Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor bejelentette,...

Orbán Viktor bejelentette, hogy a nyugdíjasok idén is kapnak prémiumot mert növekszik a gazdaság. De akkor miért nem adják vissza nekik a 13. havi nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Megint egy tízezer forintos utalványt kapnak?Az is jobb a semminél,de bemegy a Tescoba és ott is hagyja úgy hogy alig vett valamit.
2018. okt. 1. 17:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Jajj de jó. Vissza kéne adnia a 45 éves fizetésem alatt amit levontak 70%-át a keresetemnek és nem kell 13. nyugdíj, meg egyéb kaka.
2018. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Az Isten nagyon durván le fog csapni erre a hülye jószágra. Jön egy stroke és mehet a levesbe.
2018. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%
Hát, veled már rendesen elbánt, az látszik. Ritka nagy marhának teremtett, de hát ez van. Isten útjai kifürkészhetetlenek, nyilván megérdemelted azt a szellemi sötétséget amiben létezel.
2018. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%

Takács Zs5 leereszkedett közénk és reagált a 9-es válaszomra. Amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten. Én is reagálok az övére.


"Pont ez a lényeg. Mit hisztiztek azért, hogy ez a kormány kifizeti a nyugdíjasoknak azt a járandóságát amit még Bajnaitok talált ki?"


Oké, ezt nem igazán értem mire írtad, az egész válaszomat pár drága jó fideszes válaszoló ihlette, aki már már térdre vágná magát a nyugdíjasok helyében, hogy Orbán miniszterelnök úr őt ilyen kegyben részesíti és bezzeg a gaz emeszpé. Erre írtam, hogy álljon meg a menet, mert a nyugdíjkorrekciót és a nyugdíjprémiumot is éppen a Bajnai kormány idején tették bele a törvénybe. Érted már? Menjünk tovább.


"Na meg miért is nem teszed hozzá, hogy azért találták ki, mert akkora volt az infláció és olyan alacsony a bérnövekedés, hogy az akkor érvényes nyugdíjemelés számítással folyamatosan vesztettek a nyugdíjak az értékükből és át kellett térni a most is érvényes számításra? Hogy a veszteséget azzal az ÍGÉRETTEL próbálta Bajnai tompítani, hogy MAJD ha jobban fog menni a gazdaság akkor lesz nyugdíjprámium is?"


Azért nem teszem hozzá mert nem így volt! 2009-ig úgynevezett svájci indexálás alapján volt a nyugdíjemelés a lényege, hogy fele rész infláció fele rész GDP növekedés. 2008-09-ben jött egy gazdasági világválság, amikor durva megszorításokra volt szükség egészen 2013-14-ig, ennek része volt a 13. havi nyugdíj eltörlése a nyugdíjkorhatár lépcsőzetes emelése, és a svájci indexálás helyett a mostani infláció alapú nyugdíjemelési rendszer, ami olcsóbb az államnak, nem azért vezették be, mert jót akartak, hanem spórolni akartak, míg tart a válság. Csak aztán valahogy 2014 után is így maradt. Egyébként az megvan, hogyha igazad volna, miszerint a Bajnaiék is ezt azért vezették be, mert jobb így a nyugdíjasokank az alacsony növekedés miatt, akkor miért maradt így 2014 után?

Én megsúgom, mert Orbánék is spórolnak, csak örülnek, hogy valaki megcsinálta helyettük a piszkos munkát. A svájci indexálás alapján ma például többet kellene fizetni a nyugdíjasoknak mint amennyit kapnak, ezt tudjad ennyit arról, hogy mennyire nem tartotta volna az értékét.


"Amúgy nem, 2014-ben még nem volt olyan a gazdasági növekedés. Az előző évben érte el először a gazdasági növekedésünk a Bajnai által elfogadtatott törvényben szereolő mértéket és csak előző évben lehetett az alapján nyugdíjprémiumot fizetni."


Tehát szerinted is "elfejetett" a Fidesz-kormány betartani egy törvényt, csak az éven akarsz vitatkozni. Oké a lényegben egyetértünk a kormány törvényt sértett. Köszi ezt mondtam én is.


"Különben nem kellett volna az Erzsébet utalványokkal szórakozni, lett volna módja kifizetni pénzben a nyugdíjasoknak amit akartak adni pluszba"


Itt viszont kevered a szezont a fazonnal, nem is igazán értem miről beszélsz. Az első Erzsébet-utalvány osztás 2016 decemberében volt, nem két évvel korábban, azt meg végképp nem vágom, hogy miről is beszélsz itt már belekeverve a ki nem fizetett 2014-es (jó szerinted nem) nyugdíjprémiumot is.

2018. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
19%

Attól, hogy játszod az értetlent, még nem válozik meg az amit írtam neked még a #9-re. nagyon is jól értetted mit írtam, hiszen részben bele is írtad az újabb szövegedbe. csak nem ismered be, hogy igazam volt.

Amúgy igen ügyesen csinálod! leírom A-t és B-t, majd kiemeled az egyiket, összekapcsolod valami teljesen mással amit nem is írtam és nem is jelenti azt, amit leírtam, majd jól felháborodsz rajta, hogy milyen ostobaság.

Abban az éveb, amikor elérte a gazdasági növekedés a törvényben előírt kritériumot, a nyugdíjasok meg is kapták a nekik járó pénzt. 2014-ben sem érte el, 2015-ben sem és 2016-ban sem. remélem így már érted. És nem, nem írtam olyat, hogy ne tartották volna be a törvényt, mikor pontosan azt írtam le, hogy a törvényt tartották be.

Máskor mindig sírtok, hogy a fidesz önkényesen alakítgatja át a törvényeket. Most meg azzal van bajod ha nem teszi? Megint nincs rajtuk sapka?

2018. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
45%

Tisztázzuk: a 13. Havi nyugdíj anno sem járt, hanem adható volt. Egy évben van 12 hónap. Tehát akkor voltaképpen mit is vettek el a nyugdíjasoktól anno?

A fidesz sír még most is a leghangosabban emiatt és még ma is azzal kampányol, hogy az elődjük elvette. Nem látni, hogy ez nagyon zavarna bárkit is közületek.

Ugyanakkor, ha a gazdaság nem áll jól, akkor nem népszerűségnöveléssel kellene foglalkozni, hanem a gazdasággal.

Nem a szomszédos országokban kellene kórházat, meg stadiont finanszírozni.

Szóval sehogy nem áll össze vállalhatóvá ez a magyarázkodás a kormányoldal részéről.

2018. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj Takács rövid leszek, csak pár forrás rakd össze magadnak

GDP

[link]


nyugdíjtörvényből idézet

" Ha a bruttó hazai termék változatlan áron számított növekedésének a tárgyévben várható mértéke a 3,5 százalékot meghaladja, és az államháztartás - a központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott - tárgyévi egyenlegcélja várhatóan teljesül, a tárgyév novemberében nyugdíjprémiumot kell fizetni"


ÁSZ jelentés a 2014-es költségvetésről

[link]


a lényeg:

A központi alrendszer bevétele 1473,4 Mrd Ft-tal (9,2%-kal) haladta meg a törvényi

módosított előirányzatot. Az előirányzat túlteljesüléséből a központi költségvetés

1255,7 Mrd Ft-tal, az elkülönített állami pénzalapok 33,8 Mrd Ft-tal, a

társadalombiztosítás pénzügyi alapjai közül a Nyugdíjbiztosítási Alap

160,5 Mrd Ft-tal, az Egészségbiztosítási Alap 23,4 Mrd Ft-tal részesült


De alapból nem értem miért erőlködsz ezen a 2014-es "elfelejtett" nyugdíjprémium elég jól ismert dolog, bár egy dologban nagyon igazad van, ha ezt egy balos kormány merte volna meglépni, hogy nem fizeti ki, ami jár, akkor te meg a többi fideszes már vért szomjaznátok, tehát igen a van rajta sapka nincs rajta sapka esete, csak pont a fideszeseknél.


Egyébként te viszont nem csinálod jól, sajnos valamiért mindig azt hiszem, hogy téged érvekkel bármiről meg lehet győzni, pedig tudom, hogy nem, de velünk ballibsikkel ez a baj, hiszünk az érvekben, meg a gondolkodásban, de be kell valljam irigy vagyok rátok, nektek elég elolvasni a pártsajtót és ott az igazság és ti tényleg el is hiszitek, nekem ez a "csicska mentalitás" sosem volt elég, na ezért sem vagyok fideszes.

2018. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem is vitatkoznék veled, ha az általad belinkelt 2014. évi költségvetési jelentés az Állami Számvevőszéken nem 2015. augusztusa végén készült volna el.

Az az év ugyanúgy telt el, mint az azt megelőzők, hogy már a költségvetés benyújtásakor jöttek a támadások, jóslások, hogy nem lehet betartani, nem lesz meg a hiánycél, nem lesz finanszírozható, nem lesznek meg a szükséges bevételek és nem akkora a GDP. 2014-ben ráadásul választás volt, ez még inkább hozta magával azt, hogy az EU és a hitelminősítők is megpróbálták lehúzni a gazdaság állapotáról kialakuló képet. Bármennyire is próbálták a kormány oladaláról azt hangoztatni, hogy betartható a költségvetés, meg lesz a hiánycél, ezt nem hitték el nekik. Az sokat mond a helyzetről, hogy azok a képviselők, akik ellenzéki oldalon Bajnai idejében ezt a törvényt elkészítették, beterjesztették és megvitatták, ergo pontosan tudták, hogy mi van benne, azok nem követelték a nyugdíjprémium kifizetését. Pontosan azért nem, hiszen éppen az ellenkezőjét erősítették, hogy nincs olyan állapotban a gazdaság, ami indokolttá tenné.

Ahogy te is bemásoltad, a kitételnek novemberben kell megvalósulnia és nem következő augusztusban. ÉS van a feltételek között, tehát attól, hogy a GDP várhatóan elérte azt a szintet, annak IS ezzel egyszerre kellett volna teljesülnie, hogy "tárgyévi egyenlegcélja várhatóan teljesül".

És igen, ha akkor az ellenzék nem próbálja meg ezt eltagadni, akkor követelhették volna a kormánytól a kifizetését. de mivel pont azt állították, hogy ez nem fog teljesülni, így nem tehették meg.

[link]

A nyugdíjemelések alakulása 2010-2015 között (százalék)

NYUGDÍJEMELÉS/INFLÁCIÓ/REÁLNYUGDÍ/VÁLTOZÁS

2010 4,7 4,9 -0,2

2011 4,3 3,9 0,4

2012 5,8 5,7 0,1

2013 4,2 1,7 2,5

2014 2,4 -0,2 2,6

2015 1,8 0,9 0,9

Vagyis bár abban igazad van, hogy nem fizettek a 3,5%-os GDP ellenére nyugdíjprémiumot, ellenben a nyugdíjakat az infláció felett növelték (még ha az forintban nem is jelent sokat).

De meg kell vallanom, hogy a nyugdíjprémium intézményéről akkor hallottam először amikor bejelentették az elsőt. 2017 végén.

Miért nem hozták szóba korábban a parlamentben az ellenzéki képviselők? Hiszen tudták, hogy létezik és akkor 2014-ben ki is kellene fizetni.

2018. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mindig mosolyogva konstatálom, hogy egyeseknek a lepontozozás a legfőbb érvanyaga. Hálásan köszönöm a ki nem mondott beismerést, csak így tovább! 😉
2018. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!