Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feladata egy ország lakosságán...

Kateto kérdése:

Feladata egy ország lakosságának hajléktalan honfitársai segítése, vagy elnézze, hogy aktuális kormánya bűntesse őket hajléktalanságuk miatt?

Figyelt kérdés
Ameddig nincs magyarországi, állampolgári alapon járó alapjövedeleme minden Magyarországon életvitelszerűen élő, magyar állampolgársággal rendelkező és magyarul anyanyelvszinten beszélő embernek, addig minimum a magyarságelleni bűntet bűntetni az itteni honfitársainkat hajléktalanságuk miat, ez a véleményem.

2018. okt. 4. 17:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%
Minden embernek (vallási hovatartozástól függetlenül) erkölcsi kötelessége segíteni a rászorulókon. A pszichopata embereknek szegényes az erkölcsi ítélőképessége.
2018. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%

Köszönjük a véleményedet!

Miért büntetés az, ha nem az utcán fetrengenek, hanem hajléktalanszállóra kell menniük?

2018. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha viszont te úgy gondolod, hogy "Feladata egy ország lakosságának hajléktalan honfitársai segítése,..." akkor ebben senki nem akadályoz meg!

Megkérdezhetem, hogy hányat fogadtál be?

És mielőtt visszakérdeznél, én kettőt is pátyolgattam a családommal egyetemben, de reménytelen esete voltak.

Te is kipróbálhatod!

2018. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

Igen és minden állampolgárnak kutya kötelessége magából a legtöbbet kihoznia.

Ez a hajléktalanok esetében nincs meg.

Vagy mit vártál?

Majd én azért fogok járni dolgozni, hogy neki legyen pénze piára?

Te tényleg ennyire hülye vagy?

2018. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötelező segíteni senkit.

Ha nem tudsz segíteni,akkor viszont jobb,ha békén hagyod.


Ha valakinek jobb hajléktalanként,az is az ő dolga.


A hajléktalanság összetett.

Sokan más miatt kerülnek az utcára.

Egyéni esetek vannak,hogy ki miért kerül az utcára.


Én azt támogatnám inkább,hogy legyenek olyan hajléktalan szállók,ahol tisztálkodásra legyen lehetőség.

Ha tisztálkodik,akkor nem lesz büdös,koszos,ha az utcán is alszik,fekszik.

2018. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

"Ha nem tudsz segíteni,akkor viszont jobb,ha békén hagyod."


Mindenki békén hagyná őket, csak éppen ők azok, akik akkor érzik jól magukat, ha odaszarnak az aluljáró közepére, mint most is Újpest Központban.

Na, hát tudod mikor fogok egy ilyen szar házinak bármit is adni...

2018. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Én erre mondtam,hogy az államnak biztosítani kellene olyan helyet,ahol wc-re el tudnak menni,zuhanyozni.


Ott aludni nem kötelező,ha nem akar.


Én nem tiltanám be a hajléktalanságot,viszont ha büdösen,koszosan tartózkodik valaki az utcán,akkor kötelező legyen a tisztálkodás,ha van rá lehetőség.


Az,hogy hol alszik,mit eszik,az ő dolga,oldja meg.

Ha tisztálkodik,akkor viszont nem fertőz meg másokat.

2018. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

A hajléktalanszállókon lehet tisztálkodni, vannak helyek ahol még ruhákat is osztogatnak. (Mi is ilyen helyre visszük a család ruháit)

Talán meg kellene mosakodni és lehet indulni munkát keresni!

2018. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
44%

De,nem vagy az anyja,sem az apja!

Ha neki jó az utcán,kéregetésből,koldulásból,éljen úgy!

A lényeg,hogy legyen tiszta,erre legyen lehetőség,és ne azt érezzék,hogy elmennek oda,és egy nagyokos fejmosást tart nekik,mint te!


Nem kell szentbeszédet tartani,legyen lehetőség tisztálkodásra,ennyi.

Sokan pont ezért sem akarnak elmenni a szállóra,mert ott megakarják mondani mit csináljon.


Ez nem így működik,hogy valaki egyik nap hajléktalan,megfürdik,és holnap dolgozik.

A hajléktalanok között rengeteg a mentálisan beteg ember,aki nem alkalmas munkavégzésre.

Attól,hogy te,70%-os válaszoló,ezt nem fogadod el,attól még így van.

2018. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
20%

A hajléktalanság betiltásával csak azt érik el,hogy nőni fog az öngyilkosságok száma.


Ha nem képes beilleszkedni valaki a társadalomba,az élethez való jogot,akkor sem lehet elvenni másoktól.

Ezt fasizmusnak nevezik,ha azt is megvonják.

2018. okt. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!