Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a Gyakori...

Miért van az, hogy a Gyakori Kérdéseken (majdnem) mindenki rasszista, de (szinte) senki sem homofób?

Figyelt kérdés

A cigányokat szidó válaszok 70-90, az őket védők pedig legfeljebb 20 százalékosak szoktak lenni. Még a többi megnyilvánulásuk alapján baloldaliak is utálják őket ezen az oldalon.


Ugyanakkor ha valaki a homoszexuálisokra tesz megjegyzést, garantáltan 0 százalékos lesz, és jönnek hárman, akik szembehelyezkednek vele. Nincsenek ellenérzéseim ez utóbbi csoporttal szemben, de a magyar közvélemény jobban elfogadja a homoszexuaalitást, mint a legnagyobb létszámú kisebbséghez tartozást?



2018. szept. 27. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%

A fogalmaiddal van probléma kérdező.

Ugyanis attól, hogy valaki bírál egy csoportot még nem lesz rasszista, akkor sem ha ez a cigányok csoportja.

Te beleszámolsz a rasszisták táborába mindenkit, aki negatívumot ír le a cigányokról. Miért?

A különbség ott van, hogy a cigányság egy részéről sok olyan tapasztalattal rendelkeznek az emberek, amik alapot adnak más cigányokkal szembeni előítéletre is, ami sokszor bebizonyosodik, hogy nem is volt alaptalan. Ha a rokonaim szomszédságában én az elmúlt 25 év alatt folyamatosan azt láttam, hogy nem tartják rendben a kertjüket,, nem ültetnek benne ennivalót, segélyért járnak az önkormányzathoz, nem dolgoznak de közben mégis mindig van sör, üdítő meg cigi náluk, akkor ha ezt leírom, akkor te beteszel a rasszista csoportba. Akkor is, ha leírom, hogy nem akarom, hogy cigány szomszédjaim legyenek, mert ettől tartok, hogy ugyanezt tennék. Pedig ettől még egyáltalán nem vagyok rasszista, hiszen azt vallom, minden ember egyforma - a cigány és nem cigány is. Pontosan ezért tőlük ugyanazt várom el, mint a rokonaimtól és magamtól is, hogy a kertet tartsák rendben, ne segélyből hanem munkából akarjanak megélni. Ha nincs ennivalójuk de van kertjük akkor kéregetés helyett először a kertet műveljék meg és termeljenek benne élelmiszert maguknak és ha nincs pénzük kajára, akkor ne vegyenek alkoholt és cigarettát. Mert ugyanolyanok, mint mások és pontosan ugyanúgy képesek megtenni, mint mások.

Mégis én vagyok a rasszista szerinted, nem az, aki "jogvédőként" hírdeti, a cigány nem ugyanolyan ember, mint más, mert nem képes betartani a törvényeket, tanulni, dolgozni. Ő a rasszista, de te őt, a jogvédőt ezzel a szöveggel nem teszed be abba a pakkba.

Át kellene gondolnod.

A homoszexuálisoknál már helyesen látod. Ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más és pontosan ezért pontozzák le a b*zizós szövegeket.

2018. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
50%

"általában nem vagyunk előítéletesek."


Nem, de a pírézektől is rettegünk, pedig soha nem találkoztunk velük.

Ilyen egy nem előítéletes nép. :-DDD

Nem értem miért ekkora tabu kimondani, hogy a magyarok többsége bizony rasszista és idegengyíűlölő, ha egyszer ez a tapasztalat meg ezt hozzák ki a felmérésekb és ez egy utóítélet. Én is szívesen hinném, hogy befogadó, toleráns kultúra vagyunk, de ha egyszer nem akkor nem.

2018. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
20%
Ez a rasszizmus definíciója amit leírsz hármas válaszoló. Elítélni egy csoportot, mert egyénekkel van már tapasztalatunk ez a rasszizmus szótári definíciója. Tehát ha van rossz tapasztalatod cigány szomszéddal és nem akarsz többet semmilyen cigány szomszédot az rasszizmus. Nem értem miért szégyen ez, ha rasszista vagy, ne tagadd le vagy írd körbe. Ha meg nem vagy az ne írj le ilyeneket és kész.
2018. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
45%
@4 A magyar nem előítéletes? Az ország azon pontjain rettegnek legjobban a migránsoktól, ahol még osztrákot meg románt sem láttak, nem hogy eritreait. Teljesen elterjedt a mucsaiság, illetve mostanában őcsényiség. A legtöbb magyarnak a világ határai nyugaton Németországnál, délen Horvátországnál, keleten meg valahol Debrecennél húzódnak, sosem járt máshol, de a kormánypropagandát lazán benyeli. Ez meg rasszizmus, lehet itt szépítgetni, meg írni nyolcvan permutációt az öntökönlövős "nem vagyok rasszista,de" típusú baromságokra, attól még rasszizmus marad. Mint a négyfalközöttös dolog is zugnáciság, csak azt hiszitek ezzel valamivel szalonképesebbek vagytok. Elképesztő mentális állapotban van ez az ország, nyilván elsősorban köszönhetően a borzalmas oktatásnak meg az állami szinten tolt rasszizmusnak.
2018. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%
Lehet azért pl. mert a világ nem fekete-fehér és a homoszexuálisok között is vannak rasszisták. Attól még, hogy valaki egy adott csoporthoz tartozik, amit bántani szoktak, még nem jelenti, hogy ő maga nem bánt senkit sem.
2018. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem miért bűn a rasszizmus, az ember így alkot véleményt, mintavételezést végez, aztán általánosít, ez a rendje a dolgoknak. Hiszen nem próbálhatsz ki minden egyedet, milyen.

Vegyük például a kutyákat. Ha megharap egy kutya, vagy azt hallod, hogy másokat megharaptak kutyák, akkor nyilván nem gondolom azt, hogy minden kutya harapós, de nagyon is jogos az óvatosság, eszembe sincs kipróbálni, ha elkerülhetem a tesztet, mert jobb félni, mint megijedni, akkor ezek szerint rasszista vagyok a kutyákkal, pedig hát elég szemétség, mert van egy csomó jámbor, szelíd kutyus, vagy ha már rasszot nézünk, akkor legyen a pitbull a kutyák közül, én bizisten pitbull rasszista vagyok, szerintem a szemük sem áll jól.

Attól még kutyának tartom, bár elég ronda a számomra, de nem mondjuk macska és nagyjából így vagyok a cigányokkal is, veszedelmes emberek vannak közöttük, statisztikailag markánsan kimutathatóan, bár mióta ezt tiltják, csak még jobban ad a mendemondára az ember, hogy létszámukhoz képest tízszer annyian vannak a börtönökben, mint más nemzetiség és ha ez igaz, akkor tízszer akkora az esély. hogy meglop, vagy kirabol.

Ha pitbullról lenne szó, akkor te is azt mondanád, hogy - minek mentél a közelébe(?)-, de ember lévén nem tehetek különbséget, holott számos módon megkülönböztethetőek, a kinézetük alapján, amely ápolatlan, a viselkedésük, a megfigyelhető állapotuk, mert piás, narkós is bőven van közöttük.

Ha csak arról lenne szó, hogy barnább a bőre, vagy fekete a haja, a fene sem bánná, bár még itt is meglehet az ember joga, hogy egyfajta embert szimpatikusnak találjon, másokat meg nem, de ha a nyolc osztályt sem végzik el közülük egy csomóan, akkor ez már csak jelent valamit, meg csupán a lakóhelyeiket kell megnézni, a környezetet, vagy nem hiába mondta a mesterem, amikor elcsesztem valamit, hogy: - szakikám! Ez cigány munka!-

Ez most rasszizmus, vagy megengedett mintavételezésből fakadó vélemény nyilvánítás?

Tényleg meg kell vizsgálnom az összes cigányt, hogy véleményt alkossak?


A homoszexuálisokat én sosem szerettem, nekem ocsmányság, amit tesznek és teljesen mindegy, hogy melegnek, vagy másnak hívatják magukat, nekem ugyanazt jelenti. Az nem érdekel, hogy a saját házukban miket művelnek, de közterületen kimondottan utálom, ha kidomborítják a szexuális orientációjukat, bár ami igaz, az igaz, ezt heterók esetében sem kedvelem, mert nem tartozik másra a magánügy.

Szerintem ez parafília, azaz szexuális deviancia, ahogy a gerontofília, nekrofília, pedofília, meg az összes többi fília, a voyeurizmus, szadomazochizmus, meg egyéb szexuális rendellenesség.

A társadalmi konformitás normáitól eltérő viselkedéstípus, amely csupán mint kerülendő példa szempontjából eltűrhető.

2018. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

#5

Meg a cigányok közt is b*zik! :D

2018. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%

"Nem, de a pírézektől is rettegünk, pedig soha nem találkoztunk velük."


Rettegünk? Ha jól emlékszem egy közvélemény-kutató cég kérdezett arról embereket, hogy támogatja-e, hogy Magyarország befogadja a pirézeket. A többség nem támogatta. Mi ezzel a gond?

Ha engem kérdeztek volna, én sem támogattam volna. Igen, vagyok annyira "idióta", hogy azt feltételeztem volna, hogy a Földön élő ki tudja hány ezer népcsoport egyikéről van szó, amiről eddig még sohasem hallottam, és vagyok annyira "rasszista", hogy nem támogattam volna egy számomra teljesen ismeretlen nép betelepülését. Ez a kutatás tényleg mindent elmond a magyarokról...

2018. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
26%

Szó nincs itt rasszizmusról, csak a libbantak szeretik kijátszani a náci-kártyát újra meg újra. Senkinek nem a bőrszínnel van itt baja.

A krumplibogarat se azért utáljuk, mert csíkos, hanem mert KÁROS!

2018. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

Aminek igazságalapja van, az nem rasszizmus, nem negatív fogalom. A világon minden nép "rasszista" a liberálisok felfogása szerint, mert sokkal jobban szereti saját népét, rasszát, és idegenkedik valamilyen szinten a többitől. Hiszen a többi nagyon más, mint ő. Az sem véletlen, hogy a világon szinte mindenhol ellenszenvvel viseltetnek bizonyos kisebbségek iránt.

Egyébként ez is általánosítás, hogy itt mindenki rasszista, a magyarok rasszisták, de nem homofóbok. Már az butaság, hogy GYK-s százalékokat néz az ember homofóbiát és cigányellenességet kutatva. Én pl. ritkán szoktam pontozni, szerintem a rasszistázó magyarellenesek szokása inkább másokat lehúzni.

2018. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!