Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egészségügy miért nem...

Az egészségügy miért nem önköltséges?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy mindenki magának fizetne X összeget, és ez alapján kapna olyan színvonalú orvosi ellátást ami "jár".


Vicc kategória hogy milyen állapotok mennek az állami kórházakban, a TB-t kb. a semmire fizeted, mert ha minőségi ellátást akarsz úgyis magánrendelésre mész.



2018. okt. 5. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Jó, csak majd mehetsz a híd alá lakni, ha kapsz valami komoly nyavalyát és kikezelnek belőle és nem tudod kifizetni a számlát.
2018. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Mert sokan nem tudnák kifizetni az ellátást.
2018. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Elvileg most is önköltséges, mert mindenkinek a fizetéséből vonják.

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy mi lenne a rendszeredben a gyermekekkel, diákokkal. Ők is fizessék maguk után, esetleg szüleik fizessék, vagy ne járjon nekik ellátás egyáltalán? Illetve mi legyen az idősekkel? Életük nagy részét ledolgozták, fizették a járulékokat rendesen többnyire, most is fizessenek, vagy inkább ne legyen ellátásuk?

2018. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%

Ha már a politika: a tb komenyista huncutcság, amit be kellene tiltani, mint vörös átok.


Prolik hozták létre, hogy ne dobja fel a pracliját, a melós, ha nincs pénze orvosra. Ha meg feldobta, legyen mibű temetni.

2018. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
És mi van ha olyan problémád van aminek a gyógyítása milliós nagyságrend, te pedig nem tudod kifizetni? Idióta.
2018. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
3%

"Mert sokan nem tudnák kifizetni az ellátást."


Talán nem kellene elmenni szar-ér hú-gyér' dolgozni.


Aki nem tud kifizetni egy legolcsóbb 100 eurós egészségbiztosítást,az miért dolgozik?


Értem én a logikát,de ez a "soha nem változzon semmi,mert nem tudják megfizetni" hozzáállást nem tartom jónak.

2018. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Azért a 100 euros egészségbiztosítás kicsit erős egy olyan országban, ahol 350 euro a minimálbér :D
2018. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
És akinek semmi baja, az mireföl adakozzon évi 100 ezret? Pláne úgy, hogy az egészségügy egy nagy nulla, ha meg akarsz gyógyulni, magánorvoshoz kell menned, mert az állami kórházakban max. betolnak egy kórterembe megdögleni.
2018. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Egy komolyabb, hosszadalmas kezelést igénylő betegség esetén milliós összegeket fizetnénk magánorvosnál. Más ha elmegyek fogászatra néha magánhoz, vagy egy hasi ultrahangra, egyéb egyszeri vizsgálatra és más ha egy kórházi kezelést igénylő, súlyosabb betegségem van, ilyenkor már az államiba megyünk.

A megoldást itt kell keresni.

2018. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Úgy értem hogy mindenki magának fizetne X összeget, és ez alapján kapna olyan színvonalú orvosi ellátást ami "jár"."


Ez itt Magyarország, ne felejtsd el. A mindenki fizet magának X összeget szerintem sem rossz amúgy, de itt úgy az emberek fele, ha nem 2/3-a annyi biztosítást sem fizetne magának, hogy egy életmentő sürgősségi műtétet elvégezzenek rajta, nemhogy apróbb dolgokat kezeljenek rajta. Ha feltételezzük, hogy az egészségügyi dolgokat mindenki megkapná kp-ban, akkor a legtöbben örülnének, mint majom a farkának, és elvernék valami hülységre. Merthogy ő sosem beteg, neki nem kell a biztosítás. Aztán az első megfázásba belehal, de persze előtte rommá fertőz mindenkit.

Szóval jó lenne, de a helyi adottságokat figyelembe véve ez sem működne nálunk. Mint megannyi jó dolog.

2018. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!