Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Léteznek kifejezetten KDNP-s...

Léteznek kifejezetten KDNP-s szavazók? Én még soha egy darabbal se találkoztam.

Figyelt kérdés

Ha nincs is szavazójuk, akkor hogy ücsöröghetnek a parlamentben?

Ha ti ismertek egy darabot aki civil KDNP szavazó, akkor bizonyítsátok már be nekem.


2018. szept. 19. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
KDNP szavazó jelen
2018. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, elviszem hogy te pont az vagy.
2018. szept. 19. 09:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem
2018. szept. 19. 09:15
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Legfeljebb olyan lehet, hogy egy KDNP-s képviselőre szavaznak., A pártra nem szavazhatnak, mert az a Fidesszel együtt indul a választásokon. Lehetnek vagy 1-200-an,
2018. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Szintén KDNP támogató vagyok. De mivel a Fidesszel együtt szerepel a szavazócédulán a párt, ezért nem lehet elkülöníteni a kifejezetten KDNP-s szavazókat. Amúgy a parlamentbejutási küszöb a közös pártlista miatt 10 %.

Szó mi szó, azért lehetne markánsabb is a KDNP a Fidesz mellett!

2018. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismerek hithű kdnp-s embert... nem a Fidesz a lényeg neki, hanem a KDNP. Fanatikus...
2018. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
64%
A KDNP nevű fantompárt gyakorlatilag egy kis csoport a Fideszen belül. Csak azért létezik, hogy Orbán önállóan is koalícióban kormányozhasson..
2018. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Persze, hogy léteznek: mind ott ülnek a parlamentben, láthatod őket a tévében. Bár rossz nyelvek szerint még közülük is többen a Fideszre szavaznának titokban, ha nem közös listán indulnának velük. :-)))
2018. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Baluba ***** válasza:
71%

Reaálisan nézve a KDNP egy 2-3% körüli párt lehetne önállóan, ennyit értek el 1998-ban és 2002-ben. Viszont, ha most különválnának a Fidesztől (békésen avagy haragosan), akkor a médiában, közbeszédben és parlamentben való felülreprezentációjuk miatt ennél többet, akár 5-8% is kaphatnának szerintem. Ehhez hozzájárulhatna, hogy az 50% jelenlegi Fidesz-KDNP támógatók közül, a ,,nem szeretem a Fideszt, de nincs jobb" típudú szavazók közül az első választáson sokat meg tudnának szólítani.


Hosszú távon viszont nehezen tudom elképzelni, hogy önálló pártként állandó parlamenti résztvevők lehetnének, ehhez nem elég erős és egységes a magyar hívők rétege.

2018. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem van kettő. Megfigyelők voltak a választáskor.
2018. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!