Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallottátok családosok, mit...

Hallottátok családosok, mit akarnak megszavaztatni?

Figyelt kérdés

Hogy három gyerek után a nőknek ne kelljen adózniuk:)

Nektek tetszene?



2018. okt. 3. 18:40
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért olyan nehéz ezt elviselni azoknak, akiknek emiatt úgysem születik több gyerekük, meg akik úgyis úgy nevelik a gyereküket, hogy menjenek külföldre, stb., tehát akiknek az életét sehogyan sem fogja befolyásolni az egész.
2018. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
80%
Miért n befolyásolná utolsó? Azok az adóforintok, amik a sokgyerekesek támogatására pocsékolódnak, mehetnének értelmesebb dolgokra, pl oktatás, egészségügy, utak felújítása, tömegközlekedés, közbiztonság javítása, munkahelyek teremtése és fizetés normalizálása- ha ezek rendben lennének, az emberek nagy része nem menne külföldre.
2018. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része nem is megy külföldre. :) Aki akar, az meg mehet a gyerekeivel együtt, nem korhatáros.
2018. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
31%

Hát ettől semmivel több gyerek nem születne az egyszer biztos. Tulajdonképpen nem értem mit hisznek páran ott magasan bezárkózva, hogy huszonakárhány évesen majd azért kezdenek el szülni, hogy majd 50 évesen jó legyen? Az átlag ember egy évre nem tervez előre, nem hogy 30-40-re.

Emlékszem pár éve egyébként pont én írtam egy másik fórumra ezt, akkor a fideszesek teljes erővel jöttek nekem, hogy ez "cigószaporítás, meg nincs rá fedezet stb." stb. azóta én rájöttem, hogy tényleg nem működne, azóta a fideszesek döbbentek rá, hogy működne. :-DDD

2018. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
31%

Az itteni válaszok közül a mélypont a 12-es. Egy gyerek talán kevesebbet eszik, meg kevesebbet kell vele foglalkozni, mint a harmadikkal?

Az ilyen se látott még közelről gyereket. Pont az elsőt vállalni a legnehezebb azt kéne támogatni, nem a sokadikat azt egy stabil egzisztenciájú család már sokkal könnyebben vállalja, de egy 25-30 éves pár számára iszonyú megterhelő az első gyerek vállalása, remélem egyszer erre is rájönnek a fideszesek, csak lehet addigra már késő lesz.

2018. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
56%
Előbb szülessen meg az első gyerek, azután támogassanak minden pluszt, arányosan. Na de ez itt a gond, aki egyet elvállal, az jobb esetben egy nyugati modellt követ, nincs ideje többre, nem is akar. A rosszabbik, hogy egyet is alig mer összehozni, mert miből tartsa el. És lehet mondani, hogy ugyanmár, egy gyerek csak? Pffft. A legtöbb családban 1 gyerek születik az országban. Minden 3. Külföldön. És ez hogy a putsába táogatná azt a réteget, ami magyarországon van? Hát az ország több mint kétharmada minimálbért, vagy slig kevesebbet keres. Megint beharangoztak valami f.st... előbb szülessen első gyerek, hogy legyen mire alapozni, ne pedig egyből hármat akarjanak. Hacsak nem egyből egy hármasiker csúszik be...:D
2018. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
26%

#36

Amiről te beszélsz, az a családi pótlék, ingyenes ellátások az óvodában, bölcsödében, ingyen tankönyv stb. adókedvezmény, amik mindenkinek egyformán járnak. Ezekhez képest PLUSZ az amit még adnak AZÉRT, hogy vállalja az illető több gyereket és azt el is tudja tartani. Ha mindenki annyi támogatást kapna, mint a 3 vagy több gyerekesek, akkor ugyanott lennénk, mint az emelkedő támogatások előtt. Éppen azért nőnek a gyerekszámmal ezek a támogatások, hogy ezzel ösztönözzék a több gyerekre a szülőket.

2018. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

"Azért jó az országnak, mert jó hatással lehet a népszaporulatra"


Mint láthatod a CSOK-kal sem nő a népesség,az 2018-as első féléves felmérés szerint kevesebb gyerek született,mint tavaly ugyanebben az időszakban.


Aki ezzel kifejezetten jól járna az amúgy sem keres rosszul,és akkor is vállal 3 gyereket,ha nem kapja ezeket a kedvezményeket.


Ha kizárólag a demográfiai részt néznék,akkor olyan intézkedést hoznának,amivel a társadalom többsége járna jól.Mondjuk 10 éve nem emelték a családi pótlékot.

Na,nem mintha ennek híve lennék,de még ez mondjuk ki jobban növelné a születésszámot,ha csak ez lenne a cél.


De,mint korábban is írtam,a gyerekvállalás nem csak pénz kérdése.

Kiszámíthatóság,stabilitás kell,és olyan törvények,szabályok,amik a munkavállalónak kedveznek,mivel ők vannak többen és ők termelnek az országnak.


Amíg ez nem lesz,itt semmiféle pénzbeli támogatás,vagy adócsökkentés nem jelent semmit.

2018. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
92%
Le kéne állni a szülés pénzelésével mert csak érdekből szül a 80 % már most is...
2018. okt. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim válasza:
88%
Ahogy valaki ìrta, a 12-es fèle hozzààllàs a vèg.... èrtem, tehàt ha valaki egyet vàllal, az egy gyerek jólètèt rendezze el egyedül. Mert a 12.500ft-os csalàdi pótlèkkal,meg a 10.000ft-os csalàdi adókedvezmènnyel nem mennek a falnak. (Most is sokkal többet kap az adómentessèggel a 3 gyerekes, meg az ingyen kajàval, meg a csp-vel) Egy gyerekre a CSOK 600.000 ft, 3-ra 10 milla. Kèrdem èn egy gyerekre mièrt nem ARÀNYOSAN 3,3 milla a CSOK??? Jah, mert ő mivel első nem èr annyit?? Előbb kène adóból amit a 3 meg a 15 meg az 1 gyerekesek is EGYFORMÀN fizetnek rendes oktatàs, egèszsègügy, utak, stabil jövőkèp stb ès akkor az egy gyerekes is szülne egyből 3-at. Mert sokan azèrt vàllalnak csak egyet, mert úgy èrzik jelen ingatag helyzet mellett ennyi az, amit ha akàrmi lesz NORMÀLIS szìnvonalon el tudnak tartani, nem azèrt mert egyet akarnak. Hanem pl azèrt mert a nyelvoktatàs egy nagy nulla ès ha a szülő nem beszèl pl csak egy nyelvet de a gyerek kettőt tanul, akkor csak a nyelvóra 4500ft/60 perc. Nem mindegy, hogy ez egy gyerek vagy 2 vagy 3. Jah okè. Mindig elfelejeltem, hogy sokaknak nem szempont, hogy a gyerek európa polgàra legyen, csak szüljük meg a 3-at, rinyàljunk, hogy nehèz eltartani, de legyen hàrom "mert ahol 2-nek jut,ott 3-nak is -persze a 3 kenyèen meg vizen èl, a 2 meg talàn èlhetne kicsit rendesebben" , meg "majd lesz valahogy"... ès akkor ezek a sötètek, akik sajnos a többsèg mennek ès szavaznak... mert van szavazati joguk...(ès sajnos ez nem csak cigàny kèrdès, sok a magyar proli is)
2018. okt. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!