Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok alacsony iskolai végzettsé...

Sok alacsony iskolai végzettségű emberrel hogyan lehet fenntartani egy országot?

Figyelt kérdés

Miért célja a kormánynak,hogy kevesebb diplomás legyen?

Egy diplomás általában többet keres,ergo többet is adózik.


Ha sok lesz az alacsony keresetű ember,azoktól adó sem fog befolyni annyi.


Ráadásul folyamatosan csökken a népesség,tehát azt sem lehet mondani,hogy ha már szegények is az emberek,de sokan vannak.

Ha nem lesz EU támogatás,miből lesz fenntartva az ország?


2018. okt. 6. 23:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10 éve nagyobb létszámúak voltak a korosztályok.
2018. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tgt ***** válasza:
47%
Nem kellenek a tanult emberek, mert azok gondolkodnak, kritikusak, nem hiszik el a propagandát, nem lehet őket annyira irányítani. A jelenlegi hatalomnak bőven elég a szakmunkás, vagy a betanított munkás, ők majd kiszolgálják a fideszes nagyurakat, termelik a pénzt és biztos szavazóbázist jelentenek. Az, hogy ebbe belerokkan az ország, nem zavarja őket. Az értelmiség pedig vagy elmegy az országból, vagy alámerül és megpróbálja kivárni, amíg vége lesz ennek az egésznek.
2018. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nos, Én közp. fűtés gázkazán/készülékszerelő vagyok.

Egy szakmunkás, bár van érettségim és mestervizsgám is,

de csak alkalmazott vagyok.

Ha neked úgy jó, hogy Én alacsony végzettségű vagyok ám legyen.

Majd amikor kimegyek a kazánodba kicserélni egy tömítést és 15E a munkadíj, akkor engem nem a diplomád fog érdekelni hanem az hogy csengesd a pénz, vagy fagyjál meg ott ahol vagy.

És képzeld, többet keresek mint két diplomás.

Sok szakember van aki kisebb településeken átlagosan, vagy az alatt keresnek.

Sok olyan ember is kell akik csak betanított munkát végeznek, ezek azok akik a gyárak termelésében vesznek részt, egyszerű munka nem sok ész kell hozzá.

De rájuk is szükség van különben ki rakná össze az okostelót a hülye-gyerekednek,

vagy ki nyomkodná az indítógombot pl egy CNC gépen?

-Mert ehhez nem kel diploma.


És képzeld a kőműves mellé is kell segédmunkás.

Nem kell annyi diplomás pláne nem ilyen genderszakos fanszőr elemző statisztikus.

Gazdasági, pénzügyi, IT, orvosi, stb, diplomásokra van szükség, akik értéket is termelnek.

Továbbá jó szakmunkásokra, és természetesen kevésbé képzett betanított munkásokra is.

És még sorolhatnám, sofőrökre, eladók, stb, így működik egy ország.

2018. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Az alacsony iskolai végezettséggel ne lenézni akartam senkit.


Az oktatási rendszerből adódóan máshogy nem tudom nevezni.

Egy szakiskolát 3 év alatt el lehet végezni.

Érettségihez gimnázium 4 év kell.

Egyetemhez pedig feltétel az érettségi.


Tehát ez nem lenézés,hanem így épül fel.


Az más kérdés,hogy akinek csak érettségije van lehet nem ért annyi dologhoz,mint egy szakmunkás,de attól még magasabb az iskolai végzettsége.


Ezzel nem bántani akartam senkit.


A szakmunkásokat egyáltalán nem fizetik meg olyan módon,hogy megérné nekik szakmunkásnak menni.

Ugyanolyan munkatörvények vonatkoznak rá,mint egy irodistára.

Ugyanúgy 65 évesen mehetnek el nyugdíjba.


Ha megfizetnék,és kapnának nyugdíjkorkedvezményt,akkor talán több szakmunkás lenne,csak sajnos nálunk az a közfelfogás,hogy "aki hülye,az haljon meg".

Ergó,ha magától nem tudja valaki,hogy nem ugrok a kútba,ha más is ugorhat helyettem,akkor az úgy járt.

2018. okt. 7. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!