Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feladata egy ország lakosságán...

Kateto kérdése:

Feladata egy ország lakosságának hajléktalan honfitársai segítése, vagy elnézze, hogy aktuális kormánya bűntesse őket hajléktalanságuk miatt?

Figyelt kérdés
Ameddig nincs magyarországi, állampolgári alapon járó alapjövedeleme minden Magyarországon életvitelszerűen élő, magyar állampolgársággal rendelkező és magyarul anyanyelvszinten beszélő embernek, addig minimum a magyarságelleni bűntet bűntetni az itteni honfitársainkat hajléktalanságuk miat, ez a véleményem.

2018. okt. 4. 17:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%

"Ha neki jó az utcán,kéregetésből,koldulásból,éljen úgy!"


Ne éljen úgy, hagyjon békét másoknak!

Nekem is jogom van végigmenni úgy a városon, hogy nem tiszta szar minden.

Kunyerálni van esze, dolgozni bezzeg nincs.

2018. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%

"az élethez való jogot,akkor sem lehet elvenni másoktól."


Nem veszik el az élettől való jogot azzal, hogy megtiltják neki, hogy az utcára szarjon meg részegen zaklassa az embereket.

2018. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
39%

De az utca,nem csak a tiéd.

Ha kimész az utcára,ott mindenféle ember van,ettől nem magánterület.


Nem kötelező adni semmit,a jogot viszont nem veheted el tőlük,hogy mások adjanak nekik.

Ha valaki ad neki,akkor ad,ha nem,nem.


Úgy csinálsz,mintha minden méteren hajléktalanokba botlanál,és ez lenne életed legnagyobb problémája.


Még egyszer kihangsúlyozom,a hajléktalanok között rengeteg a munkaképtelen ember,tehát nem képes semmiféle munkavégzésre.

Munkavégzéshez fizikai és mentális egészség szükséges.


Ha valaki nem munkaképes,azt pedig le kell százalékolni,és annyi juttatást adni neki,hogy legalább ne az utcán feküdjön.

2018. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
20%

Ha valaki nem munkaképes,nem dolgozik,akkor az utcára kerül.

Ha ott sem tartózkodhat,akkor sehol nem tartózkodhat,ergó nem létezhet.

Tehát elveszed az élethez való jogát.


Ha valaki se dolgozni nem tud,se az utcán nem élhet,akkor azt öngyilkosságba kergetik.

Lehet,hogy az egész hajléktalansága is a szociális fóbiára vezethető vissza,ami egy betegség.

Ami miatt se dolgozni nem tud,sem együtt élni másokkal egy hajléktalan szállón.Így marad az utca.

2018. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%

60%-os, mivel megszólítottál, hát reagálok!

Én személyemben már tettem hajléktalanokért és folyamatosan adományokkal teszek is.

Te az itteni szónoklaton kívül mit teszel?

Egyetlen elvárás van velük szemben, hogy ne az utcán feküdjenek (szopófantom és hasonlók) hanem menjenek hajléktalanszállóra. Senki nem vár el tőlük többet!

És ahogy te vagy én nem az utcán ürítünk menet közben ha ránk jön, erre is van megoldás, ahogy neked és nekem, meg a többieknek is.

2018. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
79%

kérdező fogadj be párat a barátaiddal egyetemben.

ja hogy te nem...értem.

a kérdés meg szimpla provokáció.

2018. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
30%

Én egy ésszerű javaslatot tudok tenni!

Le is írtam.


A legtöbb embernek a hajléktalanokkal az a baja,hogy büdösek,koszosak.


Erre kell megoldást találni,hogy ez megoldott legyen.


Ráadásul ez közkérdés,hogy ne legyenek fertőzések.

És erre nem szabadba sajnálni a pénzt az adófizetőknek,mivel ez közérdek.


Amíg ilyen társadalmi rendszerben élünk,mint ma a hajléktalanságot sosem fogod tudni felszámolni.

Viszont a vele járó dolgokat lehet mérsékelni.

2018. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
28%

Ha valakinek jobb az utcán a hidegben,mint mondjuk egy fűtött szállón,akkor annak valamilyen oka van,ezt te is beláthatod.


Valamiért nem akar oda menni,vagy fél oda menni.

2018. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%
A törvényeket mindenkinek be kell tartania, a hajléktalannak is. Aki pedig megszegi, annak büntetés jár.
2018. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
79%

"Minden embernek (vallási hovatartozástól függetlenül) erkölcsi kötelessége segíteni a rászorulókon."


Ki a rászoruló? Mert szerintem a hajléktalanok többsége nem az. Ha adnál nekik százmillió forintot, rövid időn belül ugyanúgy ott kéregetnének.

2018. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!