Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallottátok családosok, mit...

Hallottátok családosok, mit akarnak megszavaztatni?

Figyelt kérdés

Hogy három gyerek után a nőknek ne kelljen adózniuk:)

Nektek tetszene?



2018. okt. 3. 18:40
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
40-es vagyok mèg valami. Tehàt ennek mentèn egy gyerek jólètèt teremtse meg a szülő, de hàrom gyerek lehet pl egy ilyen adókedvezmèny miatt jobb èletszinvonalon èlne mint egy.Mert az egy gyerekes adójàból finanszoroznànk a több gyerekes luxusèletèt... Gyerek, gyerek ugyanazt az eselyt kell neki adni. 3,3 milla csok fejenkent, ingyen ebèd stb... Ès nem a nagy többsèg felelőtlen szàmú gyerekvàllalàsàt probalni helyrehozni tàmogatàsokkal.
2018. okt. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
58%

#41

Mivel láthatólag nem vetted észre, ezért neked is iderakom a másnak hasonlóra írt korábbi válaszomat:

Amiről te beszélsz, az a családi pótlék, ingyenes ellátások az óvodában, bölcsödében, ingyen tankönyv stb. alap adókedvezmény, amik mindenkinek egyformán járnak. Ezekhez képest PLUSZ az amit még adnak AZÉRT, hogy vállalja az illető a több gyereket és azt el is tudja tartani. Ha mindenki annyi támogatást kapna, mint a 3 vagy több gyerekesek, akkor ugyanott lennénk, mint az emelkedő támogatások előtt. Éppen azért nőnek a gyerekszámmal ezek a támogatások, hogy ezzel ösztönözzék a több gyerekre a szülőket.

2018. okt. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

"az 2018-as első féléves felmérés szerint kevesebb gyerek született,mint tavaly ugyanebben az időszakban"


A CSOK-ot nem akkor találták ki, hanem már jóval régebben. Ha arra vagy kíváncsi, milyen hatása volt, ne csak a tavalyi évig menj vissza a statisztika elemzésével. 2010 óta nőtt a termékenységi ráta.

[link]

2018. okt. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Takács Cs.

Te pedig azt nem fogod fel, amit írtam.

Először azt kellene elérni, hogy a legalább 1-2 gyerek megszülessen, nem pedig buzdítani a 3. Gyerekre. Olimpiára se mész úgy, hogy nem voltál előtte aktív sportoló.

2018. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Zs*
2018. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
0%

#44

Erre szolgál a családi pótlék, az ingyenes bölcsödei ellátás, az iskolában az ingyenes tankönyv, a gyes, gyed intézménye és a családi adókedvezmény, friss házasok kedvezménye, emelt összegű szocpol - vagyis a CSOK használt rakásra, 1 gyerekre. Ezt segítik a régi intézkedések mind, az, hogy van bölcsöde, óvoda, iskolai napközi, diák kedvezmények. EZEK azok a kedvezmények, amiket a társadalom annak biztosít aki gyereket vállal. EZEN FELÜL van a többi, hogy 2 gyerekre már magasabb családi adókedvezmény jár, 3 gyernél még több és ott már belép a fűtés támogatástól, az új lakás vásárlásához adott 10 milliós CSOK, az ebéd kedvezménye stb.

VAN az 1 gyereket vállalónak is támogatása, de a 2 gyerekre MÁR TÖBB és a 3 gyerekre MÉG TÖBB, mert ezzel akarják elérni, hogy NE álljanak meg 1 gyereknél! Hiszen ha valakinek 2 gyereke van, akkor a 3. gyerek után járó kedvezmények már annak a 3. yerek ellátásának költségeit nagyban tudják fedezni. HA szeretnének több gyereket, akkor ezek a kedvezmények segítik a családokat abban, hogy meg is valósíthassák.

Senki nem fog azért gyereket szülni, hogy kapjon családi adókedvezményt, mert ez csak segíti a családokat, nem fizet ki helyettük mindet amibe a gyerek kerül. Annyit tesz, hogy SEGÍTI őket abban, hogy megtehessék.

Az alap, hogy senki nem kap kedvezményeket és mindenki fizet adót egyformán. EHHEZ KÉPEST ha van gyereked, 1 akár, akkor kaphatsz már kedvezményeket, támogatást.De nem annyit, mint akinek 2 vagy több gyereke van, mert éppen a fokozatosság veheti rá az embereket, hogy meg is tegyék azt, amit amúgy elvileg szeretnének.

Éppen így azért nem a segélyek összege emelkedett, hanem a munkabér adójából igénybe vehető kedvezmény, hogy NE azoknak legyen egyre több gyereke, akik nem dolgoznak és csak azért lenne gyerekük, hogy több legyen a segély.

A CÉLnak keresnek eszközt és a mostani rendszer ezért ilyen.

2018. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
88%
Ja utolsó van bölcsőde de sokra megyek vele hisz hiába mennél vissza dolgozni nem veszik fel a gyereket mert előnyben kell részesíteni a 3 gyerekeseket hiába vannak otthon de ők hátrányos helyzetűnek számítanak...
2018. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%

#47

Ezt a marhaságot nem tudom honnan szedted. Éppen ellenkezőleg van a bölcsödei férőhelyek esetén, az kerül előnybe aki dolgozni fog menni és csak akkor veszik fel bölcsödébe annak a gyerekét aki otthon van, ha van elég üres hely is és van indok is arra, hogy bölcsödébe járjon a gyerek. Nekünk a második gyerekkel a terhesség veszélyes volt, várható volt, hogy hosszabb kórházi kezelés is benne lesz. EZÉRT vették fel az első gyerekünket bölcsödébe. Amikor a felvételt kértük a bölcsödébe, majd a többieknél az óvodába, akkor rákérdeztek arra, hogy az anya dolgozni fog-e és ha igen mikortól, mert ahhoz igazították még az óvodai felvételt is. Azt a gyereket vették fel előbb akinek az anyja munkába készült és azt később, aki otthon volt a kisebb tesóval. Kolléganőimnél ugyanígy tettek ebben az évben is a bölcsődében.

2018. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a marhaságot nem tudom honnan szedted.


Onnan hogy a bölcsődevezető mondta mikor bementem reklamálni az elutasítás után. Hogy nekik előnyben kell részesíteni a létminimum alatt élőket meg a sokgyerekeseket.

2018. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
69%

A három gyerekesekkrl megtapasztaltam, mi folyik.

Én félárva vagyok+van egyfajta fogyatékosságom, ami nem 2 fillér. Ennek ellenére nem számítottam olyan szinten “hátrányosnak”, mint a 3 gyermekes családban nevelkedő bnőm, ahol mindkét szülő átlag felett keresett... úgy kb ennyit az igazságosságról, a harmadik gyerek nyilván nagyobb anyagi kiesés, mint a kenyérkereső jövedelme, merthogy nem kaptunk ám annyi állami támogatást/adókedvezményt. Persze mi csak csóri 2 gyerekes család voltunk. Az nem számít:D

Szóval totál megértelek utolsó.

2018. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!