Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mitől lett ennyire...

Orbán mitől lett ennyire kultikus szereplő a jobboldalon?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem, hogy miben áll a sikere, miért van milliós tábor mögötte, akik akármit csinál, kitartanak mellette. Miért nincs a pártján belül olyan, aki kritizálni merné a vezetését? Miért áll ki Hollik István vagy Gulyás és teszi magát nevetségessé azért, hogy megvédje őt? Miért nem áll fel senki, hogy bocsi, most már azért tényleg sok, ahogy barátaid és a családod folyamatosan gazdagodnak, kicsit vonulj már félre? Miért vonulnak fel százezrek a képét lobogtatva, mint valami messiásét?


Meg mondom miért nem értem a dolgot. Nem értem, mert Orbán azért alapvetően nem egy vonzó személyiség. Alacsony, rosszul öltözködik, igénytelenséget sugároz és sokszor paraszt módon viselkedik, ahogy az az utóbbi időben a feltöltött videóiból kitűnik. Ha megjelenik, akkor nem egy karizmatikus államférfi jelenik meg, hanem egy pocakos földesúr zsebre dugott kézzel. Szokták mondani, hogy milyen jó szónok, de én ezt nem látom. Mindent csak felolvas, egyhangúan és unalmasan hangsúlyoz, a mondandói pedig semmitmondó közhelygyüjtemények. Politikai eredményei nem kiemelkedők. A választásokat persze megnyeri, pont erről szólna a kérdésem, hogy miért, de ezen kívűl? Nem látunk kiemelkedő fejlődést az országban, amit például más országok produkálni tudtak, mint Írország, Finnország, kelet-ázsiai államok. Nem fűződik a nevéhez olyan nagyszabású reform, mint pl a török Atatürkhöz. De még ha lenne is hasonló politikai eredménye, nem magyarázza a személye körüli kultuszt, hiszen az már 2010 előtt jelen volt.


Ha valaki, aki esetleg magát Orbán-hívőnek tartja, ezt el tudná magyarázni, hogy mi a rajongás oka, annak nagyon örülnék.


2018. szept. 28. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyurcsány,Soros 3 2 1
2018. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Én ezt nem érzem. Van egy szűk réteg, aki valóban rajong érte. Mások elismerik a kvalitásait, hiszen te vagy én hiába kezdenénk dumálni, a kutya sem hallgatna ránk, ő meg csak ott van, ergó tud valamit.


Mások - mint én is - jobboldaliak vagyunk, és Orbán egy - ma már - jobboldali párt feje. Sokunk még szidja is adott esetben, de ha választás van, nekik húzza be az ikszet. Én a Jobbikra szavaztam ugyan, de többet nem fogok, mert már nem jobboldali párt.


Akkor ki marad? A DK? Balos vagy liberális párt szóba nem jöhet. Vagy a Fideszre szavazok majd vagy senkire.

2018. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondtam:D

GYUrcsány XD

2018. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Ki a fenét érdekelnek a külsőségek és miféle rajongásról beszélsz? Az emberek nem szerelemből szavaznak ide, vagy oda, hanem meggyőződésből.

Ameddig nem lesz különb a palettán, addig mindig a Fidesz fog nyerni, attól teljesen függetlenül, hogy Orbán hogy öltözködik.Lehet, hogy pont az egyszerűsége és a sallangmentessége vonzó sokaknak.

Te nyilván nem érzed karizmatikusnak, mert nem szimpatizálsz vele, mások számára meg karizmatikus, mert nagyszabású államférfi, aki az életét erre tette fel és 30 éve egyre sikeresebben jelen van a politikában, ... talán nem véletlenül, miközben a "jól öltözöttek" és a "karizmatikus" szerencselovagok sorban tűnnek el a süllyesztőben.

2018. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Attól hogy olyan "őszinte" hisznek neki.

Orbán kitartóan ássa Magyarország sírját a fideszesek meg segítenek neki ebben.


[link]

2018. szept. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ti ezek a "nincs jobb" fideszesek vagytok, de én a valódi hívők motivációira lennék kiváncsi. Akik a nevét a skandálják egy gyűlésen vagy végigsétálnak a városon "szeretünk Viktor" tábla alatt.


Bár őszintén szólva nem hiszek ebben a nincs más mantrában sem. Könnyen lehet, hogy a Fidesznek nincs alternatívája jelenleg. De Orbánnak sincs? Nem lenne a pártban még egy ember, aki el tudná vezetni a pártot és az országot úgy, mint Orbán? De valamiért nem látható verseny a Fideszben, senki nem mer komoly ambíciókat megfogalmazni. Nincs olyan, hogy egy tisztújítás előtt valaki feláll, hogy elnézést, szeretném vezetni a pártot, ugyanazt csinálnám, mint Orbán nagyjából, csak nem lenne Mészáros Lőrincem és nem repülnék oligarchák magángépeivel focimeccsekre. Nekem ez a gyanús. És ezt nem értem, hogy Orbán mivel érdemelte ki ezt a nagy imádatot, amikor nem látok Orbánban semmi különlegeset, ami ezt indokolná.

2018. szept. 28. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

#6

Azt kellene megértenetek - és ezt most halál komolyan és minden rosszindulat nélkül mondom - hogy minél többet áskálódtok a Fidesz és OV ellen, annál jobban összekovácsoljátok a tábort. Látom és tapasztalom.

Valójában nagy szívességet tesztek OV-nak ezzel a "törpézéssel" is, (174 cm) meg az összes többi, tényleg hülyeséggel, mert az emberei azonnal mellé állnak, mint általában a megtámadottak mellé.

Megy 0-24-ben szó szerint UGYANAZ betanult ellenzéki mantra, (alacsony/kövér/hosszú a nadrágja/korrupció/egészségügy/oktatás) ami mára már olyan unalmassá vált az embereknek mintha a szorzótáblát nyomnátok és ezért lepereg róluk.

Nem fogok tanácsokat osztogatni, hogy mit és hogyan kellene másképp csinálnotok, nektek kellene rájönni, hogy ez rossz, úgy ahogy van és az eredmények is igazolják.

2018. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

1. a jobboldalon NEM kultikus szereplő Orbán. Az csak a ti agyatokban van így, nektek van Orbán-mániátok, ti gondoljátok hogy még a passzát szelet is ő fújja - hiszen szerintetek okoz ő minden rosszat és szerintetek dönt ő mindenben egy személyben, szerintetek van hatalma hozzá. A jobboldaliak szerint nem. Orbán egy nagyon jó politikus, az ország választott - és nagyon jó - miniszterelnöke, hazafi. Ennyi.

2. állítasz egy sor baromságot, meg hazugságot és csodálkozol, hogy a "jobboldaliak" miért tűrik. Mert csak szerinted van így, a jobboldaliak szerint baromságok és hazugságok.

3. soha egyetlen beszédét nem hallgattad meg, ez jól látszik. A hallgatás nem csak annyit tesz, hogy hallod a hangot és látod, hogy mozog a szája.

4. nem látod a kiemelkedő fejlődést, mert nem vagy hajlandó látni. A valóság téged nem zavar meg, azt meg mi látjuk nagyon jól.

2018. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jobboldalt kéretik idézőjelbe rakni. orbán, a fidesz, és hívőik annyira jobboldaliak, mint kádár, vagy sztálin elvtársuk.
2018. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!