Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem becsülik jobban a...

Miért nem becsülik jobban a közmunkát?

Figyelt kérdés
Ha valaki elmondja hogy közmunkát végez egyből mennek a beszólások. Nem értem hisz a munka az munka.
2018. okt. 4. 21:58
 1/9 anonim válasza:
7%
A munka az munka ha meg is dolgoznának érte meg lenne becsülve.. de ha úgy megy pl utcát seperni, hogy a 3 órából 2 órát elkávézkat vagy elcigizget 45 percbe pihennek 15 percig meg kapargatnak valamit az nem munka. Én még nem láttam közmunkást "serényen" dolgozni.. a közmunka azért "ciki" mert abból azt tudod leszűrni, hogy még éretségie sincs vagy nagyon ritka ha van. Éretségivel viszont már jobb helyre is lehet menni..
2018. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Én ismerek gépészmérnök közmunkást is. Kapott egy stroke-ot és azóta nem tud a szakmájában elhelyezkedni, mert lecsökkent 55-re az IQ-ja. Sajnos gyakran azok is közmunkára vannak késnyszerítve, akiknek nincs semmi esélyük mást választani.
2018. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Miért büszke vagy rá?

Lényegében az ő adójából élsz. Mivel az esetek többségében az ember maga tehet róla hogy csak ennyire futotta.


Persze ezt is elkell végeznie valakinek de ez egy olyan dolog hogy ehhez egyáltalán semmiféle teljesítményt nem várnak el tőled, és hasznot sem termel, ez az egyetlen dolog az országban amiből mindíg van utánpótlás

2018. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az emberek szüksége van, arra jól érezze magát. Akkor érzi jól magát, ha talál egy réteget, akit becstelennek, méltatlannak vélhet. Ez az ego tápláléka, a sátántól kaptuk, ez volt az a bizonyos alma, amit ettek, a tiltott gyümölcs.

Az ember egyszerűen képtelen úgy élni, hogy ne legyen egy réteg, ahová kivetítse magát, legyen az politikus, rendőr, szomszéd, cigó, zigó...


Félre ne érts, erre szükség van, ha nem eteted az ego-t súlyos következményekkel jár, különös, fura, elesettséggel, tériszony, fékénkség...az összes lelki baj fel színre tőr. Nagyon durva.


A közmunkásokról írsz, nem úgy látom, hogy bárki munkáját is megbecsülnék.

2018. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
A közmunka nem munka, hanem bújtatott munkanélküliség. Látszatmunka segélyért, aminek a lényege a populizmus. Teljes fizetésért kisebb számú teljes munkaidős dolgozókkal olcsóbban és jobb minőségben megoldhatók lennének azok a feladatok.
2018. okt. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne értékelni a munkájukat, rendben tartják legalább a települést, de ha véletlenül nincs levágva a fü a ház elött,mert kevés az ember,rögtön mennek a hivatalba panaszkodni.


Én is dolgoztam közmunkán, és volt olyan nap hogy,nagyon kifáradtam, szóval van ott hajtás, nem csak az árokparton ülenek napi 8 órát az emberek. A közmunka lényeg a munkaerőpiaci reintegráció, azóta már a versenyszférba dolgozom a szakmámhoz kapcsolódó munkakörbe.

2018. okt. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

"Nem értem hisz a munka az munka."


A munka az tényleg munka. Csak a közmunkás ismerősök azon röhögcsélnek, hogy mekkora hereverés az egész. Meg hogy melyik mobilnek éri meg, mert nincs wifi, de van idő. Meg hogy ahhoz milyen tablet kéne. Szóval havi 50-ért ugyanazt csinálják a legtöbben, mint korábban 22000-ért: semmit. Pedig ha csak a sok bunkó primitív szemetelő után legalább velük feltakaríttatnának, akkor még talán meg is érné.

2018. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

Azért nem becsülik meg, mert a jelenlegi formájában nincs értéke. A közmunkások többsége sajnos semmit sem csinált és ezt saját szememmel látom nap, mint nap.

Az nem munka, ha kivonulnak 5-en egy feladathoz, 1-2 dolgozik, a többi pedig támaszkodik. Lehet nincsenek megfizetve, de nincs is miért. Többség semmit se csinál.

2018. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindenki az árokparton kapirgál vagy utcát seper, aki közmunkás, nyilván ez a látványosabb, viszont sokan dolgoznak egyéb munkakörökben közmunkában.

Egy cég gazdasági osztályán dolgoztam közmunkában 3 évig, ugyanazt a munkát kellett elvégezni, mint a szomszédos irodában ülő közalkalmazottaknak, semmivel sem kevesebbet és a felelősség is ugyanaz volt, csak sokkal kevesebb fizetésért. Ráadásul tőlünk közmunkásoktól elvárták az érettségin túl a szakirányú végzettséget is, csak úgy lehetett irodai munkakörre kerülni, addig a közalkalmazottaknak elég volt egy sima érettségi.

2018. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!