máshol készítik el. Még nagy éttermekben sem lehet elmondani, hogy mindenkinek megfelelően főznek, hát még egy ilyen kis pénzű tömegétkeztetésben gyerekeknél.

Amúgy az ételek elkészítése az bizony pályázattal kiválasztott szolgáltatóknál történik. Attól, hogy ott adják az iskolában, még ritkán ott készül, a legtöbb helyre kiszállítják és vagy melegítik vagy sütik amit előkészítettek számukra máshol, nagyobb konyhákban.

Az általános iskolásoknál nincs szükség sem és lehetőség sem menü rendszerre, a tanórák közötti rövid szünetek éppen csak arra elegendőek, hogy gyorsan sorba álljanak, elvegyenek egy kaját, megegyék, majd menjenek órára vagy haza. Arra nincs idő sem és hely sem, hogy többféléből válasszanak. Képzelj el egyszerre 100-120 diákot amint 20-30 perc alatt sorba kell állniuk és ebédelniük. És ez csak 4-5 osztály. Az alsós kicsik még nem is tudják maguk odavinni az ételüket az asztalukhoz, nekik ezt is másképpen kell megoldani, hogy ne a padlón kössön ki az ebéd.

A középiskolások pedig ha végeztek a tanóráikkal, akkor ott esznek ahol akarnak. Az én fiam sem kért az iskolai menzából, vett kaját magának az iskolai büfében ha akart, a társaival ettek valamelyik környékbeli kajáldában vagy hazajött és otthon evett később. De hidd el, soha nem jött ki 365Ft-ból.

2018. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!