Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Demokratik...

Mi a véleményetek a Demokratikus Koalíció javaslatáról, hogy a vallási gyülekezetek, egyháznak nem kaphatnának állami támogatást?

Figyelt kérdés
Szerintem ez elfogadható javaslat, mert ha egy vallásnak sok követője van, akkor az a tagokból legyen képes eltartania magát.
2018. szept. 16. 19:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
1. Az államnak
2018. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
41%

19: igen, a hívők arányában.

20: én nekem mi közöm van az öregekhez, 26 vagyok, minek fizetem a nyugdíjat. Miért fizetem a társadalombiztosítást, nem vagyok beteg, fizessék azok, akik kórházban fekszenek. Miért támogatja a közoktatást a kormány, amikor a lakosság nagy része már nem is iskolás!

2018. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%
Legyen így, de akkor adják vissza azt a tőkét is, amivel az egyház bírt akkor, mikor ez a struktúra kiépült. Mert azért kicsit van különbség egy pár száz fős szekta, meg mondjuk a történelmi egyházak között, ha mindenféle moralizálás, meg történelmi hagyományok nélkül csak a gazdasági szempontokat nézzük, hogy melyik hány iskolát, kórházat, szegényotthont, elfekvőt, gyermekotthont tart fenn (amik egyébként közfeladatok).
2018. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
48%

1. Az államnak nincs saját pénze. Ami az államkincstárban van az adó és járulékbevétel, vám, ami a magyar állampolgárok területére való árubehozatalt illeti és az állami vállalatok bevétele, ami szintén az állampolgárok tulajdonát képezik.

Az összesét, akár vallásos akár nem.

Ennek következtében az, hogy mire megy el, azt nem csak egyik vagy másik csoport dönti el és ha költenek belőle az egyházakra, akkor azoknak a befizetéséből (is) teszik, akik vallásosak és nekik fontos az egyházuk. Ahogyan bármely más szervezet támogatása, legyen az filmalap, horgász egyesület vagy éppen a Magyar Leszbikus, Meleg, Biszexuális és Transznemű Szövetség (ami 2017-ben 335000Ft költségvetési támogatást kapott) valakiknek nem tetszik és nem akarnák az adójukból támogatni. De mivel mások meg igen, akik szintén fizetnek adót, így mégis kapnak támogatást.

2. Az egyházak annak arányában részesülnek állami finanszírozásban, amennyien a népszavazáskor azon egyházhoz, közösséghez tartozónak vallották magukat. 3 millió 872 ezer ember vallotta magát katolikusnak, 1 millió 153 ezer reformátusnak, hogy csak a legnagyobbakat említsem. Összesen a majd 10 millió magyar állampolgárból 2011-ben 5,4 millió mondta magát valamely vallási közösséghez, felekezethez tartozónak. Mindösszesen 1,8 millióan mondták azt, hogy NEM tartoznak semmilyen vallási közösséghez (vagyis hogy ateisták), a többi 2,8 millió ember csupán nem válaszolt a kérdésre.

Vagyis nem az a kérdés, hogy az állam támogassa-e az adóforintokból az egyházakat, hanem hogy mennyire támogassa, fizesse, mert ennél nagyobb létszámot képviselő szervezet nincs.

3. Mivel az adót mi fizetjük be, azok is akik vallásosak, és ebből kapnak pénzt az egyházak, így pontosan az történik, hogy az egyházakat, gyülekezeteket eltartják a híveik.

2018. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mi van a zsidókkal?


Gy.F. kormányzása alatt ugyanolyan bőkezűek nyomta a zsidó szervezeteknek (kvázi egyház) a lóvét, mint most Orbi.

2018. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Érdekes дьурчань ференц javaslata, mert anno az egyik választási kampányfilmben azt mondja:


"Mindig azt hittem pap leszek"


Gondolom, jó benyomást kívánt tenni.

2018. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!